Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Венеричні захворювання. СНІД

Венеричні захворювання. СНІД

Назва:
Венеричні захворювання. СНІД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,53 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Венеричні захворювання. СНІД


Часто безладність статевих стосунків призводить до неприємних венеричних захворювань. Про венеричні захво-рювання не люблять говорити, особливо в колі підлітків. Але це зовсім неправильно, тому що подібні захворювання можуть спри-чинити серйозні наслідки.
Отже, основні венеричні захворювання, про які повинен зна-ти кожен підліток—сифіліс, гонорея, генітальні бородавки, гер-пес, вагініт, СНІД.
Сифіліс викликається бактерією — блідою спірохетою. За-хворювання передається статевим шляхом. Перші прояви хво-роби — червонясто-бура безболісна виразка на місці попадан-ня спірохети. Надалі (від 1,5 місяця до півроку) на тілі може з'явитися висипка, що не турбує, можливі головні болі, болі в горлі, незрозуміле підвищення температури. Якщо хворобу не лікувати, спірохета викликає важкі ураження життєво важливих органів, призводить до сліпоти, глухоти, паралічів, безплідності та навіть смерті. Якщо жінка заразиться сифілісом під час вагітності, дитина може народитися з деформованими кістка-ми чи сліпою.
Ця ж бактерія викликає таку хворобу, як побутовий сифіліс. Передається вона навіть при відсутності статевого контакту, через предмети особистої гігієни — рушник, нижню білизну, бритву, посуд.
Гонорея викликається бактеріями — гонококами. Хвороба передається тільки при статевих контактах. Основні симптоми: у чоловіків болісне сечовипускання, можливі виділення з пеніса; у жінок—печіння при сечовипусканні, збільшення кількості піхво-вих виділень, болі внизу живота. Симптоми виявляються через 2—21 день після зараження. При відсутності лікування можливі безплідність, артрит й утруднене сечовипускання.
Генітальний герпес — викликається вірусами, передаєть-ся статевим шляхом. Існує два різновиди цієї хвороби. Пер-ший — має вигляд висипки навколо геніталій, другий — у вигляді водяних пухирців на обличчі. У зараженої людини на-явні ранки герпеса, у чоловіків — на геніталіях, у жінок — гли-боко в порожнині піхви. Інфекція виявляється у вигляді черво-них висипань з білими виразками, що мають вигляд невели-ких пухирців. Виразки можуть з'явитися на пенісі, анальному отворі, піхві, у роті, тобто там, куди потрапив вірус. Хвороба може супроводжуватися болісним сечовипусканням, підвищенням температури, хворобливістю в місці виникнення інфекції. Вірус, що потрапив в організм вагітної жінки, може викликати сліпоту, глухоту і навіть смерть дитини. Згодом вірус уражає нервову систему зараженої людини.
СНІД
В історії земної цивілізації, яка багата на різні ката-строфи й катаклізми, знайдеться не так уже багато подій, що, подібно СНІДу, здатні були сколихнути все людство, вселивши в нього жах перед цією хворобою. Навіть письменники-фантасти не могли припустити, що наприкінці XX століття з'явиться подібна загроза самому існуванню людства. Ні в кого не виникало і думки про те, що в організм людини проникне не випромінювання атом-ного реактора чи з глибин космосу, не новий пестицид чи компо-нент хімічних добрив, а представник мікросвіту, вірус-убивця, нещадний у своїх діях, який неминуче спричиняє загибель ураженої людини. Найстрашніше полягає в тому, що зараження збудником СНІДу пов'язане з одним із найсильніших інстинктів усього живого—інстинктом збереження людини як біологічного виду.
На жаль, найбільше серед заражених і хворих на СНІД моло-дих людей. Ця група населення є найбільш активною в статевому і репродуктивному (дітородному) відношенні. Особливу три-вогу викликає і те, що СНІД «помолодів», затягуючи в число своїх жертв підлітків і навіть немовлят.
Що ж таке СНІД, коли він з'явився на нашій планеті?
За злою іронією долі перші повідомлення про СНІД з'явилися в період розквіту «сексуальної революції».
Життя, вільне від усяких моральних норм і принципів, сексу-альна вседозволеність не могли не спричинити покарання від природи. І воно прийшло. У 1980 р. з'явилося перше повідомлен-ня про захворювання декількох чоловіків-гомосексуалістів запален-ням легень, яке викликано поширеним мешканцем альвеол легень людини — пневмоцистою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Венеричні захворювання. СНІД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок