Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Хірургічні методи лікування захворювань скронево-нижньо-щелепового суглобу

Хірургічні методи лікування захворювань скронево-нижньо-щелепового суглобу

Назва:
Хірургічні методи лікування захворювань скронево-нижньо-щелепового суглобу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,92 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Лекція
Хірургічні методи лікування захворювань скронево-нижньо-щелепового суглобу


П Л А Н
Операція при гнійних артритах, деформуючих артрозах, привичних вивихах;
Анкілози СНЩС;
Лікування фіброзних і кісткових анкілозів СНЩС;
Діагностика і лікування вивиху СНЩС.


2000 рухів здійснюється нижньою щелепою за день. Затруднене відкривання рота спостерігається при запальних контрактруах: флегмона крилоподібно-нижньощелепного простору, затруднене прорізування 8 нижнього зуба; перелом нижньої щелепи; перелом виличної кістки; при тризмі жувальної мускулатури (правець, істерія, порушення мозкового кровообігу), через що такі хворі потрапляють до неврологів, отоларингологів, психіатрів, інфекціоністів.
З існуючих видів підходу до суглобу найбільш косметичним є розтин за Рауером. Цей розтин має довжину 3 см, проходить по нижньому краю виличної дуги і закунчується недоходячи до козелка вуха 1-1,5 см. Далі його проводять перпендикулярно донизу на таку ж довжину. Утворений трикутний клапоть відрепаровують і відводять назовні. Відсікають від виличної кістки частину жувального м’язу і отримують доступ до суглобу.
Анкілози.
Анкілоз скронево-нижньощелепового суглобу – фіброзне чи кісткове зрощення суглобових поверхонь і пов’язана з ним часткова чи повна відсутність рухомості в суглобі.
Класифікація.
За етіологією: інфекційний, травматичний та інш.;
За морфологічним субстатом процесу: кістковий, фіброзний;
За локалізацією процесу: однобічний, двобічний;
За ступенем поширеності спайок: неповний, або частковий, повний, або поширений;
За характером супутніх змін кісток обличчя: з мікрогенією, без мікрогенії.
Етіологія. Причиною анкілозу є гострі захворювання суглобу, гнійні артрити, остеомієліти суглобової головки нижньої щелепи, переломи суглобового паростка.
Пат. анатомія. Кісткове зрощення суглобових поверхонь – кістковий анкілоз. Рубцеві спайки між зчленованими поверхнями – фіброзний анкілоз. На відміну від дітей, в яких частіше розвиваються кісткові анкілози ( в дитячому віці суглобові поверхні встелені окістям і не мають хрящового покриву), в дорослих більш часто визначається фіброзне зрощення в суглобі.
Однобічні анкілози спостерігаються частіше, ніж двобічні. Розвиток анкілозу у дітей супроводжується порушенням росту ураженої половини нижньої щелепи, що призводить до деформації обличчя. У дорослих такі деформації не виникають або менш виражені. Чим раніше у хворого розвинувся патологічний процес у суглобі, тим сильніше виражена деформація всієї нижньої щелепи, особливо на хворій стороні.
Клінічна картина. Основними симптоматичними ознаками анкілозу є стійке часткове чи повне обмеження відкривання рота і повна сутність горизонтальних рухів в ураженому суглобі. Спостеріга-ється відкривання рота в межах 0,5 - 0,7 см за рахунок еластич-ності кісток, фіброзної тканини, кісткових швів.
При однобічному кістковому анкілозі підборіддя і кінчик носа зміщені в хвору сторону, вушна раковина на стороні ураження розташо-вана нижче, ніж на здоровій. Уражена сторона вкорочена і вигля-дає більш випуклою, а здорова, зміщаючись в хвору сторону, запа-дає і сплющується.
При двобічному анкілозі, що розвинувся в дитячому віці, н/щелепа недорозвинута з обох сторін, підборіддя зміщене дозаду /пташине обличчя/, рухи в суглобі різко обмежені, що перешкоджає ог-ляду і лікуванню органів порожнини рота, зіву. Нерідко спостері-гаються розлади мови, дихання і психіки, зниження харчування.
При фіброзному анкілозі на відміну від кісткового часто спостері-гаються больові відчуття.
Основними ознаками початкових проявів фіброзного анкілозу є: не-значне потріскування в суглобі, швидка втомлюваність жувальних м"язів і затруднене відкривання рота в ранкові години. Ці симп-томи виникають на фоні ревматичного процесу, який вже є в інших суглобах, а також явищ ревмакардиту в стадії загострення.
Як правило, СНЩС вражається з обох сторін, подібно тому, як при ревматизмі уражаються парні крупні суглоби. Температура тіла субфебрильна, ШОЕ прискорена, спостерігається лейкоцитоз.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Хірургічні методи лікування захворювань скронево-нижньо-щелепового суглобу

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок