Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Отруєння грибами. Народні методи лікування

Отруєння грибами. Народні методи лікування

Назва:
Отруєння грибами. Народні методи лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,93 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Отруєння грибами. Народні методи лікування


Гриби, а їх є чи не 65 тисяч видів, зустрічаються повсюдно: в грунті та воді, у повітрі та фітосфері. Роль їх у житті Природи та людини вельми важлива.
На території України росте майже 500 видів їстівних грибів, хоча збирають принаймні не більше 12. У лісах часто зустрічаються і отруйні гриби, у тому числі такі, що на вигляд подібні до їстівних.
У Європі відомо приблизно 80 видів отруйних грибів, з них дуже отруйними вважаються майже 20. Особливе місце серед отруйних грибів займає бліда поганка, отруєння якою супроводжується одночасним ураженням печінки й нирок.
Наслідки отруєння грибами залежать не лише від виду грибів, а й від стану здоров'я людини, кількості спожитих грибів. Іноді отруюються й їстівними грибами, якщо їдять їх у великій кількості. Особливо треба бути обережними тим, у кого хворі органи травлення, уражена печінка.
Симптоми отруєння блідою поганкою, мухомором білим смердючим з'являються через 6 — 48 год після їх споживання. Це нестримне блювання, судомний біль у шлунку, кишках (кольки), у литкових м'язах, спрага, холероподібний пронос (нерідко з кров'ю). У дітей отруєння часто починається з судом щелеп.
Через 2 — 3 доби виявляють збільшення печінки, жовтяницю. Уражаються також надниркові залози. Розвивається серцево-судинна недостатність, бувають марення, галюцинації. Зниження артеріального тиску, ураження печінки та нирок, пригнічення центральної нервової системи у термінальний період призводять до коматозного стану (стан глибокого пригнічення функцій центральної нервової системи із порушенням регуляції функцій внутрішніх органів, непритомністю, втратою рефлексів).
Отруєння у дітей мають надзвичайно тяжкий перебіг.
Правильне лікування можливе лише тоді, коли безпомилково визначений вид гриба, що спричинив отруєння.
У разі отруєння треба якомога швидше доставити дитину в реанімаційне відділення.
Проте важливо надати першу допомогу ще до госпіталізації. До прибуття лікаря хворого треба покласти у постіль, не давати заснути. Блювання можна розглядати як захисну реакцію організму, спрямовану на виведення токсичних речовин. Цю природну детоксикацію організму можна посилити введенням блювотних засобів, а також промиванням шлунка через зонд. Але промивання шлунка неефективне тоді, коли з моменту отруєння минуло багато часу.
Отож отруту слід якнайшвидше видалити з шлунка за допомогою блювання. Блювання можна викликати подразненням кореня язика або задньої стінки глотки (лоскотання зіва або глибоке введення пальця). Хворому дати випити 4 — 5 склянок підсоленої перевареної води кімнатної температури (0,5 чайної ложки солі на склянку води) та викликати блювання. Процедуру повторити 3 — 4 рази.
Ретельно промити шлунок чистою водою або, краще, додати активоване вугілля (5 — 6 подрібнених таблеток на 0,5 л води). Вугілля вбирає отруту, не даючи їй всмоктатися в кров.
Якщо є гумова трубка (до 1,5 см завтовшки та 50 — 60 см завдовжки), можна спробувати промити шлунок, примусивши дитину проковтнути кінець її. Підняти другий кінець трубки так, щоб він був на рівні голови дитини, та за допомогою лійки влити близько 1 л води температури 27 — 30 °С. Після цього опустити кінець трубки, і тоді рідина витече зі шлунка. Процедуру повторити кілька разів.
Після промивання шлунка дати адсорбенти та проносні засоби для зменшення всмоктування та прискорення виведення токсичних речовин з травного каналу. Використовують карболен (комбінований препарат з вугілля). Його призначають по 2 —5 таблеток 3 рази на день. Як проносний засіб використовують вазелінову олію (1—2 столові ложки), яка не всмоктується у кишечнику, рицинову олію (2 ложки) або магнію сульфат (30 г).
Перед тим як дати проносні засоби, для посилення перистальтики ставлять очисну клізму. Вона ефективна тоді, коли токсичні речовини з тонкої кишки потрапили у товсту, тому клізму в перші години після отруєння звичайно ставити недоцільно.
Для промивання нижнього відділу кишечнику ставлять високі клізми з додаванням гарячого настою трави ромашки лікарської.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Отруєння грибами. Народні методи лікування

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок