Головна Головна -> Реферати українською -> Маркетинг -> Проблеми і перспективи розвитку оптової та роздрібної торгівлі

Проблеми і перспективи розвитку оптової та роздрібної торгівлі

Назва:
Проблеми і перспективи розвитку оптової та роздрібної торгівлі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,07 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Проблеми і перспективи розвитку оптової та роздрібної

торгівлі

Порядок організації та здійснення торговельної діяльності в Україні передбачає виконання суб'єктами господарювання певних вимог і норм, встановлених чинним законодавством. Ці вимоги і норми залежать від багатьох чинників;

виду товарів, місць і форм торгівлі, порядку розрахунку з покупцями тощо. Однією з таких вимог є ліцензування.

Ліцензія (спеціальний дозвіл) — це державне свідоцтво, що засвідчує дозвіл на право здійснення суб'єктом підприємництва окремих видів діяльності, яке видається органами державного управління.

Ліцензування торговельної діяльності, як правило, здійснюється у дуже довгі строки. Звичайно, цей процес може бути прискорений, але в цьому випадку процес ліцензування обійдеться дорожче, до того ж виникнуть проблеми з корупцією.

Порядок. Орган, що видає ліцензії, мас право припинення дії, призупинити дію ліцензії у випадках:

• порушення суб'єктом підприємницької діяльності ліцензійних умов, • невиконання у певний термін розпоряджень Ліцензійної палати або органу, який видав ліцензію, щодо дотримання ліцензійних умов.

Орган, що видав ліцензію, має право анулювати ліцензію у випадку: • виявлення недостовірних даних у заяві на видачу ліцензії або документах, що до неї додаються;

• передачі суб'єктом підприємницької діяльності ліцензії іншій особі;

• повторного або грубого порушення суб'єктом господарювання ліцензійних умов.

В умовах, коли майже 30 % (а згідно з іншими даними — 60%) економіки працює "в тіні", такі підстави припинення (анулювання) ліцензії можуть бути найдені контролюючими органами без особливого клопіт.

Патент — це державне свідоцтво, яке засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності або його структурного (відокремленого) підрозділу займатися окремими видами підприємницької діяльності.

Згідно з Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" об'єктом патентування є: торговельна діяльність (оптова і роздрібна торгівля, діяльність в торгово-виробничій сфері), що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами в пунктах продажу товарів за готівку, інші готівкові платіжні кошти з використанням кредитних карток.

Торговий патент є чинним на території органу, який здійснив реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності чи з яким погоджено місцезнаходження його структурного (відокремленого) підрозділу за місцем видачі торгового патенту цьому суб'єкту.

У випадку порушення вимог щодо патентування до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у розмірі подвійної вартості торгового патенту за весь термін діяльності із зазначеним порушенням. Посадові особи, які припустилися даних помилок, притягуються до адміністративної відповідальності

Сертифікація — це один з ефективних методів, що дозволяють на підставі випробувань продукції у спеціалізованих лабораторіях (центрах) забезпечити захист прав споживача шляхом надання йому достовірної та об'єктивної інформації про 11 властивості, характеристики і відповідність стандартам. Сертифікація продукції здійснюється уповноваженими на це органами із сертифікації — підприємствами, установами й організаціями з метою:

• запобігання реалізації продукції, небезпечної для життя, здоров'я і майна громадян та навколишнього природного середовища;

• сприяння споживачеві у компетентному виборі продукції;

• створення умов для участі суб'єктів підприємницької діяльності у

міжнародній економічній, науково-технічній співпраці і міжнародній торгівлі. Об'єктом сертифікації є не торговельна діяльність, а продукція, призначена

для продажу.

Сертифікат якості - один з найбільш поширених супровідних документів,

які засвідчують якість товару, що поставляється, містить показники якості,

технічні характеристики, передбачені договором. Видається, як правило,

підприємством-виробником або експортером. Складається в декількох

примірниках, з яких один направляється з вантажем, другий пред'являється

разом з рахунком та іншими документами для оплати.

Сертифікат відповідності - документ, виданий спеціально уповноваженим на це органом (таким органом є Держстандарт України), який засвідчує, що продукція або послуга належно ідентифікована і відповідає конкретному стандарту або іншому нормативному документу.

Патентуванню та сертифікації притаманні, як і ліцензуванню негативні

риси, головним чином, з боку державних органів, які їх здійснюють. Так, процедура патентування в нас дуже громіздка, включає в себе подання 8-10 інших документів, що може визвати зловживання і хабарництво з боку державних податкових органів.

Щодо сертифікації, що за кордоном, як правило, існує система визнання стандартів інших країн. До того ж сама процедура сертифікації займає не 2 місяці, як в Україні (це якщо подані документи відповідають усім вимогам), а до 10 днів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Проблеми і перспективи розвитку оптової та роздрібної торгівлі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок