Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Органи чуттів. Орган зору

Органи чуттів. Орган зору

Назва:
Органи чуттів. Орган зору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,66 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Тема: “Органи чуттів. Орган зору”.


План.
Значення зорового аналізатора.
Топографія ока.
Будова ока.
Фізіологія ока.
Гігієна зору.
Перша допомога при ушкодженні очей.


Очі - це душа людини, в них відображається вся різноманітність її душевного стану: гнів, радість, задоволення, незадоволення, сум, горе, а також і фізичний стан: депресія, хвороби внутрішніх органів, неправильний спосіб життя, неправильне харчування, фізичне перенапруження. Орган зору це найважливіший орган з усіх органів чуттів. Орган зору - це око, що дай відіграє важливу роль в пізнаний навколишнього світу, в правильній орієнтації в навколишньо-му середовищі. При допомозі ока людина одержує уяву про форму і вели-чину предмету, про відстань на якій він знаходиться, про напрямок і швидкість його руху, про освітлення і колір, ступень освітленості. Щоб визначити смак їжі не обов'язково коштувати її - досить на неї глянути. Колір розпаленого металу сигналізує нам про його температуру.
Знання анатомії людини допоможе Вам опанувати таку клінічну дисципліну як очні хвороби, сестринську справу. В майбутньому хтось з Вас буде працювати медсестрами в очному кабінеті чи відділенні, де кожний раз потрібно здійснювати різноманітні маніпуляції на оці. Працюючи в шкільних закладах, дитячих установах Ви будите здійсню-вати профілактичну роботу, щоб запобігти захворюванню очей.
Орган зору (оrganon visus) складається з трьох частин:
Периферична частина, де проходить сприйняття зовнішніх подразнень. Вона включає: очне яблуко, зоровий нерв, допоміжні органи, судини, нерви.
Проміжна частина включає: провідні шляхи зорового аналізатора, підкоркові зорові центри (верхні горбики пластинки чотиригорбикового тіла середнього мозку, зорові горби, латеральні колінчасті тіла середнього мозку)
Центральна частина представлена ділянкою кори великого мозку, а саме корковий зоровий аналізатор в потиличній півдолі півкуль великого мозку. Тут проходить аналіз і синтез сприйнятого відчуття.
Око (oculus лат. назва; ophthalmas грецька назва). Закладене в очній ямці.
Назвіть стінки орбіти:
верхня;
нижня;
медіальна;
латеральна;
Чим утворена кожна з них?
1. Верхня стінка утворена: очною частиною лобної кістки; малими крилами клиноподібної кістки.
2. Нижня стінка утворена: очною частиною верхньої щелепи, величною кісткою, очним відростком піднебінної кістки.
3. Латеральна утворена: очною поверхнею великих крил крилоподібної кістки, виличною кісткою.
4. Медіальна стінка утворена: лобним відростком верхньої щелепи, слізною кісткою, очною пластинкою решітчастої кістки, тілом клиноподіб-ної кістки і очною частиною лобної кістки.
Очна ямка межує з зовнішньою стінкою носової порожнини, а саме з решітчастим лабіринтом; зверху - з очною частиною передньочерепної ямки, де розміщується лобна доля мозку, з лобною пазухою лобної кістки. Зовні межує з скроневою ямкою, знизу - з верхньою стінкою гайморової па-зухи верхньої щелепи.
Знання топографії очної ямки необхідно при постановці того чи іншо-го діагнозу. Так, наприклад, виникнення пухлини мозку, гнійного процесу чи запалення мозку може впливати на погіршення зору. Травма решітчастої пазухи може привести до вип'ячування очного яблучка. Фурункул на носі або в носі може викликати сильну біль, яка віддає в зуби, а також в око. При фронтіті відмічається біль в очній ямці, набряк верхньої повіки, світлобоязнь, сльозоточивість.
Очне яблуко кулястої форми тіло складається з трьох оболонок і внутрішнього очного ядра. Є такі три оболонки:
зовнішня - фіброзна оболонка
середня - судинна оболонка
внутрішня - сітчаста оболонка або сітківка.
Зовнішня оболонка розміщується ззовні навколо ока, відіграє механічну роль, тобто, виконує захисну функцію і є опорою ока. Розрізняють два відділи цієї оболонки:
задній – склера
передній – рогівка.
Задній відділ представлений білковою оболонкою, яка складається з непрозорої щільної волокнистої сполучної тканини, має білий колір, в повсякденному житті відома під назвою білкова оболонка. До неї прикріпляються м'язи. Білкова оболонка не пропускає світло-вий промінь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Органи чуттів. Орган зору

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок