Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ганглії вегетативної нервової системи

Ганглії вегетативної нервової системи

Назва:
Ганглії вегетативної нервової системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,06 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Ганглії вегетативної нервової системи


Ганглії симпатичної нервової системи в залежності від їхньої локалізації розділяють на вертебральние (інакше них називають паравертебральними) і превертебральние. Вертебральние симпатичні ганглії розташовані по обох сторони хребта, утворити два прикордонних стовбури (їх називають також симпатичними ланцюжками). Вертебральние ганглії зв'язані зі спинним мозком нервовими волокнами, що утворять білі сполучні галузі — rami communicantes albi. По них до гангліїв йдуть преганглионарние волокна від нейронів, тіла яких розташовані
у бічних рогах тораколюмбального відділу спинного мозку (мал. 258). Волокна постганглионарних симпатичних нейронів направляються від вузлів до периферичних органів або по самостійних нервових шляхах, або в складі соматических нервів. В останньому випадку вони йдуть від вузлів прикордонних стовбурів до соматическим нервів у виді тонких сірих сполучних гілочок — rami communicantes grisei (сірий їхній колір залежить від того, що постганглионарние симпатичні волокна не мають мякотних оболонок).
У гангліях прикордонного стовбура переривається більшість симпатичних преганглионарних нервових волокон; менша їхня частина проходить через прикордонний стовбур без перерви і переривається в превертебральних гангліях.
Превертебральние ганглії розташовуються на більшому, ніж ганглії прикордонного стовбура, відстані від хребта; разом з тим вони находяться в деякім віддаленні і від иннервируемих ними органів. До числа превертебральних гангліїв відносять сонячне сплетення, верхній і нижній брижеечние вузли. У них перериваються симпатичні преганглионарние волокна, що пройшли без перерви вузли прикордонної стовбура.
Ганглії парасимпатической нервової системи розташовані усередині чи органів поблизу їх (ресничний вузол — ganbl. ciliare, вушний узел-gаngl. oticum і деякі інші). Внутріорганні ганглії являють собою сплетення, багаті нервовими клітками, розташуванні в м'язових стінках багатьох внутрішніх органів, наприклад серця, бронхів, середньої і нижньої третин стравоходу, шлунка, кишечнику, жовчної міхура, сечового міхура, а також у залозах зовнішньої і внутрішньої секреції. Аксон першого парасимпатического нейрона, що знаходиться середньому мозку, довгастому чи мозку в сакральному відділі спинного мозку, доходить до иннервируемого органа, не перериваючи. Другий пари симпатичний нейрон розташований усередині цього чи органа в безпосередній близькості від нього — у прилежащем до нього вузлі.
Вегетативні ганглії відіграють значну роль у розподілі поширенні минаючих через них нервових імпульсів. Число нервових кліток у гангліях у кілька разів (у верхньому шийному симпатичному вузлі — у 32 рази, у ресничном вузлі — у 2 рази) більше числа при ходящих до ганглія преганглионарних волокон. Кожне з цих воло кін сильно гілкується й утворить синапси на багатьох клітках ганглія Тому нервові імпульси, що надходять по преганглионарному волоки; у ганглій, можуть впливати на велике число постганглионарн их нейронів і, отже, на ще більше число .м'язових м залозистих кліток иннервируемого органа. Таким чином, досягається розширення зони впливу преганглионарних волокон.
Наскільки широко поширюються нервові імпульси, що надходять по преганглионарн им волокнах, показує той факт, що в собак до декількох великих органів черевної порожнини — підшлунковій залозі, тонким кишкам, надпочечникам і брунькам — підходить у середньому близько 70 волокон блукаючого нерва. Це обмежене число волокон блукаючого нерва через свої синаптические зв'язку з внутріорганними нервовими вузлами і сплетеннями забезпечує парасимпатическую іннервацію всіх перерахованих внутрішніх органів.
На кожнім постганглионарном нейроні маються синапси, утворені багатьма преганглионарними волокнами. З цією конвергенцією імпульсів зв'язане явище просторової суммации нервових імпульсів. Якщо дратувати одне преганглионарное волокно стимулами до-граничної сили, то в постганглионарних волокнах не виникає потенціалів дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ганглії вегетативної нервової системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок