Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ГІГІЄНА ПОВІТРЯ

ГІГІЄНА ПОВІТРЯ

Назва:
ГІГІЄНА ПОВІТРЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,78 KB
Завантажень:
382
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат з гігієни
На тему:
ГІГІЄНА ПОВІТРЯ


ГІГІЄНА ПОВІТРЯ
Навколо земної кулі існує повітряна оболонка, яка називаєть-ся атмосферою (грец. "атмос" - дихання і "сфера" - куля). Вона окутує Землю до висоти 2-3 тисяч кілометрів і межує з космічним простором. Атмосферне повітря є фізичною сумішшю газів: азоту, кисню, вуглекислого газу, інертних газів та водяної пари. Вагу по-вітря людина не відчуває, тому створюється враження, що ЇЇ оточує порожнеча. Насправді ж вага атмосфери досягає 5000 трильйонів тонн. Склад повітря є досить сталим і мало змінюється навіть на висоті декількох десятків кілометрів. Але із підняттям вгору воно розріджується, відповідно вміст кожного газу в одиниці об'єму змен-шується - відбувається зниження парціального тиску. Парціальний тиск газу в суміші є таким тиском, який створював би газ, якщо б тільки він один займав весь об'єм, що займає суміш (вимірюють парціальний тиск в кілопаскалях-кПа). Тому вміст газу в повітрі при нормальному тиску можна виражати як у відсотках, так і в кПа, а в умовах зниженого або підвищеного тиску-тільки в кПа.
Хоч гази, що утворюють повітря, легко переміщаються, все ж атмосфера має досить чітко виражену пошарову будову, яка скла-дається із тропосфери, стратосфери, мезосфери, термосфери і ек-зосфери.
Над поверхнею Землі знаходиться тропосфера (грец. "тропос" -поворот). Вона сягає висоти від 8-10 км в полярних областях до 16-18 км над екватором. У ній міститься основна маса повітря, майже 80 % від усієї маси атмосфери, воно має тут найбільшу густину. В цьому шарі постійно дують вітри І відбувається циркуля-ція повітряних мас, що сприяє утворенню хмар та атмосферних опадів. У міру підняття вгору в тропосфері відзначається зниження тиску і температури повітря. Але з переходом в наступний шар атмосфери - стратосферу (лат. "стратум" - настил), яка піднімаєть-ся вже до висоти 40-55 км, температура, навпаки, починає зроста-ти, і якщо в нижній частині вона складає -55 °С, то біля верхньої межі шару стає нульовою. Це явище пояснюється тим, що на ви-соті 25-
30 км від поверхні Землі знаходиться шар озону, який внас-лідок поглинання ультрафіолетових нагрівається. Повітря в стратосфері дуже розріджене, його частинки не відбивають і не розсіюють сонячне світло, тому із розповідей космонавтів та проведених зйомок відомо, що небо в стратосфері виглядає темно-фіолетовим з переходом в майже чорне. Вологи в повітрі цього шару надзвичайно мало, трапляються перламутрові та інколи сріблясті хмари, природа яких до кінця не з'ясована.
Ще вище розташований шар - мезосфера (герц. "мезон" - се-редній), верхня межа якого досягає 80 км. Тут е лише сріблясті хмари. Температура з підйомом у висоту знижується і біля верхнього краю шару становить -80-90 °С. У цьому шарі міститься лише 0,3-5,0 % маси всієї атмосфери.
За мезосферою розташована термосфера (грец. "мезос" -теп-ло), яка простягається догори на 800-1000 км. Названа вона так тому, що температура повітря, яке тут надзвичайно розріджене, зростає до 1500 °С. У термосфері відбувається поглинання рентге-нівських променів, що випускаються Сонцем. Супутники та космічні кораблі, які літають у мезосфері, не перегріваються від контакту з повітрям лише тому, що кожна його частинка рухається майже окремо і практично не створює опору для літаючих тут об'єктів.
Останній шар атмосфери - екзосфера (грец. "екзос"-зовніш-ній) - знаходиться на висоті понад 1000 км від Землі. Рух молекул повітря може досягати тут другої космічної швидкості (11 км/с) і переборювати силу земного тяжіння, внаслідок чого вони перехо-дять з атмосфери в міжпланетний космічний простір. Особливо це притаманно молекулам водню, що утворюють на висоті до 3 тис. км корону навколо атмосфери.
Шар атмосфери, товщиною до 480 км, служить надійним щи-том, що захищає нас від бомбардування метеоритами, які летять із космічного простору в напрямку Землі.
Гігієна повітря належить до розділу комунальної гігієни, що вивчає вплив навколишнього середовища на людину в умовах при-міщень населених місць. Атмосферне повітря є одним із найважли-віших елементів цього середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ГІГІЄНА ПОВІТРЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок