Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Аномалії розвитку та неправильні положення жіночих статевих органів

Аномалії розвитку та неправильні положення жіночих статевих органів

Назва:
Аномалії розвитку та неправильні положення жіночих статевих органів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,73 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Аномалії розвитку та неправильні положення жіночих статевих органів


РОЗВИТОК ЖІНОЧИХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ У ЕМБРІОНАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ
На 3-4 тижні розвитку ембріона на внутрішній поверхні первинної нирки утворюється закладка гонади. Первинна гонада має індиферентну будову (однакову для обох статей) і складається з клітин целомічного епіте-лію (зовнішній шар), мезенхіми (внутрішній мозковий шар) і статевих клітин гоноцитів. Статеве диференціювання індиферентної залози інду-кується статевими хромосомами. Наявність У-хромосоми визначає розви-ток яєчка, а Х-хромосоми — яєчника.
Зовнішні статеві органи плода теж проходять індиферентну стадію розвитку. Вони закладаються на 6-7 тижні внутрішньоутробного розвитку у вигляді статевого горбка й уретральної щілини, обмеженої уретральними та лабіоскротальними складками (рис. 46).
Формування чоловічої статевої залози починається з 7-го, а чоловічих статевих органів — з 8-го тижня внутрішньоутробного розвитку плода.
Диференціювання репродуктивної системи жіночого організму відбу-вається у більш пізніх термінах. Формування гонади жіночого типу почи-нається з 8-10 тижня вагітності. Для розвитку яєчника необхідна наявність у зиготі двох Х-хромосом. Ген, що індукує розвиток яєчника, локалізується у довгому плечі Х-хромосоми, під його впливом гоноцити перетворюються в оогонії, надалі — в ооцити, навколо яких з клітин мезенхіми утворюють-ся первинні гранульозні клітини. Вони розміщуються у корі статевої зало-зи та інтенсивно розмножуються шляхом мітотичного поділу. На 5-му місяці розвитку ембріона число первинних фолікулів досягає 4 млн., до моменту народження дівчинки їх кількість редукується до 1 млн. Яєчник уже мор-фологічно сформований.
Внутрішні статеві органи — маткові труби, тіло, шийка матки, верхня третина піхви — утворюються з парамезонефральних проток. Процес почи-нається на 5-6-му і закінчується до 18 тижня вагітності. З верхньої третини парамезонефральних проток розвиваються маткові труби. Нижня і середня третини, зливаючись, утворюють тіло і шийку матки. Нижній відділ пара-мезонефральних ходів утворює верхню третину піхви, нижні 2/3 форму-ються з урогенітального синуса (рис.44).
Єдина порожнина органа формується до 21-22 тижня внутрішньоутробного розвитку. Залишки мезонефральних каналів зберігаються у вигляді параофорону, епіофорону та гартнерових ходів по бокових стінках піхви (рис. 45).
Зовнішні статеві органи дівчинки формуються з 17-го тижня внут-рішньоутробното розвитку. Спочатку формуються великі статеві губи з лабіоскротальних складок, з уретральних складок утворюються малі статеві губи, із статевого горбка — клітор (рис. 46).
АНОМАЛІЇ РОЗВИТКУ ЗОВНІШНІХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ
Найбільш часто вади розвитку зовнішніх статевих органів зустріча-ються при гермафродитизмі та адреногенітальному синдромі. Ці вади роз-витку зовнішніх статевих органів є проявами порушення розвитку стате-вих залоз і будуть розглянуті у відповідному підрозділі.
АНОМАЛІЇ РОЗВИТКУ МАТКИ ТА ПІХВИ
Формування статевих органів у плода жіночої статі відбувається у перші місяці внутрішньоутробного розвитку із середнього зародкового листка (ме-зенхіми). З цього ж листка утворюються і органи сечовидільної системи, тому аномалії розвитку матки та піхви можуть поєднуватися із аномаліями органів сечовиділення.
Яєчники формуються у перші тижні розвитку ембріона з індиферент-ної (однакової для обох статей) статевої залози. На третьому місяці внут-рішньоутробного розвитку починається їх диференціювання. Яєчники зміщуються донизу і опускаються в малий таз.
Матка, маткові труби та піхва формуються з мезодермальних за-чатків (мюллерових проток). З кожного з них утворюється одна маткова тру-ба, половина матки та піхви. Середня та нижня третини цих проток на 2-му місяці розвитку плода з'єднуються між собою, формуючи зовнішній кон-тур органа, але по всій довжині матка та піхва розділені перетинкою. Про-тягом 3-го місяця внутрішньоутробного розвитку плода ця перетинка роз-смоктується, і утворюється порожнина матки та піхви.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Аномалії розвитку та неправильні положення жіночих статевих органів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок