Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Особливості викладання біоорганічної хімії студентам-іноземцям з англійською мовою навчання.

Особливості викладання біоорганічної хімії студентам-іноземцям з англійською мовою навчання.

Назва:
Особливості викладання біоорганічної хімії студентам-іноземцям з англійською мовою навчання.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,87 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Особливості викладання біоорганічної хімії студентам-іноземцям з англійською мовою навчання.
Медична хімія – важлива дисципліна в підготовці студента-медика. Разом з іншими дисциплінами вона формує науковий світогляд майбутнього спеціаліста. Як навчальна дисципліна медична хімія базується на вивченні студентами біоорганічної хімії, біофізики, медичної біології та інтегрується з цими дисциплінами. Також медична хімія закладає основи вивчення студентами фізіології, біологічної хімії, загальної та молекулярної фармакології та токсикології, гігієнічних дисциплін [1].
Специфіка викладання хімії для студентів-медиків полягає в тому, що теоретичні основи хімії викладаються не в повному обсязі, а тільки з тих розділів, які знаходять застосування для пояснення явищ, що використовуються в медицині. Викладання має бути наповнене прикладами застосування тих чи інших явищ на практиці. Тому студент-медик повинен отримувати теоретичні уявлення з одного боку спрощено, але з іншого – достатньо глибоко для розуміння тих чи інших процесів.
Останнім часом в Україні спостерігається збільшення кількості іноземних студентів, що отримують медичну освіту на англійській мові. Починаючи з 2004 року навчання англійською мовою проводиться і в Івано-Франківському національному медичному університеті. В даній статті представлено наш досвід викладання медичної хімії студентам факультету підготовки іноземних громадян, що навчалися за спеціальністю “лікувальна справа”, з англійською мовою викладання.
Згідно з навчальною програмою, на вивчення курсу “медична хімія” відводиться 20 годин лекційних та 50 годин практичних занять [1]. Цієї схеми ми дотримувались при проведенні занять з англомовними студентами. Однак вже перші заняття виявили велику різницю в рівні базової підготовки між студентами – громадянами різних країн, що очевидно викликано різницею в шкільних програмах. Тому, для рішення цієї проблеми, нами було організовано додаткові заняття та консультації, на яких студентам з слабкою підготовкою з хімії подавались основи знань, необхідні для засвоєння матеріалу практичних занять.
При підготовці курсу лекційних та практичних занять перед нами постала проблема відсутності навчальних матеріалів на англійській мові. В першу чергу це стосувалося методичних вказівок до проведення практичних занять. Тому нашим першим завданням була їх адаптація та переклад на англійську мову.
Адаптовані методичні вказівки відрізняються від україномовних наявністю прикладів розв'язування типових задач, спрощеним та більш схематичним викладом методики виконання лабораторної роботи а також більш конкретизованими питаннями для самостійної підготовки студентів.
Практичне заняття з медичної хімії складається з двох частин. Перша присвячена розгляду теоретичних питань та їх практичному застосуванню (рішенню типових задач), а друга – виконанню лабораторної роботи. Тому в методичній вказівці до проведення практичного заняття для студентів наводиться тема заняття, його актуальність, навчальні цілі, перелік питань до самостійної підготовки з теорії, домашнє завдання та методика виконання лабораторної роботи.
Курс лекційних занять готувався таким чином, щоб на них студенти могли отримати відповіді на всі питання до самостійної підготовки, що містяться в методичних вказівках до практичних занять. Окрім подання матеріалів в ході лекційного заняття нами роздруковувались та роздавались студентам розширені тексти лекцій для більш детального опрацювання матеріалу.
В Україні розроблено та застосовується значна кількість підручників та методичних посібників на українській та російській мовах, що враховують особливості викладання хімії студентам вищих медичних навчальних закладів, однак відсутні такі матеріали на англійській мові. В зв’язку з цим слід відмітити необхідність видання англійською мовою методичного посібника, що охоплював би основні теоретичні питання, визначені навчальною програмою курсу “медична хімія” та містив би методичні вказівки до проведення практичних занять.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості викладання біоорганічної хімії студентам-іноземцям з англійською мовою навчання.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок