Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Порушення менструальної функції у жінок в різні вікові періоди

Порушення менструальної функції у жінок в різні вікові періоди

Назва:
Порушення менструальної функції у жінок в різні вікові періоди
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,82 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Порушення менструальної функції у жінок в різні вікові періоди


В структурі гінекологічних захворювань на долю порушень менструального циклу припадає до 20%. Різні види порушень менструальної функції призводять до високої втрати працездатності, розвитку нейропсихічних ускладнень, інвалідності жінок. Ці ускладнення потребують комплексного підходу і сумісного лікування у лікарів декількох спеціальностей - гінеколога, ендокринолога, невропатолога та ін. Тому вивчення цієї патології набуває великого значення для лікарів будь-якої спеціальності.
Регуляція функції репродуктивної системи
Репродуктивна система має п'ять центральних і периферичних рівнів регуляції, які взаємодіють за принципом зворотних зв'язків.
До І рівня регуляції належать тканини-мішені (статеві органи, молочні залози, волосяні фолікули, шкіра, кістки, жирова тканина). Клітини цих органів і тканин-мішеней мають рецептори статевих стероїдних гормонів (ест радіолу, прогестерону, тестостерону). На І рівні регуляції найвиразніше циклічні зміни відбуваються в ендометрії (матковий або ендометрільний цикл); відбувається його підготовка до менструації або імплантації заплідненої яйцеклітини.
II рівень регуляції репродуктивної системи - яєчники. Циклічні зміни в яєчниках мають назву яєчникового (оваріального) циклу. У першій (фолікулярній) фазі відбувається розвиток первинних і вторинних фолікулів, у другій фазі - фазі жовтого тіла із клітини третинного (пухирчастого) фолікула, в якому відбулась овуляція формується жовте тіло.
III рівень регуляції - аденогіпофіз. В аденогіпофізі здійснюється секреція гонадотропінів (лютропіну, фолітропіну, пролактину), тиротрпопіну, соматотропну, ліпотропіну. Фолітропін і лютропін стимулюють ріст фолікула, синтез стероїдів і дозрівання яйцеклітини. Підвищення рівня ест радіолу в преовуляторнному фолікулі спричиняє викид лю- і фолітропіну та овуляцію. Під впливом лютропіну утворюється прогестерон. Пролактин стимулює ріст молочних залоз, процеси лактації.
IV рівень регуляції репродуктивної системи - гіпоталамус. У нейронах гіпоталамуса відбувається пульсуюча секреція гонадотропних рилізінг-гормонів(ГТ-РГ), у цирхоральному режимі ГТ-РГ надходять до портально системи і з кров'ю переноситься до аденогіпофіза.
Нейрони гіпоталамуса інтегрують екзот-й ендогенну інформацію, передану з різних відділів центральної нервової системи. Через гіпоталамус на менструальний цикл можуть впливати такі чинники, як голодування, стрес тощо. Гіпоталамус с бере участь у регуляції статевої поведінки, температури тіла, споживання іжі та води. Невеликі амплітудні й частотні коливання виділення свідчать про зміни, що відбуваються в гіпоталамусі. У нормі частота пульсуючого виділення ГТ-РГ (гонадоліберинів) у фолікулярній фазі становить один імпульс за 1 год (црхоральний ритм секреції), а в лютеїновій фазі - один імпульс за 90 хв. Ці рилізінг-гормони не беруть участі у підвищенні рівня фолі-й лютропіну у середині циклу. Зміни відбуваються під впливом позитивного зворотного зв'язку між концентрацією циркулюючих естрогенів і прогестерону та гіпофізом, що, у свою чергу, викликає відповідь гіпоталамуса.
Секреція гонадоліберинів перебуває під впливом нейромедіаторів: допа міну, норепінефрину ((3-ендорфінів, вміст яких також залежить від рівня естрогенів і прогестерону). Тому, лікарські засоби, які впливають на метаболізм нейотрансмітерів, можуть впливати на секрецію гонадоліберинів (гонадотропних рилізинг-гормонів), пролактину (метил допа, резерпін, антидепресанти).
V рівень регуляції - надгіпоталамічні структури головного мозку. Класичним прикладом циклічних процесів, що відбуваються в репродуктивній системі жінки в період зрілості, є яєчниково-менструальний цикл. Механізми прямих і зворотних зв'язків протягом менструального циклу наведено (МАЛ.).
Перший день менструації (менструальної кровотечі) вважається першим днем менструального циклу і є початком І фази (менструальної) маткового (ендометріального) циклу. Ця фаза характеризується відшаруванням і відторгненням із матки функціонального шару ендометрія, що зумовлено різким зменшенням у крові рівня ест радіолу і прогестерону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Порушення менструальної функції у жінок в різні вікові періоди

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок