Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Хірургічна операція

Хірургічна операція

Назва:
Хірургічна операція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,03 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему :
Хірургічна операція


Багато попередніх лекцій було присвячено питанням, які протягом тривалого часу гальмували розвиток практичної хірургії. Мова йшла про знеболення, без якого не було можливості розширювати обсяг оперативних втручань, боротьбу з кровотечею, інфекцією, шоком, які протягом багатьох років були грізними ускладненнями багатьох хірургічних операцій. Сьогодні ми поговоримо про те, в ім'я чого здійснювався розвиток кожного з розділів хірургії, що є головним у діяльності хірурга – про кульмінаційний пункт, заключний етап лікування більшості хірургічних хворих. Мова йтиме про хірургічну операцію. Ряд хірургів вважають, що кожне оперативне втручання — це агресія. Якщо дійсно з цим погодитися, то лише з однією умовою. Це єдина агресія, яка проводиться з гуманною метою – врятувати життя хворого.
У багатьох хірургів існує думка, що головним у лікуванні хірургічного хворого є сама операція. Правильно і вміло виконана, вона є запорукою швидкого видужання хворого. Чи дійсно це так? Без сумніву, операція - це важливий і серйозний момент у лікуванні і оздоровленні хворого. Але якби тільки від неї залежало швидке видужання пацієнта, то кожна правильно, технічно, бездоганно виконана операція закінчувалась би успішно. Це не завжди так. Виходить, справа не лише в самій операції. Є й інші причини, які впливають на ступінь операційного ризику. Які вони? Це ретельна передопераційна підготовка і правильне ведення післяопераційного періоду. І мають рацію ті хірурги, які вважають, що уміло виконана операція — це 50% запоруки видужання хворого. Решта 50% припадає на правильне проведення передопераційної підготовки і післяопераційного періоду. От чому кожний хірург під поняттям "операція" розуміє ці три етапи.
Як вже було сказано, операція, або як її називають деякі хірурги, - хірургічна агресія, - серйозне втручання у життєві функції організму, яке завжди супроводжуються певним ризиком. Визначають його чотири ступені. Найважчими є III і IV ступені. Ступінь ризику визначається віком хворого, об'ємом операції, наявністю у хворого вираженої серцевої патології (серцева недостатність, ішемічна хвороба серця, виражена артеріальна гіпертензія), хронічної дихальної та легеневої недостатності, ожиріння III-IV ступеня, цукрового діабету, хронічних захворювань нирок та печінки, виснаження, імунологічної недостатності. У кожному випадку хірург повинен прикласти максимум зусиль, щоб зменшити цей ризик і підвищити шанси на видужання хворого. Але про це він повинен думати не тоді, коли хворий вже в операційній, а раніше, з моменту вступу його в стаціонар — в передопераційному періоді.
Що собою являє передопераційний період? В.І.Стручков зазначає, що одним із завдань передопераційного періоду є ретельне вивчення порушення функцій хворого організму, їх корекція, створення резервів функціональних можливостей органів і систем хворого. Другим завданням передопераційного періоду є профілактика ранової інфекції.
Звичайно, передопераційним періодом називають час з моменту вступу хворого в хірургічний стаціонар до виконання операції, хоча як ми побачимо далі, це не зовсім правильно, так як іноді підготовка хворого до операції здійснюється поза межами хірургічного стаціонару. Тривалість передопераційного періоду різна і залежить від стану хворого, характеру оперативного втручання та інших чинників. Передопераційний період використовується медичним персоналом у двох напрямах: перший, це — обстеження хворого і уточнення діагнозу; другий, це — безпосередня підготовка його до операції. Ці два процеси повинні здійснюватися паралельно.
Установлення діагнозу ґрунтується на збиранні анамнезу, об'єктивному обстеженні хворого і застосуванні додаткових методів дослідження (лабораторних, рентгенологічних, ендоскопічних та ін.). Виконавши обстеження і переконавшись у тому, що немає серйозних відхилень від норми з боку окремих органів і систем, хірург може вважати себе поінформованим про стан хворого і до деякої міри гарантованим від несподіванок в післяопераційному періоді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Хірургічна операція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок