Головна Головна -> Реферати українською -> Маркетинг -> Визначення потреби в товарах, точки замовлення і порядок оформлення замовлення

Визначення потреби в товарах, точки замовлення і порядок оформлення замовлення

Назва:
Визначення потреби в товарах, точки замовлення і порядок оформлення замовлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,27 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Визначення потреби в товарах, точки замовлення і порядок оформлення замовлення
План
1. Визначення потреби в товарах
2. Визначення точки замовлення
3. Оформлення замовлення на завезення товарів

Визначення потреби в товарах
Для ефективної організації процесів товаропостачання роздрібної торговельної мережі потрібно забезпечити неперервну циркуляцію товарної маси в обсягах та структурі, які б відповідали обсягам, структурі та ритму реалізації товарів у підприємствах роздрібної торгівлі. Однією з основних умов розв'язання цього завдання є правильне визначення потреби в товарах для завезення у відповідному плановому періоді.
Для визначення потреби в товарах для торговельних підприємств можуть застосовуватися такі методи:—
екстраполяція динамічних рядів продажу товарів; —- використання коефіцієнта еластичності;—
нормативний метод;—
балансовий метод;—
метод, що ґрунтується на використанні оперативних даних про зміни попиту споживачів на ринку;
економіко-математичне моделювання та ін.
Вибір методу визначення потреби в кожному конкретному випадку залежить від умов діяльності торговельного підприємства, наявності, повноти та достовірності відповідної комерційної інформації, особливостей економічної ситуації та ін.
Найчастіше в практиці торговельної діяльності застосовується балансовий метод, при якому обсяги потреби в товарах окремих груп чи товарних підгруп на наступний плановий (прогнозний) період визначаються за формулою балансового зв'язку на підставі даних про запаси товарів і обсяги їх реалізації:
де Н — план надходження товарів;
Р — план (прогноз) реалізації товарів;
Зк — очікувані запаси на кінець прогнозного періоду;
Зп — очікувані запаси на початок прогнозного періоду;
Вт — очікуване вибуття товарів у зв'язку з природними втратами, переоцінками товарів, їх сезонним розпродажем та іншими причинами.
Таким чином, визначення потреби в товарах на основі балансового методу пов'язане з прогнозуванням обсягів очікуваної (прогнозної) реалізації товарів та розмірів товарних запасів на початок та кінець прогнозного періоду. Для розрахунку прогнозу реалізації товарів у торговельній практиці необхідною передумовою е облік реалізації в роздрібному торговельному підприємстві товарів у якомога деталізованішому розрізі) (за групами, підгрупами і навіть назвами товарів) у попередньому (передпрогнозному) періоді. Такий облік може бути забезпечений завдяки застосуванню в магазинах та інших об'єктах роздрібної торговельної мережі сучасних реєстраторів касових операцій — ЕККА, електронних касових терміналів, зв'язаних з магазинною АСУ тощо. Водночас визначення розмірів товарних запасів є одним з елементів більш загальної роботи з управління товарними запасами в магазинах, яка охоплює комплексне регулювання всіх взаємозв'язаних процесів формування запасів і руху товарної маси в процесі товаропостачання — нормування, контроль стану запасів, порядок поповнення і подання замовлень, визначення розмірів партій товарів та іи.
З погляду потреб організації товаропостачання особливу увагу треба приділяти оптимізації частоти завезення і розмірів партій товарів, враховуючи при цьому зміни попиту покупців, оборотність товарів, їхні фізико-хімічні властивості, наявність товарних запасів.
Найбільш поширеним методом визначення мінімальної частоти доставки товарів є встановлення інтервалу завезення за методом подвоєної різниці між середнім і незнижуваним запасом товарів.
де Ізав — інтервал завезення, дн; Зс — середній запас товарів, дн; 3н — незнижуваний (мінімальний) запас товарів, дн; К— коефіцієнт комплектності партії завезення товарів
В подальшому розмір партії завезення товарів визначають на основі розрахованого інтервалу завезення і обсягів одноденної реалізації:
де Ро/д — розмір одноденної реалізації товарів торговельним підприємством, грн;
3п — запаси товарів за нормативом, тис. грн; Зф — запаси товарів фактичні, тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Визначення потреби в товарах, точки замовлення і порядок оформлення замовлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок