Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Передлежання плаценти

Передлежання плаценти

Назва:
Передлежання плаценти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,17 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
У нормі під час вагітності та в перші два періоди пологів кровотечі звичайно не буває. Виникнення її є ознакою акушерської пато-логії, що нерідко трапляється в акушерській практиці. Найчастіші причини її: перед-лежання та низьке прикріплення плаценти, патологія м'яких пологових шляхів (розрив варикозно розширених вен піхви, поліпи, ерозії, рак шийки матки і піхви), травматичні ушкодження шийки матки, піхви, вульви.
Маткова кровотеча наприкінці вагітності і під час пологів становить загрозу для життя вагітної і плода.
Своєчасне розпізнання цієї патології та її лікування сприяють зниженню материнської та перинатальної смертності.
ПЕРЕДЛЕЖАННЯ ПЛАЦЕНТИ
Передлежанням плаценти (placenta praevia) називаються такі аномалії розта-шування плаценти, при яких вона прикріп-люється у нижньому сегменті матки, закри-ваючи (цілком або частково) внутрішній зів шийки матки, і розташовується нижче передлежачої частини плода.
Ступінь передлежання плаценти може бути визначений тільки в разі розкриття внутрішнього зіва шийки матки не менше ніж на 4—6 см (2—3 пальці).
Розрізняють такі варіанти (ступені) пе-редлежання плаценти:
Центральне, або повне передлежання плаценти (placenta praevia centralis) — внутрішній зів шийки матки прикривається плацентою цілком. Якщо він відкривається на 2—3 пальці, промацується тільки плацентарна тканина.
Бічне передлежання плаценти (placenta praevia lateralis) — плацента прикриває внутрішній зів шийки матки на 2/3. Під час піхвового дослідження майже на всьому протязі промацуються тканина плаценти та невеликі ділянки оболонок.
3. Крайове передлежання плаценти (placenta praevia marginalis) — біля внутрішнього зіва шийки матки знаходиться тільки край плаценти, прикриваючи його на 1/3. Якщо внутрішній зів шийки матки розкритий на 4—6 см, промацуються оболонки плідного міхура і збоку вузький край плаценти.
Виділяють також низьке прикріплення плаценти, тобто в нижньому сегменті матки: Край плаценти при цьому розташовується поблизу внутрішнього зіва шийки матки (мал. 388, г), але він не промацується навіть при повному відкритті.
Дехто з авторів пропонує розрізняти повне і часткове передлежання плаценти. Якщо при відкритті внутрішнього зіва ший-ки матки на 4—6 см по всій його окружності визначається плацентарна тканина, перед-лежання плаценти оцінюється як повне, а якщо визначаються й оболонки, — як не-повне, або часткове.
В окремих випадках у процесі пологів залежно від ступеня розкриття шийки матки вид передлежання плаценти змінюється. Передлежання, що спочатку здається біч-ним, може стати крайовим, але буває і навпаки — крайове передлежання плацен-ти стає бічним. Тому твердити про вид пе-редлежання плаценти можна тільки тоді, коли шийка матки розкриється на 4 см і більше.
Передлежання плаценти трапляється у 0,17—4),28% усіх пологів. Із окремих видів передлежання плаценти найчастіше трапля-ється бічне; частота центрального (повного) передлежання плаценти становить 30—40%. У повторновагітних передлежання плаценти спостерігається значно частіше, ніж у першовагітних, і частота його зростає пропор-ційно числу перенесених пологів і особливо абортів.
Часта причина передлежання плаценти — запальні зміни слизової оболонки матки, при яких запліднена яйцеклітина у зв'язку з браком сприятливих умов для імплантації опускається вниз і вкорінюється в зоні пе-решийка, поблизу внутрішнього зіва шийки матки, де й утворюється плацента.
У деяких випадках трофобласт пізно набуває ферментативних протеолітичних властивостей, а тому нідація заплідненої яйцеклітини відбувається не відразу після переміщення її у верхній відділ матки, а після того, як вона опиниться внизу. Дуже ранній розвиток протеолітичних властивос-тей трофобласта тягне за собою позаматкову імплантацію яйцеклітини.
Існує думка, що при патологічних змінах (ендометрит, аномалії матки, травми ендометрія при повторних абортах тощо) у верхМал. 389. Джерела кровотечі при перед-лежанні плаценти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Передлежання плаценти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок