Головна Головна -> Реферати українською -> Маркетинг -> Маркетинговий аналіз ринку банківських послуг

Маркетинговий аналіз ринку банківських послуг

Назва:
Маркетинговий аналіз ринку банківських послуг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,70 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План.

Вступ.

1. Маркетинговий аналіз ринку банківських послуг.

2. Вивчення ринку банківських продуктів та впровадження нових послуг в практиці АКБ "Мрія".

Висновки.

Список використаної літератури.

Вступ.

В умовах переходу до ринкових відносин виникла необхідність застосування в діяльності підприємств, організацій, банків принципів і засобів маркетингу. Сьогодні ситуація складається таким чином, що в змаганні на ринку переможе той, хто зуміє чітко і грамотно розробити маркетингову стратегію для свого банку і в відповідності з нею організувати реалізацію банківських послуг.

В цьому зв'язку цілком очевидної стає необхідність організації в комерційних банках комплексного маркетингового аналізу, що в кінцевому підсумку повинно забезпечити їх успішне функціонування в умовах конкурентного ринку. Дана обставина викликає великий інтерес фахівців і менеджерів банків до даної теми.

Специфіка банківського маркетингу багато в чому визначається особливостями банківських послуг. В нинішній час банки країн з розвиненою ринковою економікою здійснюють обслуговування фізичних і юридичних осіб, надаючи їм біля 270 різноманітних виглядів послуг (Е. А. Уткин). Всі це змушує комерційні банки аналізувати стан ринку банківських послуг, тенденції його розвитку і в відповідності з цим організовувати власну діяльність по розвитку і просуванню тих або інших банківських продуктів, їх рекламі, ціноутворенню і т. д. Без дослідження ринку послуги банку ризикують виявитися для нього неконкурентоспроможними, непотрібними або навіть збитковими.

Таким чином реферат, присвячений розгляду кола питань, що торкаються маркетингового аналізу ринку банківських послуг можна вважати актуальним і своєчасним на сьогоднішній день, що і стало причиною вибору цієї теми серед інших.

1. Маркетинговий аналіз ринку банківських послуг.

Можна запропонувати таке визначення банківських послуг: "банківський продукт (послуга) ─ різноманітні дії на фінансовому ринку, грошові операції, здійснювані комерційними банками за певну плату за дорученням і в інтересах своїх клієнтів".

Особливості сучасних банківських послуг полягають в наступному:

банківські послуги, в основному, абстрактні і часто не мають матеріальної субстанції;

надання банківських послуг пов'язане з використанням грошей в різноманітних формах і якостях (грошові засоби підприємств, комерційних банків, центрального банку, бухгалтерських записів і платіжно-розрахункових документів);

абстрактні банківські послуги набувають конкретного характеру на основі договірних відношень;

купівля-продаж більшості банківських послуг характерним тривалістю в часі. Як правило, угода не обмежується одноразовим актом. Банківський клієнт при здійсненні вкладу, отриманні кредиту, абонуванні сейфу вступає в більш-менш тривалий зв'язок з банком.

В ринковій економіці комерційний банк існує постільки, оскільки є попит на його послуги. В залежності від попиту банк виробляє конкретну маркетингову політику і дотримується її в процесі своєї діяльності.

В зв'язку з цим будь-якому комерційному банку необхідний аналіз ринку банківських послуг, його маркетингові дослідження. Крім того, подібні дослідження повинні здійснюватися всякий раз при створенні, впровадженні або вилученні з ринку тих або інших банківських послуг.

Проведення такого роду досліджень стало реальною потребою і тривко увійшло в практику господарської діяльності банків. Глибина і спрямування аналізу ринку банківських послуг залежить в значному ступені від характеру діяльності банка, видів послуг що надаються ним для юридичних і фізичних осіб, міри їхньої диверсифікації, розмірів капіталу і рівня прибутків банку. Крім того, масштаб досліджень визначається також метою і стратегією банку, а саме: рішеннями відносно змін його діяльності, виходу на ринок з новими банківськими продуктами і т. ін. Подібний підхід вимагає більш поглибленого маркетингового аналізу, направленого на визначення в якості кінцевої мети перспективних ринків, а частіше, сегментів ринків, де банк міг б отримати частку ринку і утримувати позиції на протязі періоду, що визначається життєвим циклом послуги. Результатом маркетингового дослідження є економічна оцінка потенційних можливостей банка і його позицій на конкретному ринку або сегменті. Цей результат в процесі подальшої маркетингової діяльності при розробці програми маркетингу зіставляється з виробничими, фінансовими, трудовими і іншими ресурсами і оцінюється ефективність діяльності банка на конкретному ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Маркетинговий аналіз ринку банківських послуг

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок