Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Біохімія шкіри й ознаки старіння

Біохімія шкіри й ознаки старіння

Назва:
Біохімія шкіри й ознаки старіння
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,35 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Біохімія шкіри й ознаки старіння


Старіння шкіри — це та проблема, яку намагається вирішити винятково косметологія, оперативна і консервативна. Але старін-ня організму в цілому — дуже складний процес, що відбувається в кожній клітині. Старіння шкіри є лише одним з елементів цього загального процесу, тому косметолог не повинен про це забувати і, більш того, має пояснити це клієнту.
На старіння впливає багато факторів, які можна розділити на дві великі групи:
- внутрішні фактори: спадковість, хронічні захворювання, по-рушення функцій імунної та гормональної систем;
- зовнішні фактори: УФ-випромішовання, несприятливі еко-логічні умови, стреси, паління, алкоголізм, наркоманія, нераціо-нальне харчування та ін.
Протягом тривалого часу вчені намагаються розібратися в причинах старіння, пропонуючи різні теорії. Сьогодні загально-визнаними вважаються вільнорадикальна теорія Хармана і теорія глікації Мейларда.
Вільнорадикальна теорія пояснює процеси старіння над-лишковим утворенням вільних радикалів та їхнім впливом на процеси метаболізму клітин. Вільними радикалами називаються молекули, які мають вільну валентність і тому прагнуть її вико-ристати, вступивши в хімічну реакцію. Існують різні причини утворення вільних радикалів, але, незалежно від причин, вони ушкоджують генетичний апарат клітини, завдаючи цим шкоди організму в цілому. Якби проблема була настільки проста, досить було б приймати речовини-антиоксиданти, які зв'язують вільні радикали, щоб зупинити процес старіння. На жаль, усе набагато складніше, тому що вільні радикали — це тільки частина склад-ного механізму старіння.
Інша частина цього механізму — неферментативна реакція між моносахаридами й аміногрупою білків. Ця реакція одержала назву глікація. Швидкість протікання цієї реакції залежить від концентрації цукрів і часу.
Дослідженнями встановлена участь цукрів у порушенні робо-ти Na-K насоса клітин, розвитку таких хронічних захворювань, як атеросклероз, глаукома та ін. У свою чергу, вільні радикали, впли-ваючи на білки клітини, роблять їх менш захищеними перед дією цукрів.
Це коротко і спрощено про процеси старіння всього організ-му, але нас усе-таки більше цікавлять процеси старіння саме шкіри.
Процеси старіння, що відбуваються в організмі, в першу чергу відбиваються на шкірі. Кількість води в епідермісі зменшується, що призводить до порушення кератинізації, прискореної десква-мації епітелію. Внаслідок цього епідерміс стає тоншим, форму-ється сіточка дрібних зморшок, з'являються пігментні плями і розширені капіляри. У базальному шарі епідермісу порушується мітоз і диференціація нових клітин, що, у свою чергу, призводить до уповільнення просування кератиноцитів до поверхні шкіри. Як результат — знижується швидкість відновлення епідермісу й по-слаблюється бар'єрна функція шкіри.
У процесі старіння дерми ушкоджуються фібробласти — найчисленніша група клітин, що синтезують фібрилярні білки (кола-ген та еластин) і глікозаміноглікани з подальшим виділенням їх у міжклітинний простір. З діяльністю фібробластів пов'язане утворення основної речовини і волокон, загоєння ран, розвиток рубцевої тканини. Під час старіння й ушкодження фібробластів сповільнюється синтез колагену й еластину, а також глікозаміно-гліканів. Процеси синтезу і деструкції колагену повинні протікати в дермі паралельно. Під впливом гіперпродукції протеолітичних ферментів, що розвиваються в процесі старіння, утворюються димери колагену, так звані колагенові «зшивки». Такий колаген не руйнується колагеназою, вона його «не впізнає», і колагенові во-локна «зшивки» накопичуються в дермі.
Отже, у шкірі, що старіє, відбуваються такі процеси:
перекисне окислювання ліпідів клітинних мембран;
процеси глікації;
- уповільнення мітотичного розподілу клітин та їхньої дифе-ренціації;
- уповільнення швидкості просування кератиноцитів до по-верхні шкіри;
- потоншення всіх шарів епідермісу;
- уповільнення і порушення функцій фібробластів;
- порушення шкірного бар'єру;
- порушення синтезу і деструкції колагену та еластину;
- уповільнення десквамації ороговілих кератиноцитів;
- підвищення трансепідермальної втрати води.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Біохімія шкіри й ознаки старіння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок