Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гостре респіраторне захворювання - проблема з багатьма невідомими

Гостре респіраторне захворювання - проблема з багатьма невідомими

Назва:
Гостре респіраторне захворювання - проблема з багатьма невідомими
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,52 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Гостре респіраторне захворювання - проблема з багатьма невідомими


Наближається пора року, яка знову нам нагадує про грип. У магазинах, метро, на вулиці спостерігаємо все більше людей, що кашляють, чхають. Усе частіше в лікарняних листках значиться категоричний діагноз "ГРЗ" або "ГРВІ", однак ми не замислюємося, що під ним приховується. Так що ж це таке? І в чому схожість та різниця між цими "хворобами"?
Ураження дихальних шляхів з розвитком респіраторного синдрому (кашель, нежить, першіння в горлі) та загальнотоксичні прояви різного ступеня вираженості — найпоширеніші в людській популяції. Протягом року кожна людина встигає перехворіти на респіраторне захворювання щонайменше 3-5 разів, у більшості випадків забуваючи про короткочасний неприємний епізод відразу, як тільки настає одужання. Проте наслідки цих захворювань можуть стати причиною досить тяжких ускладнень.ГРЗ, ГРВІ, респіраторний синдром… Який же зв'язок між цими термінами?ГРЗ — гостре респіраторне захворювання. Термін застосовується у випадку розвитку захворювання верхніх дихальних шляхів бактерійної та іншої етіології. Зазвичай він використовується для позначення захворювань невірусного походження.ГРВІ — гостра респіраторна вірусна інфекція. Термін застосовується у випадку захворювання верхніх дихальних шляхів вірусної етіології. Грип, який часто намагаються штучно відділити від гострих респіраторних інфекцій, є важливою складовою частиною цих захворювань.
Респіраторний синдром — прояви ураження верхніх дихальних шляхів, що можуть зустрічатися при багатьох інших захворюваннях, у тому числі неінфекційної природи (наприклад, при паратифі А, деяких арбовірусних захворюваннях, ротавірусних гастроентеритах, хронічному фарингіті курців, алергійному ларингіті тощо).Таким чином, кожна назва (ГРЗ, ГРВІ, респіраторний синдром) — це сукупне поняття, що свідчить у переважній більшості випадків про безпорадність лікаря, який вимушений використовувати такі формулювання.Захворювання верхніх дихальних шляхів за своєю питомою вагою займають провідне місце в структурі інфекційної патології людини. Експерти ВООЗ підкреслюють, що останні роки зберігається тенденція до постійного зростання рівня захворюваності, спричиненої даними інфекціями. Основою цього явища є, насамперед, соціальні причини, пов'язані з глобальним процесом постійного зростання урбанізації, більш тісних контактів людей практично в будь-якій точці земної кулі та посиленням міграційних процесів. Дотепер не вирішена більша частина принципових питань щодо боротьби з респіраторними інфекціями в науковому, методичному та практичному плані [3]. Основні причини цього — поліетіологічність та різноманітність клінічних форм ГРЗ, наявність великої кількості серологічних варіантів і штамових різновидів збудників, їх часта зміна, нерівномірність розповсюдження в різних кліматичних та географічних зонах, а також серотипоспецифічність імунітету. На відміну від грипу, майже для всіх інших представників цієї групи захворювань не існує засобів специфічної профілактики та етіотропного лікування. Проте саме з цими захворюваннями найчастіше зустрічається дільничний лікар-терапевт, що й визначає їх актуальність.
В етіологічній структурі гострих респіраторних захворювань найбільша частка належить вірусам, однак реальна відсутність можливості застосування методів специфічної діагностики для етіологічної розшифровки кожного випадку захворювання не дозволяє виявити справжній рівень поширеності як вірусних ГРЗ (ГРВІ), так і ГРЗ іншої етіології (легіонельозні, мікоплазмові, кокові, рикетсійні та багато інших). Водночас важливо розрізняти вірусні та гострі респіраторні захворювання, спричинені іншими мікроорганізмами, адже для лікування перших можливе застосування певних противірусних засобів (про це мова буде йти нижче), а останні, крім звичайної патогенетичної та симптоматичної терапії, вимагають застосування антибактерійного лікування. Однак і антибактерійна терапія гострих респіраторних бактерійних інфекцій має свої особливості залежно від виду збудника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Гостре респіраторне захворювання - проблема з багатьма невідомими

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок