Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Фармакологія вітамінів

Фармакологія вітамінів

Назва:
Фармакологія вітамінів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,92 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему:
“ Фармакологія вітамінів”
 


План.
1. Вітаміни, їх види та значення в роботі організму людини
2. Препарати жиророзчинних вітамінів, їх значення
3. Водорозчинні та жиророзчинні вітаміни, їх значення
4. Вітамінні препарати.
5. Висновок.
6.Використана література.
Вступ.
Вітаміни (лат. vita —життя) —група органічних речовин різного хімічного походження, що проявляють біологічну активність у дуже малих кількостях та абсолютно необхідні для забезпечення жит-тєвих функцій. Вітаміни надходять в організм з рослинними або тваринними продуктами. Деякі вітаміни синтезуються мікрофло-рою кишечника.
При недостатньому надходженні в організм вітамінів з продук-тами харчування розвивається захворювання — авітаміноз. Симп-томатика його є специфічною і залежить від того, в яких видах обміну бере участь даний вітамін. Причинами розвитку авітаміно-зу та гіповітамінозу може бути повна відсутність або недостатнє надходження вітаміну з їжею. Такий тіло-, авітаміноз називається первинним. В основі розвитку вторинного гіпо- та авітамінозу ле-жать ендогенні фактори. Наприклад, при недостатньому надходжен-ні в кишечник жовчі порушується всмоктування жиророзчинних вітамінів. При захворюваннях кишечника, інтенсивній антибакте-ріальній терапії порушується утворення вітамінів кишечною мікро-флорою. Причиною ендогенного гіповітамінозу може бути підви-щена потреба організму у вітамінах — у період росту, вагітності, лактації, при інфекційних захворюваннях, тиреотоксикозі та ін.
Усі вітаміни поділяються на водорозчинні та жиророзчинні. Допер-ших належать вітаміни групи В, аскорбінова кислота, рутин та ін. До жиророзчинних —вітаміни А, Д, Е, К. Окремо виділяють провітаміни-біологічно неактивні сполуки, що містяться в рослинних продуктах. Після надходження в організм з них утворюються біологічні метабо-літи, які проявляють вітамінну активність. Прикладом є Я-каротини. які в організперетворюютьсна активні форми вітаміну А. У ряді випадків вітаміни взаємно підсилюють фізіологічні ефекти, пов’язані з ними; так, зниження під впливом вітаміну Р проникності судин посилюється аскорбіновою кислотою, взаємно посилюється стимуляція кровотворення ціанокобаламіном і фолієвою кислотою. У деяких випадках при комбінованому застосуванні зменшується токсичність вітамінів, наприклад, краще переноситься на фоні . Разом з тим вітаміни можуть проявляти й антагоністичні властивості: нікотинова кислота гальмує ліпотропну дію холіну. Активно беручи участь у різних біохімічних процесах, вітаміни при їхній комбінації виявляють більш сильну й різнобічну біологічну дію. Випускається велика кількість вітчизняних і закордонних комбінованих вітамінних препаратів у різних лікарських формах: таблетки, шипучі таблетки, драже, капсули, сиропи. Багато з них – багатокомпонентні - містять великий набір не тільки вітамінів, але й різноманітних макро- і мікроелементів (мідь, залізо, цинк, кобальт, марганець, молібден, селенів, хром і ін.).
1. Вітаміни, їх види та значення в роботі організму людини
Для підтримання нормальної життєдіяльності організму крім білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин і води потрібні вітаміни. Цим терміном називають групу додаткових речовин їжі, що належать до різних класів органічних сполук і за рідкісним винятком не синтезуються в організмі людини. Вони мають сильний і певною мірою специфічний вплив на процеси обміну, причому в дуже невеликих кількостях.
Існування і значення вітамінів для життя встановив наприкінці минулого століття російський лікар М. І. Лунін (1881). Пізніше польський хімік К. Функ (1912) назвав біологічно активну речовину, яку виділили з висівок, "вітаміном", оскільки вона містила в своїй молекулі аміногрупу (лат. vita — життя + "аміни"). Ця назва збереглась до цього часу, хоча азот міститься не в усіх вітамінах.
Вітаміни надходять в організм з продуктами харчування, переважно рослинного походження. В тканинах організму людини вони засвоюються, утворюючи більш складні речовини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Фармакологія вітамінів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок