Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Маркетинг -> Організація пересувної торгівлі

Загрузка...

Організація пересувної торгівлі

Назва:
Організація пересувної торгівлі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,86 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Організація пересувної торгівлі
План
1. Характеристика засобів пересувної торгівлі
2. Організація роботи автомагазинів
3. Загальні засади організації продажу товарів за замовленнями та вдома у покупців
4. Порядок продажу товарів на замовлення покупців
5. Порядок продажу товарів удома в покупців

Характеристика засобів пересувної торгівлі
Засобами пересувної торгівлі вважаються автомагазини, автокафе, авторозвозки, автоцистерни, лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання (низькотемпературні лотки-прилавки), розноски, ятки, столики тощо. Ці засоби використовують насамперед для створення максимальних зручностей покупцям, котрі мешкають у тих поселеннях, де відсутня стаціонарна торговельна мережа, а також у виробничих умовах (на польових станах, пасовищах та ін.).
Залежно від використовуваних засобів і організаційно-технічних прийомів пересувна торгівля поділяється на розвізну і розносну. Розвізна мережа включає автомагазини, магазини-вагони, магазини-судна, гужові, мотоциклетні, моторолерні і велосипедні розвозки, а також причепи-магазини. Розвізна торгівля у країнах з розвинутою ринковою економікою вважається однією з основних форм позамагазинної торгівлі. В Україні автомагазини і різноманітні розвозки традиційно найбільш активно використовуються системою споживчої кооперації у сільській місцевості.
Найбільш ефективними засобами пересувної (розвізної) торгівлі с автомагазини. Для них характерною є висока швидкість руху і маневреність, що дозволяє обслуговувати великі території із високою частотою відвідування окремих малонаселених пунктів (де організація стаціонарної мережі є економічно недоцільною) або ж певні контингенти покупців у безпосередніх умовах їх виробничої діяльності (працівників залізниці і водного транспорту, шосейних доріг, польових станів і відгінних пасовищ, віддалених будівельних дільниць тощо). Використання автомагазинів є зручним також і для організації продажу товарів у місцях зосередження великої кількості людей у містах.
Основними функціями автомагазинів є обслуговування населених пунктів без стаціонарної роздрібної торговельної мережі, торгівля товарами складного асортименту (за заявками) у тих населених пунктах, в яких організована торгівля лише товарами повсякденного попиту, організація торгівлі в місцях трудової зайнятості сільського населення, надання додаткових торгових послуг та ін. Організація роботи автомагазинів здійснюється згідно з вимогами зазначених вище Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі.
Для організації автомагазинів застосовуються автомобілі зі спеціально сконструйованими кузовами або ж з переобладнаними кузовами стандартної конструкції, пристосовані для організації в них торговельного обслуговування. На кузовах автомагазинів (а також автокафе, авторозвозок, автопричепів, автоцистерн) повинен бути нанесений фарбою чіткий напис, який вказує найменування, адресу суб'єкта господарювання, номер точки пересувної торговельної мережі та номер телефону суб'єкта господарювання.
У практиці вітчизняної торгівлі для організації розвізної торгівлі найчастіше використовуються автомагазини на базі автомобіля "ГАЗ" та переобладнані автобуси "ЛАЗ", "Ікарус", "ЛІАЗ" тощо. Салон такого автомагазина обладнується ізотермічною шафою для продуктів, які потребують спеціальних режимів транспортування, а для укладання переважної більшості товарів застосовуються шафи і підшафники зі з'ємними дверцятами і спеціальними пристосуваннями (наприклад запорами, штангами та ін.) для запобігання зміщування товарів під час транспортування. Крім того, для демонстрації таких товарів, як верхній одяг, трикотажні і швейні вироби, салон автомагазину обладнується вішаками, завдяки чому вивільняється частина площі підлоги в салоні. На цій площі можна розташовувати товари (в тому числі великогабаритні), які доставляються за замовленнями покупців, а також товари, укладені в тару-обладнання.
Організація роботи автомагазинів
Організація роботи автомагазинів визначається їх спеціалізацією, особливостями торгово-технологічного процесу та застосовуваними методами обслуговування покупців.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Організація пересувної торгівлі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок