Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ЗАХВОРЮВАННЯ КРИШТАЛИКА. КЛІНІКА. ЛІКУВАННЯ

ЗАХВОРЮВАННЯ КРИШТАЛИКА. КЛІНІКА. ЛІКУВАННЯ

Назва:
ЗАХВОРЮВАННЯ КРИШТАЛИКА. КЛІНІКА. ЛІКУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
541
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
ЗАХВОРЮВАННЯ КРИШТАЛИКА.
КЛІНІКА. ЛІКУВАННЯ


ПЛАН
1. КАТАРАКТА
Набута катаракта
Ускладнена катаракта
Природжена катаракта
Діагностика
Лікування
Догляд за хворими до і після екстракції катаракти
2. ЗМІЩЕННЯ КРИШТАЛИКА
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


Захворювання кришталика представлені, в основному, його помутнінням (катаракта) і зміщенням (дислокація).
1. КАТАРАКТА
Катаракта — це будь-яке помутніння кришталика.
Катаракти бувають природжені і набуті. Набуті катаракти, в свою чергу, поділяють на старечі (вікові) і ускладнені. Крім того, за локалізацією помутніння катаракти поділяють на кор-тикальні, ядерні, капсулярні і поліморфні.
Набута катаракта. Стареча (вікова) катаракта — це по-мутніння, що виникає в старечому віці. Однак в останні деся-тиріччя відмічена явна тенденція до «омолодіння» катаракт. Досить часто старечу катаракту можна бачити у віці 45—50 років. Тому їй більш відповідає назва «вікова катаракта».
Вікова катаракта має 4 стадії: початкову, незрілу, зрілу і пе-резрілу. Захворювання уражає обоє очей, але інтенсивність по-мутніння у двох кришталиках може бути різна.
У початковій стадії помутніння локалізуються в кортикаль-них шарах і мають вигляд спиць колеса. Під час бокового освітлення на тлі чорної зіниці помутніння кришталика мають сірий колір, а в прохідному світлі — на тлі рожевого рефлексу — їх видно у вигляді радіальних тіней.
Помутніння кришталика по периферії не впливають або не-значно погіршують зір, і хворий не помічає їх. Практично у всіх людей старшого віку під час обстеження з широкою зіницею можна виявити такі помутніння.
Інша справа, коли початкові помутніння кришталика ло-калізуються в ядрі (ядерна катаракта). За такого виду катаракти вже у початковій стадії хворий спостерігає затуманення і зни-ження гостроти зору.
Початкова стадія катаракти може тривати від кількох місяців до багатьох років.
У стадії незрілої катаракти помутніння захоплюють як пе-риферію, так і центральну частину кришталика. За умови боко-вого освітлення кришталик має сірувато-білий колір з перла-мутровим відтінком. Поверхневі шари кришталика залишаються прозорими. Тому під час фокального освітлення можна бачити тінь від райдужки на глибших мутних шарах кришталика. У прохідному світлі рефлекс з очного дна тьмяний або зовсім відсутній. Гострота зору значно знижена.
У незрілій стадії катаракти кришталик може набухати і збільшуватися в розмірах (тому цю стадію називають ще набу-хаючою) катарактою). Це може призвести до зміщення райдужки вперед, закриття кута передньої камери і загрожує розвитком гострого нападу глаукоми (див. розділ «Глаукома»).
У стадії зрілої катаракти спостерігають помутніння всіх шарів кришталика. За умови бокового освітлення кришталик гомогенне мутний, сірого кольору. Рефлекс з очного дна відсутній. Гострота зору знижена до світловідчуття.
У стадії перезрілої катаракти відбувається денатурація і розрідження кришталикових мас. Тверде ядро опускається на дно капсули кришталика і вільно там рухається. Кришталикові маси проникають через капсулу і можуть викликати запалення райдужки і війкового тіла, а також «забити» трабекулу, що при-зводить до вторинної (так званої факолітичної) глаукоми.
Слід зазначити, що в наш час завдяки своєчасному хірур-гічному лікуванню перезрілу катаракту можна побачити дуже рідко.
Ускладнена катаракта. Ускладнена катаракта виникає як наслідок інших захворювань ока або цілого ор-ганізму, а також може обумовлюватися дією деяких шкідливих чинників і травмами ока. З боку ока такими захворюваннями є хронічний увеїт, злоякісна короткозорість, пігментна дегене-рація сітківки, глаукома тощо. Загальними захворюваннями є цукровий діабет, гіпотиреоз та деякі інші ендокринні захворю-вання. Ускладнена катаракта виникає також у результаті впливу на око променевої енергії: інфрачервоного (катаракта скло-дувів, металургів) і рентгенівського опромінення (рентгенівська катаракта).
Травматична катаракта посідає дещо окреме місце. Вона виникає внаслідок порушення цілісності капсули кришталика у разі проникаючих поранень і контузій ока.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ЗАХВОРЮВАННЯ КРИШТАЛИКА. КЛІНІКА. ЛІКУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок