Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Предмет та задачі стоматології екстремальних ситуацій. організація стоматологічної допомоги у збройних силах України

Предмет та задачі стоматології екстремальних ситуацій. організація стоматологічної допомоги у збройних силах України

Назва:
Предмет та задачі стоматології екстремальних ситуацій. організація стоматологічної допомоги у збройних силах України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,17 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Лекція
Предмет та задачі стоматології екстремальних ситуацій. організація стоматологічної допомоги у збройних силах України


П Л А Н
Місце воєнно-польової щелепово-лицевої хірургії серед інших дисциплін.
Штатні укладки, призначенні для надання медичної допомоги щелепно-лицевим пораненним у воєнний час.
Орагнізація етапного лікування і сортуваня пораненних щелепно-лицевої ділянки.
Вклад співробітників кафедри у вирішенні проблеми.


Серед військово-медичних дисцеплін воєнній стоматології належить важливе місце. Коло проблем, які вирішує цей розділ медичної науки доволі широкий, а значення стоматологічної допомоги для армії та флоту виключно велике. Про це говорить хоча б цей факт, що від 30 до 40% всіх що звертаються за амбулаторно-поліклінічною допомогою у військах складають хворі з захворюваннями зубів, органів порожнини рота та щелепно-лицевої ділянки. Велика кількість осіб потребує і стаціонарної стоматологічної допомоги. Добре відомо, як збільшується значення спеціалізованної допомоги щелепно – лицевих пораненних під час війни.
Спеціалізація хірургічної допомоги на війні власне почалась з виділення потерпілих щелепно-лицевого профілю під час І Світової війни 1914-1918 р.р. і організація спеціальних щелепових назаретів.
Розвиток вітчизняної воєнної стоматології.
В розвитку воєнної стоматології чітко простежуються дві тенденції. Перша - пов’язана з організацією і лікуванням щелепно-лицевих поранених і вона довший час розвивалась в рамках загальної воєнно-польової хірургії. Друга – лікування стоматологічних захворювань зубними лікарями. Ідея сумісної роботи хірурга і зубного лікаря поступово перетворилась в оформлення спеціальності щелепово– лицевого хірурга. До цього заставило життя.
В 1907 р. депутат фок – Зоненберг заявив в німецькому рейхстазі, що англійські війська під час Бурскої війни втратили більше солдат від захворювань зубів, ніж від кульових поранень. Англійський воєнний міністр повідомив в парламенті що 2451 солдат по тій же причині стали в Африці небоєздатними.
Аналогічне спостерігалось і в царській армії в період Російсько –Японської війни. Професор Н.І. Камаєв писав, що якщо японські солдати не знали, що таке зубний біль, завдячуючи добрій організації зуболікарської допомоги в їхній армії, то російські солдати вибували з строю нерідко цілими десятками тільки з причини сильного зубного болю і відсутності спеціаліста на театрі військових дій. В ряді випадків зуболікарську допомогу надавали ротні фельдшера, які в кращому випадку могли провести видалення ураженного зуба.
З кінця минулого і початку 20-го сторіччя зуболікарські кабінети в армії починають створюватись лише при крупних шпиталях і окремих лазаретах. В цих кабінетах допомога надавалась виключно приходящим хворим і зводилась в основному до видалення ураженних зубів. В багатьох таких кабінетах працювали не спеціалісти а лікарі загального профілю або хірурги, які не мали ні відповідних знань, ні практичних навичок по зуболікарській справі.
В період І світової війни, вперше в російській армії відбулось замітне зближення діяльності хірургів і зубних лікарів по наданню допомоги і лікуванню пораненних в обличчя і щелепи, що без сумніву сприяло взаємному збагаченню знаннями і покращенню постановки лікувальної справи. В 34 зуболікарських кабінетах працювали 39 зубних лікарів, що було явно замало.
На доброчинні кошти були створені спеціалізовані лікувальні установи для даного контингенту поранених в Петербурзі, Києві, Харкові і інших містах. Перший щелеповий лазарет в Сан-Петербурзі під керівництвом старшого лікаря Г.А. Єфрона був відкритий 1-го листопада 1914 року при Свято-Троїцькій общині Червоного Хреста на кошти Сан-Петербурського одонтологічного товариства.
В 1918 р. при Головному воєнно-санітарному упрвлінні Червоної Армії була створена Воєнна зуболікарська колегія, яка зіграла в період громадянської війни велику роль.
Накопичувався досвід по організації першої допомоги і спеціалізованому лікуванню щелепно-лицевих поранень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Предмет та задачі стоматології екстремальних ситуацій. організація стоматологічної допомоги у збройних силах України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок