Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Аналіз соціально-економічного досвіду із запровадження страхової медицини

Аналіз соціально-економічного досвіду із запровадження страхової медицини

Назва:
Аналіз соціально-економічного досвіду із запровадження страхової медицини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,04 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Аналіз соціально-економічного досвіду із запровадження страхової медицини


Реформування галузі охорони здоров'я — основний чинник впровадження страхової медицини. Перехід до ринкової економіки в країнах Центральної та Східної Європи позначився на галузі охорони здоров'я. Насамперед це виявилось у набутті медичними установами рис самостійного господарюючого суб'єкта, зміні характеру її економічних зв'язків, формуванні конкурентного середовища на ринку медичних послуг. Цей час цілком правомірно можна охарактеризувати як період реформування галузі охорони здоров'я.
Труднощі у проведенні реформ у цій галузі передусім обумовлені тим, що період переходу до ринкової економіки супроводжувався економічним спадом, який сприяв суттєвому скороченню фінансових ресурсів на галузь. З іншого боку, на думку Салман Р. та Фігейраса Дж. (2000) [1], серед основних негативних чинників, які заважають проведенню реформ у галузі охорони здоров'я в країнах Центральної та Східної Європи, СНГ є прихід до влади урядів, заснованих на слабких багатопартійних коаліціях та/або складних взаємовідносинах між президентом, парламентом і регіональними урядами. Зміна політичних інститутів зумовила заміну державних службовців на всіх рівнях політичного процесу. У тих країнах, де державні службовці не були звільнені, значно знизилась ефективність їх роботи, оскільки на зміну минулої жорсткої ієрархії та партійної дисципліни прийшла інша, для багатьох незрозуміла культура прийняття управлінських рішень [2].
Негативним чинником у реформуванні охорони здоров'я може стати сліпе використання моделей реформ країн Західної Європи або Північної Америки, тільки за політичними або ідеологічними вподобаннями, без врахування історичного досвіду, економічних ресурсів, необхідних для впровадження таких реформ. Обґрунтуванням цієї тези може стати досвід реформування галузі охорони здоров'я в Російській Федерації. Реформа галузі була розпочата без ґрунтовного вивчення конкретних місцевих умов та достатнього рівня професійних знань, що позначилося на технічних можливостях управління реформою [3; 4].
Основним стратегічним питанням реформування галузі охорони здоров'я був вибір моделі управління. У низці країн Центральної Європи приймали «соломонове» рішення про об'єднання елементів двох моделей, державної і ринкової, з впровадженням використання ринкових стимулів паралельно з існуванням державного сектора права володіння та управління об'єктами охорони здоров'я. Такий комбінований підхід відомий під кількома назвами: внутрішній ринок [5]; державна конкуренція [6]; ринок установ охорони здоров'я або «квазіринок» [7].
Основним елементом реформування галузі охорони здоров'я в багатьох країнах Центральної та Східної Європи є її реорганізація внаслідок децентралізації системи. Основним негативним чинником централізованої системи охорони здоров'я є чутливість до політичного маніпулювання. Звичайно, децентралізація автоматично цієї проблеми не знімає, проте можна сподіватися на підвищення ефективності медичного обслуговування, більш оптимальний розподіл ресурсів, прискорення темпів запровадження сучасних біо-медичних технологій. У різних країнах Східної та Центральної Європи запроваджували різні типи децентралізації галузі.
У Польщі процес децентралізації відбувався за типом адміністративної децентралізації або де-концентрації, який обумовив перерозподіл адміністративних обов'язків у межах існуючої структури центрального уряду. За цією схемою на кілька нижчих рівнів передаються адміністративні, неполітичні повноваження. Такий процес є найменш радикальним, тому найчастіше використовується як форма децентралізації. Внаслідок проведених у Польщі реформ у галузі охорони здоров'я, влада провінцій (воєводств) набула значних прав. На перших етапах реформи воєводствам було надано право приймати рішення щодо планування, вирішення питань стосовно структури установ охорони здоров'я, розподілу ресурсів, виділених в межах централізовано узгоджених бюджетів. Особу, відповідальну за організацію охорони здоров'я у воєводстві, обирала влада цього регіону [8].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Аналіз соціально-економічного досвіду із запровадження страхової медицини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок