Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ураження СОПР, зумовлені алергією (кропивниця, ангіоневротичний набряк Квінке, анафілактичний шок, багатоформна ексуда¬тивна еритема, хронічний рецидивуючий афтозний стоматит).

Ураження СОПР, зумовлені алергією (кропивниця, ангіоневротичний набряк Квінке, анафілактичний шок, багатоформна ексуда¬тивна еритема, хронічний рецидивуючий афтозний стоматит).

Назва:
Ураження СОПР, зумовлені алергією (кропивниця, ангіоневротичний набряк Квінке, анафілактичний шок, багатоформна ексуда¬тивна еритема, хронічний рецидивуючий афтозний стоматит).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,78 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Ураження СОПР, зумовлені алергією (кропивниця, ангіоневротичний набряк Квінке, анафілактичний шок, багатоформна ексуда-тивна еритема, хронічний рецидивуючий афтозний стоматит).
Клінічні прояви алергії дуже різноманітні (від висипки, кропив-ниці, набряку Квінке - до анафілактичного шоку). Виділяють за пато-генетичними ознаками реакції негайного типу (В-залежні) і сповіль-неного типу (Т-залежні).
Реакції, що швидко розвиваються частіше всього представлені гострою кропивницею і набряком Квінке. У важких випадках вини-кає анафілактичний шок. В основі симптомів, які розвиваються, ле-жить підвищене виділення біологічно активних речовин (гістамін, серотонін та ін.), що веде до збільшення проникності стінки судин і розвитку набряку.
Захворювання алергчної природи повинні діагностуватись не тільки з урахуванням клінічних проявів , уважного аналізу природи їх виникнення (в т.ч. відвертої і складної дії алергенів різного харак-теру), але й провідних відповідних діагностичних алергологічних проб. В ряді випадків необхідна консультація і рекомендації лікаря-алерголога.
Кропивниця характеризується появою печіння або свербіння у вогнищах ураження. На СОПР може виникати локальна гіперемія, набряк, сухість, почуття стягнутості, а потім - десквамація епітелію. Захворювання може виявлятися і раптовим виникненням міхурів. Елементи ураження можуть безслідно зникати або розкриватися з утворенням болючих кровоточивих ерозій, що супроводжується під-вищенням температури тіла, регіонарним лімфаденітом.
В анамнезі дітей з цією патологією можуть бути неприйняття ряду харчових продуктів (яйця, мед, цитрусові, полуниця, шоколад і ін.) і медикаментів, а також висока чутливість до холоду. Можлива хронічна кропивниця з локалізацією на шкірі обличчя при зміні ре-активності організму під впливом ряду ендогенних факторів. Не мож-на виключати і ролі інфекційної алергії (при наявності в організмі вогнищ хронічної інфекції) чи захворювань шлунково-кишкового тракту з елементами інтоксикації. Серед причин кропивниці у дітей слід мати на увазі, що патологічний процес може розвитися при уку-сах комах і опіках деякими рослинами (кропива, примула).
Лікування: при легкій формі симптоми захворювання зникають після припинення контакту з алергеном. У більш важких випадках необхідне призначення антигістамінних препаратів.
Ангіоневротический набряк Квінке розвивається раптово і ха-рактеризується набряком тканин шкіри, підшкірної клітковини, сли-зової оболонки порожнини рота. Найбільше часто уражаються верх-ня і нижня губа, язик. Може відзначатися свербіння, печія, порушення смакових відчуттів. Напруженість тканин приводить до поширення набряку на м'яке піднебіння і слизову оболонку гортані, приводить до порушення функції мови, утрудненню прийому їжі, асфіксії.
Захворювання може рецидивувати. В анамнезі відзначають не-сприятливий вплив харчових алергенів, антибіотиків, сульфаніла-мідів і інших лікарських засобів, наявність вогнищ хронічної інфекції в порожнині рота.
Диференційну діагностику варто проводити з подібними проява-ми при синдромі Мелькерсона-Розенталя-Россолімо, трофедемі Мейжа.
Лікування: антигістамінна терапія в комплексі з препаратами кальцію, при набряку голосової щілини - одночасно глюкокортикоїди, сечогінні засоби для дегідратаційної терапії. Необхідно виклю-чити контакт з алергеном.
Анафілактичний шок. Захворювання відноситься до найважчих алергічних реакцій негайного типу. В етіології патологічного стану провідну роль відіграють вакцини і сироватки, що вводяться паренте-рально з лікувальною або профілактичною метою. Також небезпечне парентеральне введення ряду діагностичних або навіть гіпосенсибілізуючих засобів, особливо довенно. У дітей трагічний результат може наступити від укусу комахи. Анафілактичний шок можливий і при введенні препарату перорально і навіть у лунку видаленого зуба. В основі патофізіологічних змін лежить підвищена проникність кровоносних судин у системі мікроциркуляції, падіння артеріального тиску через зниження тонусу великих судин і зменшення обсягу цир-кулюючої крові після надходження розміщуючої дози антигену.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Ураження СОПР, зумовлені алергією (кропивниця, ангіоневротичний набряк Квінке, анафілактичний шок, багатоформна ексуда¬тивна еритема, хронічний рецидивуючий афтозний стоматит).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок