Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Інфразвук

Інфразвук

Назва:
Інфразвук
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,77 KB
Завантажень:
559
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.8


Скачати цю роботу безкоштовно
РЕФЕРАТ
на тему:
„Інфразвук”


Інфразвук - це коливання частоти нижче 16 Гц. Виявлено, що інфразвук пагубно впливає на організм людини і оточуюче середовище. Це зумовлено тим, що частота інфразвуку співпадає з власною частотою предмета, а це, як нам відомо - явище резонансу. Це і є основною причиною згубного впливу інфразвуку на оточуюче середовище. Хвилі різної частоти негативно впливають на різні органи людини, на різні конструкції.
В одному з старовинних лондонських театрів більше півстоліття тому ставили п’єсу, в середині якої дія переносилась із сучасності у глибоке минуле. Як не намагався постановщик створити необхідну таємність по ходу дії, нічого у нього не виходило. Відомий фізик Роберт Вуд, що знаходився на репетиції, несподівано запропонував діяти на глядачів низькочастотним нечутним звуком. Наступного дня в театр привезли дуже довгу і широку трубу та причепили її до органу. Незадовго до спектакля Вуд провів короткочасний дослід по впливу інфразвуку на людей. Коли він привів у дію генератор, нічого не чекавших глядачів охопила дивна турбота, безпричинний страх, вони стали сумно переглядатися, дивитися по сторонах, а декотрі встали зі стільців і пішли до виходу. Ніякого звуку не було, але кришталеві підвіски старовинного канделябра затремтіли. Навіть на вулиці почалась паніка.
Інший випадок мав місце в лабораторії електроакустики Морського науково-дослідницького центру в Марселі, де вчені проводили досліди на різних частотах і потужностях випромінювання. При випробуванні одного з генераторів ультразвуку дослідники стали почуватися погано. Все вібрувало у них всередині - шлунок, серце, легені. В сусідніх лабораторіях люди закричали від болю. Генератор вимкнули, але протягом декількох годин вони почувалисмя зовсім «спустошеними». В тій же лабораторії був створений інший інфразвуковий генератор, здатний зруйнувати будівлю, хоча його потужність складала всього 2 кВт.
Встановлено, що інфразвук можна загасити за допомогою чутних звуків більшої потужності.
Але не завжди інфразвук - шкідливий. За його допомогою можна передбачати такі стихійні лиха, як землетрус, цунамі (з японської - велика хвиля в гавані), виверження вулкану. За допомогою вже створених приладів для виявлення інфразвуку ці лиха можна випередити і тим самим врятувати життя тисяч людей.Вчені вивели цікаву статистику.В середньому кожного року відбувається 1 катастрофічний землетрус, 18 дуже сильних, 120 руйнівних, 1000 середньої сили, 6000 слабо руйнівних, 49000 відчутних, 300000 помітних і 6000000 які ми просто не відчуваємо.На цей час нараховується 600 діючих вулканів, з них коло 200 тільки в Індонезії.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Інфразвук

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок