Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Сучасні аспекти лімбічної системи

Сучасні аспекти лімбічної системи

Назва:
Сучасні аспекти лімбічної системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,56 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Сучасні аспекти лімбічної системи”


Функції та загальні принципи будови нервової системи. Нейрон - структурна та функціональна одиниця ЦНС. Рефлекторна діяльність ЦНС. Рефлекс, види. Рефлекторна дуга її складові. Нервовий центр, властивості (швидке стомлення, однобічність проведення збудження, іррадіація збудження, трансформація ритму збудження, затримка проведення збудження, сумація збудження, післядія, тонус, висока чутливість до деяких хімічних сполук ). Роль ЦНС в iнтегративнiй i пристосувальний діяльності організму.
Гальмування в ЦНС як активний процес і одна із форм відповіді на подразнення. Види гальмування: пресинаптичне, постсинаптичне, механізм їх виникнення. Взаємодія між процесами збудження i гальмування, їх корекція з допомогою фармакологічних засобів.
Спинний мозок. Сегментарна будова. Біла та сіра речовина. Передні та задні корінці. Роль спинного мозку в регуляції соматичних і вегетативних функцій. Спинномозкові нерви i сплетення, їх функціональне значення.
Головний мозок. Загальний план будови, відділи, сіра i бiла речовина. Задній мозок (довгастий мозок і міст). Будова. Рефлекторна діяльність. Провідна функція довгастого мозку та моста. Уявлення про стовбурові нервові центри як місце дії лікарських засобів.
Мозочок. Топографія, загальний план будови, участь у корекції рухових реакцій організму. Чутливість до певних хімічних сполук.
Середній мозок. Топографія, будова, функції. Значення у підтриманні рівноваги тіла, регуляції м’язового тонусу.
Проміжний мозок. Топографія, мікроструктура, функції. Таламус, функції Значення ядер таламуса у формуванні больових відчуттів і у попередній обробки сенсорної інформації.
Гіпоталамус. Топографія, мікроструктура, функції. Участь гіпоталамуса у формуванні мотивацій i емоцій, стресових реакцій і в управлінні гомеостатичними процесами.
Лiмбiчна система. Топографія, загальний план будови, функції. Роль лiмбiчної системи у формуванні емоцій, мотивацій, пам’яті, координації вегетативних та соматичних рефлексів.
Ретикулярна формація. Топографія, загальний план будови, функції. Значення ретикулярної формації у регуляції вегетативних функцій, переробки сенсорної інформації, у процесах сну i неспання та формуванні цілісної діяльності організму.
Базальні ядра. Роль у формуванні тонусу м’язів та складних рухових актів, в організації і реалізації рухових програм.
1.Через нервову систему замикаються всі рефлекси: виділення слини при подразненні рецепторів рота їжею, відсмикування руки при опіку.
2. Нервова система регулює роботу різних органів – прискорює чи сповільнює ритм серцевих скорочень, змінює дихання.
3. Нервова система погоджує між собою діяльність різних органів і систем органів: під час бігу поряд з скороченням скелетних м’язів посилюється робота серця, прискорюється рух крові, особливо до працюючих м’язів, поглиблюється і прискорюється дихання, збільшується тепловіддача, гальмується робота травного тракту.
4. НЕРВОВА СИСТЕМА забезпечує зв’язок організму з навколишнім середовищем і здійснює пристосування організму до змінних умов цього середовища.
5. НЕРВОВА СИСТЕМА забезпечує діяльність людини не тільки як біологічної, але й соціальної істоти – суспільно-корисної особистості.
Структурною одиницею нервової тканини і нервової системи є нервова клітина – нейрон. Нейрон складається з:
1.Тіла.
2.Відростків.
Тіло має оболонку, ядро з ядерцем, цитоплазму з усіма органелами, які забезпечують функціональну діяльність.
Відростки:
а) дендрити – короткі і галузисті;
б) аксони – довгі, галузяться на кінцях, завдовжки 1 м, зверху вкриті білою жироподібною мієліновою оболонкою, що має перехвати Ранв’є, які прискорюють передачу нервових імпульсів.
Аксон – нервове волокно – нейрит. Вся нервова система являє собою сукупність нейронів, які контактують один з одним за допомогою синапсів.
Синапс – щілиноподібний контакт аксона нейрона з будь-якою ділянкою іншого нейрона, або м’язовою чи секреторною клітиною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Сучасні аспекти лімбічної системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок