Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ароматерапія в косметичному салоні

Ароматерапія в косметичному салоні

Назва:
Ароматерапія в косметичному салоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,75 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
Ароматерапія в косметичному салоні


Ароматерапія — лікування ароматичними речовинами рослинного походження — відома людству понад 5 тис. років. З найдавніших часів були відомі і широко використовувалися ан-тисептичні, протимікробні, ранозагоювальні властивості материн-ки, подорожника, лаванди, чебрецю. Як протиотрути при різних інтоксикаціях, укусах змій, комах застосовувалися ефірні олії ро-машки, розмарину, лимона.
Ароматерапія діє відповідно до «холістичних» принципів: бу-дити і підсилювати життєву енергію і здатність пацієнта до само-зцілення. Ефірні олії діють, впливаючи як на тіло, так і на мозок, душу людини. Вони допомагають відчути дивовижну красу життя.
Вперше термін «ароматерапія» застосував французький хімік Рене-Моріс Гаттерфос у 1928 р.
Секрет виділення ніжних ароматних ефірних олій з рослинно-го матеріалу був відкритий ще у прадавні часи. Під час археоло-гічних розкопок у Месопотамії знайшли посудини для дистиляції саме такого віку. Єгиптяни широко використовували ефірні олії кедра, кориці, лимона, сосни, кропу, василька для релігійних об-рядів, бальзамування тіл померлих, лікування різних хвороб, а та-кож у косметичних цілях. На зорі розвитку таких древніх куль-тур, як китайська, індійська, вавилонська також практикувалося виділення ароматичних олій, особливо трояндової.
Греки і римляни здобули ці знання після завоювання Єгип-ту. Способи екстракції ефірних олій з рослин не один раз були втрачені і відкриті знову. Так, новий винахід методу гідродистиляції відбувся в Х-ХІ ст. в арабських країнах. Припускається, що його автором був великий арабський лікар і філософ Ібн Сі-на (Авіценна), який вперше одержав трояндову есенцію. Араби вчили європейців мистецтву екстракції ефірних олій в іспан-ських університетах, а самі знання про ефірні олії прийшли в Єв-ропу з учасниками хрестових походів.
Запах рослин зумовлений леткими ароматичними речовина-ми — ефірними оліями, що являють собою складні багатокомпо-нентні суміші. Наприклад, до складу м'ятної олії входять понад 100 органічних речовин, лавандової — близько 160, а трояндо-вої — більше 300.
Склад ефірних олій в рослин деяких видів коливається в про-цесі розвитку і залежить від умов вирощування, ґрунту, клімату, кількості сонячних днів у році, кількості опадів. Вважається, що кращу лавандову олію поставляють з гірських районів Франції, а найкоштовніші сорти лимонної та апельсинової олій виробляють на Сицилії.
Ефірні олії можуть накопичуватися в різних органах і ткани-нах рослин, наприклад, у м'яти й евкаліпта — в листі; у кмину, коріандру, фенхелю — в насінні; у цитрусових — у шкірці; у ко-риці — в корі; у кедра, сандалу, рожевого дерева — в деревині; у троянди, жасмину — у квітках; в імбиру — в коренях. Показовим є приклад гіркого апельсина: цедра містить ефірну олію гіркого апельсина (ефірна олія «кюрасао»), листя і дрібні плоди — пома-ранчеву ефірну олію, а квітки — ефірну олію неролі.
Більшість ефірних олій має пекучий смак; вони добре розчи-няються в органічних середовищах (ефір, спирт, слина) і нату-ральних продуктах (мед, молоко, вершки). Вони легші за воду, погано в ній розчиняються та утворюють на її поверхні тонку плівку при спробі розчинення.
Вартість ефірних олій визначається, з одного боку, їхньою якіс-тю і наявністю розчинника, з другого — цінністю і рідкістю ефіро-олійних рослин, а також процентним вмістом ефірної олії в рослині. Так, зі 100 кг евкаліптового листя одержують до 30 кг евкаліптової олії, аз 100 кг квіток гіркого апельсина — лише 50 г ефірної олії!
Одержання ефірних олій — дуже тонка процедура. Відомо кілька методів отримання дорогоцінної олії з рослинної сирови-ни. Гідродистиляція — це найдревніший метод, заснований на здатності водяної пари витягати з рослинної сировини найменші летючі крапельки ефірної олії. Для більшості ефірних олій цей метод кращий і сьогодні і вимагає вмілого підбору самого проце-су (температури, тиску, тривалості) для кожної конкретної росли-ни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Ароматерапія в косметичному салоні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок