Головна Головна -> Реферати українською -> Маркетинг -> Ярмарково-базарна торгівля

Ярмарково-базарна торгівля

Назва:
Ярмарково-базарна торгівля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,88 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Ярмарково-базарна торгівля
План
1. Поняття та види ярмарків, основи їх організації
2. Поняття, види базарів, основи їх організації
3. Нові форми позамагазинного продажу товарів

Поняття та види ярмарків, основи їх організації
Ярмарком з роздрібного продажу товарів заведено називати періодичні, як правило, великі роздрібні торги, які з мстою продажу товарів народного споживання проводяться в обумовленому місці в установлені терміни за участі багатьох організацій і підприємств оптової і роздрібної торгівлі, промислових і сільськогосподарських підприємств — виробників товарів народного споживання, інших суб'єктів підприємницької діяльності, а також культурно-просвітницьких закладів (які забезпечують проведення масових гулянь, ігор, атракціонів, катання на каруселях тощо).
Під час проведення ярмарку реалізацію товарів організовують насамперед магазини і підприємства дрібнороздрібної торгівлі. Як правило, продаж товарів на ярмарках здійснюється через торговельні ряди з визначеними торговими місцями, тимчасові павільйони, автомагазини та автопричепи, активно використовуються також засоби переносної торгівлі.
З урахуванням цільового призначення та часу проведення ярмарків розрізняють сезонні (весняно-літні, осінні) та традиційні ярмарки; з урахуванням тривалості проведення ярмарків розрізняють короткотермінові і постійно діючі (тобто функціонуючі протягом відносно тривалого часу) ярмарки. Традиційні ярмарки проводяться щороку у визначений час (прикладом традиційного ярмарку може бути всесвітньо відомий Сорочинський ярмарок, проведення якого приурочується до закінчення польових робіт і збору врожаю). На сезонних ярмарках продаються продовольчі та/або непродовольчі товари широкого асортименту, проводиться сезонний розпродаж товарів за цінами зі знижкою, організовується виїзна та виносна торгівля.
Для проведення ярмарку створюється організаційний комітет (координаційний комітет, секретаріат), до складу якого входять представники органів місцевої влади, торговельних систем та окремих торговельних підприємств, інших зацікавлених підприємств та установ. Оргкомітет несе відповідальність за підготовку та проведення ярмарку, затверджує умови участі в ньому, затверджує план проведення ярмарку та кошторис витрат тощо.
Порядок проведення ярмарків визначається оргкомітетом за погодженням з органами місцевої влади; порядок проведення загальнодержавного ярмарку визначається окремим положенням, яке розробляється та затверджується органами виконавчої влади (КМУ). В останньому разі обов'язки з безпосереднього проведення ярмарку та його підготовки покладаються на визначену оргкомітетом способом конкурсного відбору юридичну особу — генерального розпорядника ярмарку.
До обов'язків генерального розпорядника входить:
- виконання заходів з підготовки та проведення ярмарку;
- визначання дати закінчення та щоденного режиму роботи ярмарку, в окремих випадках — також умови участі в ньому,
- розгляд заявок на участь в ярмарку та укладання договорів з учасниками ярмарку;
- реєстрація учасників та складання звіту про підсумки проведення ярмарку;
- розподіл виділених на підготовку і проведення ярмарку коштів;
- забезпечення господарського обслуговування діяльності ярмарку (водо-, енергопостачання, зв'язок, забезпечення належного санітарно-гігієнічного стану території, забезпечення пожежної безпеки, організація роботи пунктів масового харчування тощо);
- проведення рекламних та інформаційних заходів з висвітлення роботи ярмарку, у тому числі акредитація ЗМІ, укладання договорів на право трансляції заходів у межах ярмарку та ін.
До участі в ярмарку запрошуються підприємства оптової торгівлі, виробничі промислові і сільськогосподарські підприємства, які мають право па здійснення роздрібної торгівлі власною продукцією. Для участі в ярмарку ці підприємства повинні подати відповідні замовлення (які служать підставою для їх дальшої реєстрації), визначити форму участі в ярмарку (виставка, виставка-продаж), сплатити встановлений збір, зареєструвати своїх представників та забезпечити доставку і вчасне встановлення експозиції товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Ярмарково-базарна торгівля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок