Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Аналіз крові. Діагностика за аналізом крові

Аналіз крові. Діагностика за аналізом крові

Назва:
Аналіз крові. Діагностика за аналізом крові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,20 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Аналіз крові. Діагностика за аналізом крові


У клініці найширше застосовують морфологічні дослідження клітин крові - загальний аналіз крові, що включає в себе вивчення кількісного і якісного складу формених елементів крові (числа еритроцитів, лейкоцитів та співвідно-шення окремих їх форм, вмісту гемоглобіну). У деяких хворих у разі потреби проводять додаткові дослідження: підрахунок ретикулоцитів, формули тром-боцитів (показники периферичної крові здорових осіб (додаток 2).
Визначення гемоглобіну.
Вміст гемоглобіну в крові визначають для діагностики анемій, еритремії, еритроцитозів, оцінки ступеня крововтрати, впливу іонізуючого опромінення, згущення крові при дегідратації організму, ефективності гемотрансфузії. Показник гемоглобі-ну у здорових жінок становить 120-140, у чоловіків - 130-160 г в 1 л крові.
Підрахунок еритроцитів здійснюють під мікроскопом у заданому об'ємі крові. Для цього застосовують лічильну камеру - скляну пластину з особли-вим заглибленням, на дні якого нанесена лічильна сітка з великими і малими квадратами відомої площі - 1/25 і 1/400 мм2 (рис.8.4). Найбільш поширена сітка Горяєва з 225-ма великими квадратами, 25 з яких мають по 16 малих квадратів. На краї заглиблення камера накладається і щільно притирається покривне скельце, таким чином між нижньою поверхнею скла і дном заглиблен-ня створюється замкнутий простір, висота якого дорівнює 1 мм. Об'єм частини камери, дно якої становить малий квадрат, складає 1 /400 мм2. Краплю розведе-ної крові вносять під притерте покривне скло камери. Підрахунок еритроцитів здійснюють у 5 великих квадратах і, знаючи об’єм цієї частини камери, вирахо-вують вміст еритроцитів в 1 л крові. Вміст еритроцитів у здорових жінок стано-вить 3,8-4,7-Ю12 в 1 л, чоловіків - 4,0-5,0-1012 в І літрі крові.
Знаючи число еритроцитів у крові і вміст у ній гемоглобіну, вирахову-ють його концентрацію в одному еритроциті. Для цього користуються умов-ною величиною (колірним показником), що вираховується за формулою:
КП = число грамів гемоглобіну х 3
три перші цифри числа еритроцитів
У нормі колірний показник наближається до 1,0. Зниження показника менше 0,85 (гіпохромія еритроцитів) свідчить про недостатнє насичення еритроцита гемоглобіном, показник вище 1,05 (гіперхромія еритроцитів) ви-являється при розмірах еритроцитів, більших від нормальних.
Причиною збільшення кількості еритроцитів в одиниці об'єму крові (еритроиитозу) може бути втрата організмом рідини або надмірна продук-ція еритроцитів кістковим мозком, що спостерігається при еритремії, захворюваннях серця, інтоксикаціях, зневодненні тощо.
Зменшення числа гемоглобіну і еритроцитів свідчить про наявність анемії; при залізодефіцитній анемії в більшій мірі знижується вміст гемоглобіну, зменшується колірний показник. При мегалоцитарних анеміях колірний по-казник зростає внаслідок більших розмірів еритроцитів.
Для діагностики різних захворювань крові важливе значення має оцінка форми, величини, забарвлення еритроцитів, наявності у них включень. Такі дані одержують при дослідженні забарв-леного за методом Романовського-Гімзи мазка крові.
Нормальні еритроцити (нормоцити) у мазку виглядають як круглі сплощені дис-ки рожевого кольору діаметром 6-8 мкм (рис. 8.5). Вони не мають ядер, в центрі їх помітне просвітлення, всі еритроцити ма-ють однакові круглу форму, величину і за-барвлення. При анеміях спостерігають неоднакову інтенсивність забарвлення ерит-роцитів - анізохромію, неоднакові їх роз-міри - анізоцитоз. Зустрічаються кліти-ни менших розмірів - мікроцити (середній діаметр 5,5 мкм), рідше - більших розмірів - макроцити (середній діаметр - 8,0-8,5 мкм, мегалоцити (діаметр більший 12,5 мкм). Для залізодефіцитних анемій характерний мікроцитоз, для В]2-дефі-цитної анемії - мегалоцитоз. Макроцитоз буває при захворюваннях печінки.
При порушенні дозрівання еритроцитів виявляють пойкілоцитоз - зміну форми клітин на овальну, грушоподібну, витягнуту, у вигляді тутових ягід, пла-стин тощо, причому різні еритроцити мають неоднакову форму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Аналіз крові. Діагностика за аналізом крові

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок