Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Принципи транспортування і переводу новонароджених з перинатальною патологією

Принципи транспортування і переводу новонароджених з перинатальною патологією

Назва:
Принципи транспортування і переводу новонароджених з перинатальною патологією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,26 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Принципи транспортування і переводу новонароджених з перинатальною патологією


Транспортування новонароджених є компонентом регіональної системи перинатальної допомоги, яке сприяє зменшенню смертності та захворюваності новонароджених за рахунок надання гарантованої спеціалізованої допомоги новонародженим регіону незалежно від їх місця народження і проживання.
Основні принципи транспортування новонароджених:
Правило 6 годин. На кожному з етапів діагностика не повинна перебільшувати термін у 6 годин. Транспортування не повинно тривати більш як 6 годин.
Регламентація об’єму надання медичної допомоги на кожному з етапів. Заборона невиправданого розширення об’єму обстеження та лікування на першому та другому етапах призведе до втрати часу, затягування надання адекватної допомоги, погіршення клінічного стану за рахунок основного патологічного стану та ускладнень, розвитку поліфункціональної недостатності та синдрому поліорганної недостатності.
Принцип транспортування „на себе”. Транспортування новонародженого (у тому числі вагітної при антенатальному транспортуванні) здійснюється силами лікувального закладу, який приймає на себе хворого та надає медичну допомогу в повному об’ємі. При відсутності такої можливості транспортування здійснюється силами виїзної реанімаційної бригади.
Протокольне ведення хворого під час транспортування. Затверджені форми протоколів, які містять інформацію про стан дитини до транспортування, динаміку клінічного стану під час транспортування через визначені інтервали часу (кожні 5 хвилин), об’єм та якість надання медичної допомоги під час транспортування.
Готовність транспортної бригади до виїзду та надання медичної допомоги під час транспортування.
Організація телефоного та радіозв’язку між етапами та транспортною бригадою.
Скорочення проміжних етапів транспортування: визначення кінцевого лікувального закладу, у якому буде надана кваліфікована та спеціалізована медична допомога.
Контроль якості транспортування.
Типи транспортування новонародженого:
внутрішньоматкове транспортування – транспортування матері до народження новонародженого високого ризику у лікувальний заклад, який має засоби для надання достатньої медичної допомоги для новонародженого.
транспортування новонародженого після народження у заклад 3 рівня для надання спеціалізаваної допомоги відповідно стану та захворювання.
Лікарі лікувальних закладів 1 і 2 рівнів можуть звернутися до спеціалістів 3 рівня у всіх випадках затруднення при постановці діагнозу, призначення лікування, нестандартних ситуацій. Але у випадках неможливості надання адекватної медичної допомоги новонародженому, відповідно стану і захворюванню, консультування з метою вирішення питання госпіталізаціі дитини у спеціалізовані відділення є обов’язковим.
Перелік станів, які потребують консультації з неонатологами спеціалізованих відділень (3 рівня):
Новонароджені з важкою перинатальною асфіксією:
а. за шкалою Апгар 3 або менше балів через 5 хвилин.
б. необхідність вентиляції у пологовому залі більше 15 хвилин (вентиляція забезпечується за допомогою мішка Амбу та маски та/чи ендотрахеальної трубки та мішка Амбу, або апаратом ШВЛ).
в. нестабільний стан новонародженого протягом 1 години життя, що зумовлений:
- нестабільним артеріальним тиском;
- важким метаболічним ацидозом;
- наявністю неврологічної симптоматики;
- судомами;
- апное чи брадікардією, або ж обома;
- персистуючим ціанозом або гіпоксією.
Новонароджені з дихальними проблемами:
а. наявність меконію нижче голосових зв'язок;
б.доношені або недоношені новонароджені з ознаками респіраторного дистресу, що з’явився відразу після народження, або ті, які вимагають подавання кисню більше 2 годин;
в.доношені або недоношені новонароджені, які народилися при безводному періоді 24 години і більше (більше 12 годин, якщо пов’язаний з пологами), а також від жінок з симптомами бактеріальної інфекції, або ж у випадках з обома умовами;
г.новонароджені з вродженими аномаліями або ускладненнями, в результаті яких блокуються дихальні шляхи, або і ті, і інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Принципи транспортування і переводу новонароджених з перинатальною патологією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок