Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ АПАРАТНИХ ТА ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ МПС ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ХРЕБТА Й ТАЗОСТЕГНОВИХ СУГЛОБІВ

ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ АПАРАТНИХ ТА ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ МПС ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ХРЕБТА Й ТАЗОСТЕГНОВИХ СУГЛОБІВ

Назва:
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ АПАРАТНИХ ТА ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ МПС ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ХРЕБТА Й ТАЗОСТЕГНОВИХ СУГЛОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,47 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК: 617.547-7:004.42
ТРУНОВ О.М., ІХСАНОВ Б.Ш., БЄЛІКОВ О.Є., МАТАШНІКОВ С.В.
Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, м. Миколаїв, Україна.
Трунов Олександр Миколайович, к.т.н., доцент, перший проректор, завідувач кафедри медичних приладів та систем
Іхсанов Борис Шамілійович, аспірант кафедри медичних приладів та систем
Бєліков Олександр Євгенович, завідувач лабораторією мікро- контролерних та мікропроцесорних засобів медичних приладів та систем
Маташніков Сергій Володимирович, провідний фахівець лабораторії мікроконтролерних та мікропроцесорних засобів медичних приладів та систем
ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
АПАРАТНИХ ТА ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ МПС ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ХРЕБТА Й ТАЗОСТЕГНОВИХ СУГЛОБІВ
У статті розглядається процес проектування та створення МПС фізичної реабілітації хребта й тазостегнових суглобів. Особлива увага приділяється ефективності лікування та безпеці пацієнта. Структура програмно- апаратного рішення з точки зору простоти, безпечності та надійності розглядається детально. Розглядається структура комплексу, в якому керівною ланкою для системи було обрано ПК, за допомогою якого і відбувається керування лікувальним процесом. Розглядаються питання екстреної зупинки комплексу в аварійних ситуаціях, всебічний зворотній зв'язок за положенням та температурою. Інтерфейс керівного ПЗ розглядається окремо.
The development and realization of microprocessor's complex for physical rehabilitation of spine is considered in the article. Strong attention is applied to the efficiency of treatment and patient's safety. The structure of hardware and software applications is considered in details. PC was chosen as main part in presented complex. All treatment process is controlled by PC. Questions of complex's extra-failures in contingency, overall feedback by position and temperature are considered. The interface of controlled software is presented separately.
Головною ціллю при створенні МПС фізичної реабілітації хребта й тазостегнових суглобів слід вважати ефективність лікування та безпеку пацієнта. Терапевтичні аспекти ефективності лікування докладно представлені у роботі [1]. Структуру програмно-апаратного рішення з точки зору простоти, безпечності та зручності слід розглянути окремо. Особливу увагу необхідно приділити саме всебічній безпеці пацієнта.
Структура МПС.
Для користувача система являє собою виконавчий пристрій та блок керування. Для цілей фізичної реабілітації хребта й тазостегнових суглобів достатньо мати автономний пристрій, з вбудованим пультом та мінімумом індикаторів. Проте для стадії експерименту та налагодження необхідна значно більша гнучкість та інформативність. Тому керівною ланкою для системи було обрано ПК, за допомогою якого і відбувається керування лікувальним процесом.
Розглянемо складові системи (рис. 1):
Виконавчий пристрій складається з виконавчих механізмів, а саме двигунів (6, 7) й нагрівачів (5), з датчиків температури (3) і кінцевих положень (4) та блока керування, до складу якого входить ОМК (2) та перетворювач рівнів інтерфейсу RS232 (1). У складі виконавчого пристрою також є блок живлення (не показаний), який постачає стабільні напруги 24В для живлення двигунів та 5В для живлення електронних пристроїв.
Електрично двигуни керуються каскадом з спільним емітером на біполярному транзисторі, нагрівачі керуються оптосимісторами.
Датчики температури цифрові, з інтерфейсом 1-wire фірми Maxim (DS18B20) [2]. До блока керування можливо підключити до 8-ми датчиків по одній однодротовій лінії.
Для визначення кінцевих положень рухомої частини пристрою використано два кінцевих вимикача. Вони з'єднані паралельно та сигналізують про досягнення крайніх положень рухомої ланки.
Ще один сигнал блока керування використано для екстреної зупинки дії приладу. Кнопка екстреної зупинки повинна знаходитись у руці пацієнта, щоб у разі небезпеки вимкнути пристрій. Небезпеку може становити і надмірне розтягнення, і перегрів пацієнта. І, хоча, пристрій обладнано необхідними датчиками, введення екстреної кнопки обов'язкове.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ АПАРАТНИХ ТА ПРОГРАМНИХ ЗАСОБІВ МПС ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ХРЕБТА Й ТАЗОСТЕГНОВИХ СУГЛОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок