Головна Головна -> Реферати українською -> Маркетинг -> реферат українською: Особливі форми продажу товарів

Загрузка...

Особливі форми продажу товарів / сторінка 5

Назва:
Особливі форми продажу товарів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,14 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
При цьому є три типи ведення аукціону: англійський; голландський і американський, або затемнений (рис. 20.2).
Рис. 20.2. Типи аукціонів
Так звані англійські аукціони проводиться в такому порядку:
- Аукціон веде в присутності організатора найманий ним ліцитатор. Аукціон починається з оголошення ліцитатором найменування, основних характеристик і початкової ціни предмета торгів і кроку аукціону.
Крок аукціону встановлюється організатором (не менше 5 % від стартової ціни) і залишається сталим протягом торгів. Учасникам аукціону видаються пронумеровані квитки, що їх вони піднімають після оголошення ліцитатором чергової ціни в разі, якщо готові купити предмет торгів за цією ціною.
Кожну наступну ціну ліцитатор призначає збільшенням поточної ціни на крок аукціону. Після оголошення чергової ціни ліцитатор називає номер квитка учасника аукціону, який першим підняв квиток. Потім ліцитатор повідомляє наступну ціну згідно з кроком аукціону.
При відсутності учасників аукціону, готових купити предмет торгів за названою ліцитатором ціною, останній повторює цю ціну три рази.
- Аукціон завершується, якщо після трикратного оголошення чергової ціни жоден з учасників аукціону не підняв квиток. Переможцем аукціону визнається учасник, номер квитка якого був названий аукціоністом останнім.
Технологія проведення так званих голландських аукціонів аналогічна проведенню англійських аукціонів, однак вони розпочинаються з оголошення спочатку явно завищеної стартової ціни, що поступово знижується до тієї, за якою один з учасників торгу не висловить згоду купити товар.
При проведенні так званих американських аукціонів переможцем визнається особа, що запропонувала найвищу ціну за предмет торгів, яка зазначається у запечатаних конвертах. Визначення переможця відбувається на відкритому засіданні аукціонної комісії. Перед розкриттям конвертів комісія перевіряє цілісність конвертів, що фіксується в протоколі про результати торгів. Ціна повинна бути зазначена числом і прописом. У разі якщо числом і прописом зазначені різні ціни, комісія бере до уваги ціну, зазначену прописом. Пропозиції, що містять ціну нижче стартової, не розглядаються.
При розкритті конвертів і оголошенні пропозицій з дозволу комісії можуть бути присутніми всі учасники торгів, а також представники засобів масової інформації. Усі три типи аукціону можуть проводитися гласним і негласним способами. За негласного (німого) торгу згода на підняття ціни на встановлений розмір надбавки подається покупцями аукціоністові заздалегідь умовленими знаками. Тобто ліцитатор, оголошуючи нову ціну, не називає покупця, що дозволяє зберегти в таємниці ім'я покупця.
При проведенні закордонних аукціонів використовуються автоматизовані способи. Зміни ціни на підвищення чи зниження фіксуються покупцями натисканням кнопок на пульті, що відображають ціну на циферблаті. Лот купує той, хто перший натисне кнопку, яка зупиняє стрілку циферблата. Така технологія проведення аукціонів знижує трудомісткість і час проведення торгів.
Результати аукціону оформляються в найкоротші терміни після його завершення у вигляді аукціонної угоди. Покупець отримує від бухгалтера аукціону товарний чек у двох примірниках, оплачує його і стає власником товару. На підставі оплаченого товарного чека бухгалтер реєструє продаж товару в аукціонній відомості для наступного перерозподілу отриманого виторгу, тобто різниці між стартовою й продажною цінами. Порядок розподілу виторгу між організатором аукціону і власником товару передбачається в підписаній ними аукціонній угоді.
Література
1. Бершн Б, Зване Д. Розничная торговля: стратегический подход: Пер. с англ. — М.: Изд. Дом "Вильяме", 2003. — 1184 с.
2. Бизюк В. И. Торгово-технологическое оборудование: Учебник. — М.: Экономика, 1990.— 190 с.
3. Бланк И. А. Торговый менеджмент. — К.: УФИМБ, 1997. — 408 с.
4. Бурмистров В. Г. Организация торговли непродовольственными товарами. — М. Экономика, 1988. — 304 с.
5. Виноградова С. И. Организация и технология торговли: Учебник.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Особливі форми продажу товарів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок