Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Захворюваність з тимчасовою втратою працездатності та інвалідність

Захворюваність з тимчасовою втратою працездатності та інвалідність

Назва:
Захворюваність з тимчасовою втратою працездатності та інвалідність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,50 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Лекція
Захворюваність з тимчасовою втратою працездатності та інвалідність


Спеціальному обліку й аналізу підлягає захворюваність з тимчасовою втратою працездатності, чи захворюваність працюючого контингенту (ЗВУТ). Цей облік здійснюється по листках непрацездатності. Однак в амбулаторно-поліклінічних установах, що використовують систему обліку по закінченому випадку поліклінічного обслуговування, збір і формування статистичної інформації про тимчасову непрацездатність здійснюється за допомогою «Талона амбулаторного пацієнта».
Працюючим може бути виданий лікарняний лист у ЛПУ, як за місцем проживання, так і за місцем роботи, а також у диспансерах, лікарнях і т.д.
Існує 2 системи обліку: сигнальна система і система наступного обліку.
При сигнальній системі, де б ні був виданий лікарняний лист працюючому, лікуючий лікар зобов'язаний відразу сповістити про це на місце роботи. Це можна зробити по телефоні, або за допомогою посильної карти.
Після того, як робітник видужав, він за місцем роботи здає в бухгалтерію лікарняний лист, а перед тим реєструє його в здравпункте підприємства.
Це кращий, найбільш точний і абсолютний облік, особливо під час епідемій, спалахів грипу. Він дозволяє негайно вжити заходів по профілактиці захворювань. Однак у великих містах він мало прийнятний.
Найбільше широко використовується система наступного обліку, при якій листок непрацездатності по закінченні захворювання здається адміністрації підприємства, а потім цей документ переходить у ведення профспілкових органів для складання звіту (по ф. 23-ТН).
Цей звіт призначений для оперативних цілей обліку й аналізу тимчасової непрацездатності працюючих. Для аналіз захворюваності з тимчасовою втратою працездатності Прийнято розраховувати наступні показники:
Число випадків тимчасової працездатності на 100 працюючих у рік (показник частоти, інтенсивності захворюваності):
Число випадків тимчасової втрати працездатності
по первинних лікарняних аркушах
---------------------------------------------------------------------х100
Середня чисельність працюючих
Число днів тимчасової втрати працездатності на 100 працюючих у рік (показник ваги захворювань):
Число днів тимчасової втрати працездатності
по первинних лікарняних аркушах і їхніх продовженнях
----------------------------------------------------------------------------х100
Середня чисельність працюючих
Середня тривалість одного випадку непрацездатності.
Число днів тимчасової втрати працездатності
--------------------------------------------------------------------
Число випадків тимчасової втрати працездатності
Число випадків непрацездатності на 100 працюючих (показник частоти) указує на рівень захворюваності працюючих. Число днів непрацездатності на 100 працюючих залежить від багатьох факторів, що впливають на тривалість непрацездатності і характеризує, в основний, вага захворювання. Середня тривалість случаючи непрацездатності також відбиває вагу захворювань і залежить від рівня експертної оцінки працездатності.
Показник відсотка непрацездатності в більшості закордонних країн є основним, а іноді і єдиним при характеристиці захворюваності робітників. Він визначає основну частку робітників із загального числа, у середньому протягом одного року не приймали участі у виробничому процесі унаслідок хвороби.
Вивчати ЗВУТ потрібно щомісяця, тільки тоді можна виявити причини хвороб.
Ці показники треба порівнювати:
1. Показники 1 цеху з іншими цехами.
2. З показниками всього заводу.
3. Із середніми цифрами по місту, області, республіці.
4. З іншими підприємствами такої ж галузі промисловості.
5. З іншими підприємствами міста.
6. Необхідно порівнювати показники в динаміку: наприклад, березень цього року з березнем минулого чи року за минулий місяць, рік.
7. По окремих декадах місяця.
Захворюваність з тимчасовою втратою працездатності відбиває захворюваність працюючого населення. Тому, крім соціально-гігієнічного вона має і велике соціально-економічне значення.
У зниженні ЗВУТ зацікавлені не тільки лікарі, але й адміністрація підприємств і установ, інженерна служба, профспілкова організація.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Захворюваність з тимчасовою втратою працездатності та інвалідність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок