Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Як стати сильним!

Як стати сильним!

Назва:
Як стати сильним!
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,07 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.6


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
На тему:
Як стати сильним!


Ще задовго до перших Олімпійських ігор греки за-стосовували вправи з гантелями для розвитку сили. Виходячи зі зразків, що дійшли до нас, тодішні гантелі за формою нагаду-вали сучасні, тільки гриф у них був товстішим, а вагою вони були від 1 до 4,5 кілограмів.
Знаменитий римський лікар Клавдій Гален (201—129 р. до н. е.) був великим теоретиком античної медицини. Побував-ши в Смірні, Коринфі, Олександрії, Гален повернувся до Риму, де шість років займався лікарською практикою серед гладіа-торів. Спостереження і досвід переконали його в користі вправ з гантелями для розвитку сили. У своїй книзі «Збережен-ня здоров'я» Гален описав ці вправи для чоловіків від 14 до 20 років, які бажають розвинути силу рук, ніг і тулуба.
Наприкінці XIX століття з'явилася і поширилася система вправ із гантелями німця з Англії Євгенія Сандова. Його система вклю-чала 18 вправ з 5— 10-фунтовими гантелями (фунт—453 грами) в основному для розвитку м'язів рук і плечового пояса. Кожні півроку вага збільшувалася на фунт.
Книга датчанина Мюллера «Моя система», книга Гаккеншмідта «Шлях до сили і здоров'я», відомі системи Анохона та багатьох інших привертали увагу любителів силових вправ. Особливий інтерес до вправ з гантелями проявився в 50-х ро-ках XX сторіччя.
Тут ми пропонуємо кілька комплексів вправ з різними гиря-ми. Починати слід із більш легкого першого комплексу (якщо ви раніше не займалися), а потім ви можете Їх чергувати, тому що чим різноманітніші види вправ, тим ефективнішими є заняття.
Дотримуйтесь основних принципів — систематичність, посильність і особливо принцип поступового підвищення фізич-ного навантаження, тому що без цього неможливо досягти ба-жаного.
І ще: головна задача занять — зміцнення здоров'я, а потім уже рельєфна і пропорційно розвинута мускулатура. Наванта-ження, які ми рекомендуємо, є орієнтованими, тому що скільки людей—стільки особливостей. Одні важко справляються з на-вантаженням, а інші дуже легко. У першому випадку можна змен-шити, а в другому збільшити навантаження. '
Дуже важливо не виявляти поспіху. Навантаження можна збільшити тільки в тому випадку, коли для цього створені не-обхідні умови, тобто наявне закономірне підвищення трено-ваності і як результат цього — більш високий рівень праце-здатності.
Зміни навантаження можна досягти за рахунок збільшення ваги обтяження, числа підходів і кількості повторень в одному підході. Поспіх, форсування навантажень, бажання швидше на-качати м'язи можуть мати небезпечні для здоров'я наслідки.
Займатися потрібно один раз на день, а всього 4—5 разів на тиждень, у будь-який вільний час (зранку чи ввечері). Займати-ся після їжі можна не раніше ніж через 1,5—2 години. Вечірні заняття слід закінчувати за 3—4 години до сну.
Перш ніж приступити до регулярних занять, обов'язково одержіть дозвіл у лікаря. Перед кожним тренуванням, щоб уник-нути травм і порушень діяльності серця, зробіть розминку протягом 2—3 хвилин (вільні вправи, ходьба на місці і т. д.). Це доз-волить підготувати зв'язки, суглоби, а також серцево-судинну і дихальну системи до майбутньої роботи. Після кожної вправи відпочивайте. Під час відпочинку переходьте на ходьбу з одно-часним виконанням вправи для дихання і розслаблення м'язів. Після закінчення занять 3—5-хвилинний біг у повільному і се-редньому темпі, вправи на розслаблення (струшування рук, ніг) і для дихання. Заняття проводьте на повітрі чи в добре провітреному приміщенні.
Якщо ви сильно втомилися фізично, погано спали, то в цей день краще не займатися. Особливо обережним потрібно бути після перенесеної хвороби.
Один раз на місяць проводьте антропометричні виміри, ре-зультати вносьте у щоденник самоконтролю. Через кожні три місяці обов'язково проходьте медогляд.
Для занять потрібно мати розбірні гантелі чи набір гантелей від 1 до 10 кілограмів. Одноманітні навантаження знижують ефек-тивність тренувань, тому дуже важливо застосовувати різні варі-анти навантажень при декількох підходах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 



Реферат на тему: Як стати сильним!

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок