Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Туберкульоз - актуальна проблемаьогодення

Туберкульоз - актуальна проблемаьогодення

Назва:
Туберкульоз - актуальна проблемаьогодення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,67 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Туберкульоз - актуальна проблемаьогодення
 


Туберкульоз - це інфекційне захворювання, що викликається збудником мікобактеріями туберкульозу (Mycobacterium tuberculosis), яке характеризується утворенням специфічних гранульом в різних органах і тканинах (специфічне туберкульозне запалення) та поєднується з неспецифічними реакціями та поліморфною клінічною картиною, що залежить від форми, стадії, локалізації та поширеності патологічного процесу.
На туберкульоз хворіють незалежно від статі, віку національної приналежності чи соціального становища. Проте переважно на нього хворіють алкоголіки, наркомани, безпритульні або найбідніші люди. Туберкульоз уражає всі органи й системи людського організму та найчастіше він виявляється в легенях.
Є багато видів мікобактерій (людських, бичачих, пташиних, мишачих та інших) і всі вони можуть уражати людину. Різноманітні мікобактерії - дуже стійкі в навколишньому середовищі: в річковій воді збудник зберігається до 5 місяців, у ґрунті - 1-2 роки, у вуличному пилу - до 10 діб, у приміщеннях при розсіяному світлі - до півтора місяця, у фекаліях і на пасовищах - до 1 року; в маслі, сирах, що зберігаються у холодильнику - 8-10 міс. Вони добре витримують нагрівання до 85°С. При температурі мінус 20° мікобактерії туберкульозу зберігають життєздатність протягом 7 років. Ультрафіолетові промені вбивають мікобактерії туберкульозу через 2-3 хвилини.
В більшості випадків зараження відбувається повітряно-пиловим (через вдихання зараженого пилу), повітряно-крапельним (через вдихання повітря, в яке кашляв або чхав хворий). Але захворіти можна елементарним шляхом - через їжу, посуд, побутові речі. Можливі й інші шляхи зараження (статевий, контактний через пошкодження шкіри чи слизові оболонки, переливання зараженої туберкульозом крові, внутрішньоутробний тощо). Однак, найчастіше туберкульозом заражаються від хворих (членів родини, сусідів, співпрацівників) які кашляють, спльовують мокротиння.
Отже, переважним джерелом інфекції є люди з легенями, ураженими туберкульозом (легеневим туберкульозом). При кашлі, чмиханні, розмові або плюванні такі люди виділяють у повітря туберкульозні бактерії - бацили. Для того щоб заразитись, досить вдихнути лише незначну кількість бацил. Наявність туберкульозних бацил в організмі свідчить про інфекцію. Однак, не всі люди, інфіковані туберкульозними бацилами, занедужують туберкульозом. Імунна система перепиняє шлях бацилам. Вони роками можуть перебувати в "дрімаючому" стані. Нездатність імунної системи контролювати інфекцію туберкульозними бацилами приводить до розвитку хвороби. У випадку хвороби туберкульозні бацили впливають на організм. Без лікування людини, що має легеневий туберкульоз, заражає, у середньому. Від 10 до 15 чоловік на рік.*
Щомиті хто-небудь у світі заражається туберкульозними бацилами.*
В даний час кожна третя людина у світі інфікована бацилами туберкульозу.*
5-10% інфікованих людей у який-небудь період свого життя занедужує туберкульозом. Захворювання у інфікованих осіб розвивається, коли у людини знижений імунітет унаслідок тривалого стресу, депресії, виразкової хвороби, цукрового діабету, алкоголізму, наркоманії та інших захворювань, недостатнього харчування, виснажливої праці.
В залежності від місця інвазії МБТ, вогнище запалення, або первинний афект, може утворюватись в легенях, мигдаликах, кишечнику та ін. У відповідь на утворення первинного афекту розвивається специфічний процес в регіональних лімфатичних вузлах і формується первинний туберкульозний комплекс, також у результаті первинного ураження може розвиватись туберкульоз внутрішньо грудних лімфатичних вузлів, плеврит, вогнищевий туберкульоз. Вторинна туберкульозне ураження може виникати ендогенним (ре активація персистуючих форм МБТ в організмі) та екзогенним шляхом (нове, повторне ураження МБТ) і характеризується великим різномаїттям клінічних форм легень та поза легеневого туберкульозу.
Найчастіші симптоми туберкульозу: стійкий кашель із виділенням мокротиння, тривале підвищення температури тіла, швидка втома, втрата апетиту та безпричинне схуднення, потовиділення, особливо вночі, задишка, кровохаркання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Туберкульоз - актуальна проблемаьогодення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок