Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Холера: визначення, етіологія, патогенез, діагностика, лікування, профілактика

Холера: визначення, етіологія, патогенез, діагностика, лікування, профілактика

Назва:
Холера: визначення, етіологія, патогенез, діагностика, лікування, профілактика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,25 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Холера: визначення, етіологія, патогенез, діагностика, лікування, профілактика


План
Етіологія та епідеміологія.
Основи патогенезу.
Клінічні ознаки холери.
Діагностика.
Диференціальна діагностика.
Лікування. Диспансерне спостереження.
Профілактичні заходи.


Це особливо небезпечна кишкова інфекція, що спричинюється холерними вібріонами , має фекально-оральний механізм зараження, характеризується епідемічним поширенням та клінічною картиною тяжкого гастроентериту з різним зневодненням організму, розладами гемодинаміки.
Актуальність
Від стародавніх часів і дотепер постійні осередки холери існують у Південній і Південно-Східній Азії. Звідси розпочиналися 6 спустошливих пандемій холери (1817-1926рр.). З 1961 у цих же регіонах започаткувалася 7 пандемія, яка триває й досі. Починаючи з 1970р., холера щорічно реєструється у багатьох країнах світу. В Африці і Латинській Америці сформувалися стійкі ендемічні осередки цієї хвороби. У 70-80 роки пандемія досягла країн Європи (в тому числі й України). У 1994-1995рр. виникли крупні спалахи холери на півдні нашої країни ( Миколаївська, Херсонська області, Автономна республіка Крим), під час яких було виявлено 1371 хворого і 999 носіїв, 32 особи вмерли.
 
Етіологія
Збудником є холерний вібріон двох підвидів: класичний та Ель-Тор. В останні роки вважають, що між підвидами збудника суттєвої різниці немає. Збудник холери грамнегативний, має вигляд вигнутої як кома, чи прямої палички, рухається завдяки джгутику, не утворює спор і капсул. Холерний вібріон здатний продукувати термостабільний ендотоксин, термолабільний екзотоксин ( холероген ) з сильною ентеротоксичною дією. Збудники холери мають термостабільний 0-антеген і термолабільним Н-антеген (джгутиковий). Холерні вібріони порівняно стійкі до факторів довкілля, особливо підвид Ель-Тор. Вони місяцями зберігаються у довкіллі, особливо у воді відкритих водойм, каналізаційних стоках і льоду. Добре розмножуються у свіжому молоці та м’ясі. На харчових продуктах зберігаються 2-3 тижні. Доведено, що ці мікроорганізми зберігають життєдіяльність у планктоні, креветках, свіжій та малосоленій рибі. У зв’язку з цим існує епідемічна небезпека для споживачів рибних продуктів. Мікроби чутливі до дії прямого сонячного проміння, висушування, дезінфекційних розчинів, моментально гинуть при кип’ятінні й у кислому середовищі ( зокрема, під впливом соляної кислоти шлункового соку ).
Епідеміологія
Холера – типовий антропоноз. Джерелом інфекції є хвора людина і бактеріоносій. Хворі виділяють збудника з фекаліями і блювотними масами у періоді хвороби. Більш небезпечними в епідеміологічному відношенні є хворі на легкі, стерті форми холери і «здорові» носії. Реконвалесцентки та вібріононосії після перенесеної хвороби, спричиненої класичним підвидом збудника можуть виділяти вібріони від 2-3 тижнів до 2 місяців ( рідко до 1-2 років). Носійство вібріонів Ель-Тор триває 5-7років.
Механізм зараження – фекально-оральний, який реалізується шляхами:
Водний (форма передачі – вода відкритих водойм ).
Харчовий ( рибні продукти ( свіжі та малосолені ), молоко і молокопродукти, м’ясо, кондитерські вироби і овочі, фрукти, які поливали забрудненою холерними вібріонами водою з відкритих водойм ).
Контактно-побутовий.
Механічний (мухи).
Сприйнятливість висока. Найбільш сприйнятливі особи:
з гіпо-, антацидним станом шлункової секреції;
котрі не дотримуються правил особистої гігієни;
діти;
люди похилого та старечого віку.
Сезонність літньо-осіння, що пов’язується з більш сприятливими умовами щодо зберігання і розмноження збудника в зовнішньому середовищі і активізацією факторів передачі, збільшення споживання продуктів з лужною реакцією (овочі, фрукти), зі збільшенням вживання води, напоїв, внаслідок чого зменшується кислотність вмісту шлунка, що сприяє переходу вібріонів у тонку кишку.
Імунітет стійкий. Повторні захворювання спостерігаються рідко.
Основи патогенезу
Збудник проникає в організм з водою чи їжею. Частина вібріонів гине в кислому вмісті шлунка, решта потрапляє в тонку кишку, де починає інтенсивно розмножуватися ( лужна реакція вмісту ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Холера: визначення, етіологія, патогенез, діагностика, лікування, профілактика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок