Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Аборти, контрацептиви, евтаназія: проблеми і пошуки шляхів шанування життя.

Аборти, контрацептиви, евтаназія: проблеми і пошуки шляхів шанування життя.

Назва:
Аборти, контрацептиви, евтаназія: проблеми і пошуки шляхів шанування життя.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,97 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему:
Аборти, контрацептиви, евтаназія: проблеми і пошуки шляхів шанування життя.


Україні даються взнаки негативні наслідки тоталітарного комуністичного режиму, як: заперечування Бога, мораль партійної вседозволеності, заідеологізованість освіти та виховання дітей, байдужість до гідності людини та цінності її життя. У ті недалекі, разом з тим так далекі часи, не прищеплювалось ставлення до життя людини як безцінного Божого дару та розуміння того, що кожне життя - унікальне і неповторне. Тоталітарна система надавала пріоритети не людині, не святості родинного життя, яким з волі Творця наділена кожна сім'я, а насаджувала так званий совєтський тип родини без будь-яких зв'язків з Богом, без Божих природних традиційних законів.
До цих негативів додаються нові, пов'язані з перехідним станом економіки України і трансформацією суспільства. Сім'я сьогодні змушена стримувати потреби особистості в материнстві і батьківстві. Дедалі більше сімей обирають бездітність або відкладають народження дітей.
Складний процес становлення державності та економічна криза привели до зниження життєвого рівня суспільства, а подекуди навіть до повного зубожіння народу. Найчастіше жертвами цього стають прості люди та їх християнські родини. На жаль, ті, що розбагатіли на тлі загального зубожіння, вивозять капітали у більш стабільні країни і не задумуються над тим, в якому сум'ятті знаходяться душі бідних людей в Україні.
На додаток до вищесказаного, Україна є епіцентром СНІДу у Східній Європі.
За критеріями ВООЗ (Всесвітня Організація Охорони Здоров'я) поширеність туберкульозу в Україні розцінюється як епідемія. У 1999 році від туберкульозу померло понад десять тисяч осіб, в тому числі і діти. Щодоби паличка туберкульозу вражає понад сімдесят осіб.
Минуло десять років з часу проголошення Україною своєї державної Незалежності. Проте, особливу тривогу та глибоку стурбованість продовжує викликати знищення в Україні абортами ненародженого людського життя, про яке так віддано турбується у світі Святіший Отець. Так, у 1995 році, за даними Британської енциклопедії, Україна займала ІІІ місце у світі по числу абортів.
Чи робилося щось у законодавчому порядку, щоб змінити ситуацію на краще в пошануванні життя і гідності людини? Прийняті "Основи законодавства про охорону здоров'я" та "Конституція України" мають оцінку на рівні загально людських вартостей, але частина статей є декларативними; не все, що записано - виконується. Наприклад, стаття 50 дозволяє аборти за соціальними та медичними показниками. Проте, поняття цих показників не визначено. А у ст. 57 надається право матері самій вирішувати проблему материнства, тобто робити чи не робити аборт.
Вказана ситуація, що суперечить належним принципам шанування життя, хвилює Церкву і всіх людей, які сповідують глибоку любов до неї та віру в Бога.
Після виходу Папської Енцикліки Evangelium Vitae в 1995 році, під впливом громадських організацій і рухів за життя, (яких ще, на жаль, сьогодні мало в Україні), програмних ініціатив окремих депутатів та парламенту в законодавче поле України увійшли три важливі документи: Постанова Кабінету Міністрів "Про соціальну Програму планування сім'ї"; Указ Президента України "Про національну програму "Діти України" (1996 р.);
Постанова Верховної Ради "Про концепцію державної сімейної політики" (1999 р.). Проте, ці документи в своїй основі були далекими від рекомендацій Енцикліки. В них нема статей про виховання молодого покоління на принципах християнської моралі. Представники церкви взагалі не запрошувались і не брали участі в їх розробці. Основною метою як першого, так і другого документу є низка декларативних заяв: забезпечення права кожної дитини народитися здоровою, створення необхідних умов всебічного розвитку, надійний соціальний і психологічний захист дітей у сім'ї, допомога сім'ям у розв'язанні проблем, пов'язаних з дітонародженням, збереженням здоров'я батьків і дітей, добробутом сім'ї, вихованням тощо. А щодо планування сім'ї, то в статтях акцентується увага на виготовлення контрацептивів, забезпечення ними жінок, і жодного слова щодо їх навчання методів природної регуляції зачаття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Аборти, контрацептиви, евтаназія: проблеми і пошуки шляхів шанування життя.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок