Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Холецестити

Холецестити

Назва:
Холецестити
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,08 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Кафедра гастроентерології
РЕФЕРАТ
на тему:
„Холецистити”


Це захворювання жовчного міхура, відносно рідкісне у дітей, що виникає внаслідок розвитку гострого запального процесу в жовчному міхурі.
Етіологія та патогенез. У розвитку захворювання головну роль відіграє кишкова паличка, кокова флора (стафілокок, стрептокок), грамнегативна (протей, синьогнійна паличка). Виявлено кореляційний зв’язок між мікрофлорою жовчі та мікробним обсіменінням кишечнику. В окремих випадках має значення інвазія гельмінтами. Виникненню захворювання сприяють жовчні камені, аномалії судин і жовчовідвідних шляхів, закидання ферментів підшлункової залози, утруднення відтоку жовчі. Інфекція проникає в міхур переважно гематогенним шляхом, а також лімфогенним або висхідним ентерогенним шляхом. В класифікації виділяють катаральні, флегмонозні та гангренозні форми холециститу. В дитячому віці дві останніх зустрічаються рідко. Катаральне запалення може завершитися водянкою жовчного міхура, флегмонозне — емпіємою, гангреною.
Клініка. Захворювання починається звичайно бурхливо, зненацька, часто вночі, дуже сильними болями в правому підребер’ї, епігастральній ділянці, рідше — в інших ділянках живота. Біль посилюється в горизонтальному положенні і в положенні на правому боці. Болі іррадіюють в праве плече, лопатку, праву частину поперекової ділянки, рідше — в ліву. Вельми підвищується температура тіла. Напад болю супроводжується нудотою, після цього може приєднатися блювання, інколи з домішкою жовчі, що не приносить полегшення. Швидко розвиваються ознаки загальної інтоксикації: озноб, головний біль, різкий неспокій, гіперестезія. Діти часто змінюють положення, щоб зменшити біль. Шкіра та слизові оболонки стають сухими, язик обкладений білим або жовтуватим нальотом. Живіт помірно здутий, участь його, особливо правої половини, в диханні обмежена. Позитивні симптоми Кера, Мерфі, Ортнера. Інколи позитивний симптом Щьоткіна. Інколи вдається визначити збільшену і болісну печінку. Селезінка збільшується рідко. Жовтяничне забарвлення шкіри і склер мінливе й обумовлене звичайно порушенням функціонального стану печінки і холестазом. У крові — збільшення ШОЕ, лейкоцитоз (12·109/л–20·109/л), нейтрофільоз зі зрушенням вліво. У сечі — уробілін, інколи невелика протеїнурія. Можуть відзначатися зміни серцево-судинної і легеневої систем. Якщо процес обмежується катаральним запаленням, то поступово відзначається позитивна динаміка захворювання. Біль зменшується і зникає протягом кількох днів, ліквідуються диспептичні явища і ознаки загальної інтоксикації.
Якщо розвиваються флегмонозна та гангренозна форма холециститу, стан хворого продовжує погіршуватися. Зростає інтоксикація, можливо розвиток жовчного перитоніту.
Діагностика. Враховують клінічні ознаки, результати лабораторних досліджень, ехографії, інколи лапароскопії. Диференціюють гострий холецистит із жовчнокам’яною хворобою, апендицитом, гострим панкреатитом, нирковою колікою.
Лікування. Хворі потребують госпіталізації. При катаральній формі потрібен суворий постільний режим, холод на живіт (або помірне тепло), утримання від їжі. Рекомендується тільки чай з цукром, теплі мінеральні води. Для зняття больового синдрому застосовують антиспастичні і аналгезуючі засоби (атропін, платифілін, папаверин, но-шпа, баралгін та ін.), у тяжких випадках — промедол, пантопон. З метою дезінтоксикації внутрішньовенно вводять розчин глюкози, реополіглюкіну, антибіотики, заздалегідь визначивши чутливість до них мікрофлори жовчі. При флегмонозній і гангренозній формах показане негайне хірургічне втручання.
Прогноз залежить від правильного діагнозу і вчасно розпочатого лікування.
Цистит — це запалення слизової оболонки міхура, що супроводжується порушенням його функції.
Епідеміологія. У новонароджених та немовлят захворювання виникає з однаковою частотою у хлопчиків та дівчаток. Дівчатка частіше хворіють у дошкільному віці — в 3 рази, а у шкільному — в 4–5 разів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Холецестити

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок