Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Жовта гарячка

Жовта гарячка

Назва:
Жовта гарячка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,13 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЖОВТА ГАРЯЧКА
Жовта гарячка — гостре природно-осередкове трансмісив-не інфекційне захворювання вірусної природи; йому властива загальна інтоксикація, висока двофазна гарячка, геморагічний синдром, ураження печінки, нирок та інших органів.
Синоніми: амарильоз, амарильна гарячка, амарильний тиф.
Лат. — febris flava.
Англ. — yellow fever.
Короткі історичні відомості. Перші відомості про жовту гарячку з'явились у XVII ст. До цього часу точаться суперечки про «місце на-родження» цієї інфекції (називають Африку, Америку) й про те, ко-му належить пріоритет в описові клінічної картини жовтої гарячки. Усе ж найбільш рання дата — 1635 p., коли П. Тартр подав випадок невідомої до того хвороби, яка виникла на Антільських островах і дуже нагадувала за клінікою жовту гарячку. Ще вірогіднішим вва-жається опис Н. Carter (1648) епідемії тяжкої хвороби, завезеної з Західної Африки до Мексики. Але вивчення історичних матеріалів дало підставу для висновку, що жовта гарячка була відома ще раніше. Так, вважають, що наприкінці XV ст. вона не пощадила й матросів Колумба: в Америці серед них спалахнула епідемія тяжкого захво-рювання з високою летальністю. Уважають, що це була жовта гаряч-ка. У наступні роки спалахи тяжкої хвороби реєструвалися не тільки в різних регіонах Північної та Південної Америки, але й в Італії, Іс-панії, Португалії, Франції, переважно в портових містах. Не обмину-ла жовта гарячка й Росію, у зв'язку з чим ще в 1805 р. з «височайшого веління» було видано опис «жовтої гарячки» з вказівкою про необ-хідність захисту портів Росії від цієї пошесті.
Найтяжча епідемія була зареєстрована під час будівництва Па-намського каналу (кінець XVIII ст.), коли перехворіли понад 500 тис. осіб.
Колоніальні війни в Африці, Центральній та Південній Америці та-кож супроводжувались епідеміями жовтої гарячки у військах. Звер-тала на себе увагу тяжкість хвороби: так, на початку XIX ст. в Іспанії загинуло 79 тис. осіб із 270 тис. тих, що захворіли. У XIX—XX ст. про-довжувала реєструватися висока захворюваність на жовту гарячку в Південній Америці, на півдні США, в Африці.
У 1881 р. кубинський лікар С. Finlay висловив припущення, що пе-реносниками жовтої гарячки є комарі. Це знайшло підтвердження у дослідах американського військового лікаря W. Reed та його колег у 1901 р. Більше того, вони уточнили, що саме Aedes aegypti є пере-носником, і стверджували, що збудник хвороби — дрібний фільтрівний мікроорганізм, що й було доведено у 1927 p. A. Stoks, який виді-лив збудника хвороби з крові хворого,— ним виявився фільтрівний вірус. У 1930 p. M. Teylor зумів не тільки змінити вірулентність виді-леного штаму вірусу шляхом численних пасажів через мозок кроли-ка, але й на підставі цього отримати вакцинальний штам — 17 D. Вак-цина, виготовлена пізніше із цього штаму, широко застосовувалася під час другої світової війни, використовується вона і сьогодні. Ще в 30-ті роки Soper виявив випадки захворювання на жовту гарячку в районах, вільних від Aedes aegypti, й описав «лісовий цикл» поши-рення інфекції (мавпа —> комар —» мавпа).
Актуальність. У минулому жовта гарячка нерідко виникала у виг-ляді тяжких епідемій у багатьох країнах на різних континентах. Са-ме епідемії гарячки й малярії перетворили будівництво Панамського каналу на велике кладовище, і на багато десятиліть роботи були при-зупинені.
Завдяки застосуванню високоефективної вакцини нині захворю-ваність залишається ще досить високою лише в Південній та Цен-тральній Америці, Центральній та Західній Африці. Так, у 1960— 1962 pp. в Ефіопії перехворіли на жовту гарячку понад 200 тис. осіб, із них близько ЗО тис. померли. Великі епідемії виникали в Сенегалі в 1965 p., в Нігерії в 1970 р. Щороку з країн Південної Америки надхо-дять відомості про захворювання жителів на жовту гарячку (близько 300 осіб за рік). Не були зареєстровані випадки захворювання в ос-танні роки в Азії, Австралії.
Незважаючи на ендемічність жовтої гарячки, існує можливість занесення хвороби на неендемічну територію, тому, враховуючи тяж-кість її перебігу, високу летальність, ще з 1926 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Жовта гарячка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок