Головна Головна -> Реферати українською -> Математика -> ВИХОВАННЯ УЧНІВ МАТЕМАТИКОЮ

ВИХОВАННЯ УЧНІВ МАТЕМАТИКОЮ

Назва:
ВИХОВАННЯ УЧНІВ МАТЕМАТИКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,32 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Виховання учнів матеатикою

Учитель математики має не тілкьи навчити учнів, ай виховувати їх.

На уроках математики є можливості і потреби виховувати учнів в таких напрямах:

а) культура мовлення;

б) культура мислення;

в) почуття патріотизму;

г) естетичні почуття;

д) науковий свіфтогляд;

е) культура поведінки.

І.Виховання культури мовлення

На уроках математики учням часто доводиться говорити і писати. Навчаючись математики, учня ознайомлюються з багатьма новими словами і словосполученнями. Вперше їх вводить учитель математики, він має навчити учнів правильно читати і записувати такі слова і символи. Тому, вводячи новий термін, бажано записати його на дошці, поставити наголос, іноді бажано запроважити провідміняти нове слово, навести його синоніми, омоніми тощо. Сучасна українська мова математична досить багата і зручна. У деяких випадках укнарїнською мовою передати певні помилки навіть зручніше, ніж іншими мовами. Російське слово “рішення”:

а) рішення – поставнова;

б) розвязання – процес;

в) розвязання – резулььат процесу;

г) розвязок – кінцевий результат, відпповідь.

Ці слова – несиноніми, замінити одне з низ іншим не можна.

перестановки переставлення (дія недоконана)

переставлення (дія доконана)

престановка (результат дії)

підставновки підставляння

підставлення

підстановка

ссжатие стислення

стинення

стиск

Слова в яких часто ставляться неправильно наголос:

Дицисметр Комплексні Поняття

Добуток Косинус Проміжок

Завдання Міліметр Симетрія

Запитання Навколо Чисельник

Кілометр Одинадцять Чотирнадцять

Учнівськи помилки: і математичні, і граматичні, і історичні, і будь-які із них має виправляти кожний учитель.

ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ ПОВЕДІНКИ

Культура поведінки — це система моральних вимог, які стають для людини складовою частиною її звичок і навичок. Вона найчастіше проявляється в спілкуванні з іншими людьми — у школі, на виробництві, у транспорті, місцях відпочинку тощо. Для окремих людей і для суспільства не так важливо, наскільки та чи інша людина володіє мовою або вміє логічно мислити, ніж наскільки вона вихована морально: чи вона добра, співчутлива, справедлива, чи - грубіян, злодій, насильник, брехун. У всі часи і на всіх рівнях люди дбали про моральне виховання всіх членів суспільства, насамперед — підростаючих поколінь. Бо погано жити поруч з невихованими людьми. А перевиховувати набагато важче, ніж виховувати змолоду.

Звичайно, виховання культури поведінки безпосередньо не пов'язане з навчанням математики. Але і на уроках математики, і на перервах між уроками в присутності вчителів учні спілкуються з однокласниками, з учнями інших класів. Під час цього нерідко виникають суперечки, бійки, одні ображають інших — трапляються різні відступи від норм моралі. І вчитель математики не може стояти осторонь. Він не тільки може, а й повинен діяти так, щоб учні менше робили аморальних вчинків.

Виховувати культуру поведінки учнів набагато важче, ніж навчати чи виховувати культуру їх мови, мислення тощо. Справа в тому, що всі люди різні, по-різному розуміють добро і зло, правду і неправду, справедливість і несправедливість. А ще всі ми знаходимося в різних умовах, на різних соціальних щаблях, під дією різних релігій, політичних партій, ідеологій. Неоднакові у всіх темпераменти і характери. Тому часто трапляється, що одне й те саме речення на одного учня впливає зовсім не так, як на другого. Буває, що навіть одне необережно сказане слово перекреслює всю багаторічну виховну роботу багатьох вихователів. Щоб добре виховувати в учнів позитивні моральні якості, потрібний не просто індивідуальний підхід до кожного вихованця, 'а й врахування багатьох інших умов. Виховання моралі справа настільки делікатна і невизначена, що її не можна планувати, як інші види діяльності. Справжнє виховання відбувається не під час формально організованих «виховних моментів» чи «виховних годин», а тоді, коли появляється відповідна нагода, іноді навіть спонтанно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ УЧНІВ МАТЕМАТИКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок