Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Загартовування організму

Загартовування організму

Назва:
Загартовування організму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,57 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ЗАГАРТОВУВАННЯ ОРГАНІЗМУ
Загартовування — це система тренування, спрямована на пристосування організму до добових, сезонних, "періо-дичних або раптових змін температури, освітлення, магнітного і електричного полів Землі. Заняття фізичними вправами, як правило, супроводжуються супутніми діями природних факторів — повітря, води і сонця, які є головними засобами загартовування організму. Однак це не єдиний механізм підвищення стійкості організму до перепадів тем-ператури. Переважний розвиток тих чи інших фізичних якостей веде до зміни реактивності системи терморегуляції. Якщо розвиток швидкісно-силових якостей практично не проявляється ефектом загартовування, то удосконалення за-гальної витривалості, в основі якої лежать аеробні механізми енергоутворення, є прямим шляхом до підвищення опірності організму.
Розрізняють пасивне і активне загартовування. Пасивне загартовування відбувається незалежно від волі людини. Влітку люди ходять у легкому одязі, багато часу проводять на відкритому повітрі, купаються, ходять босі тощо.
Активне загартовування — це систематичне застосування штучно створених і строго дозованих холодових впливів, які спрямовані на підвищення стійкості організму до холоду. Сюди належать спеціальні процедури і комплекс процедур у цілому.
Поняття «гартуючий комплекс» включає в себе опти-мальний мікроклімат приміщень, одяг, що відповідає сезону та погоді, і спеціальні гуртуючі процедури.
Заходи щодо загартовування організму повинні бути ба-гатоплановими і підвищувати стійкість організму до різних метеорологічних і геліофізичних впливів. Загартовування організму найкраще проводити в ранкові і вечірні години.
Основні принципи загартовування такі:
1) поступове збільшення дози загартовуючих впливів;
2) регулярність загартовування;
3) урахування індивідуальних особливостей організму;
4) використання декількох фізичних агентів: хо-лоду, тепла, опромінювання ультрафіолетовими та інфра-червоними променями, механічної дії руху повітря, води та ін.;
5) тренування організму слід проводити із застосуванням сильних і слабких, коротких і сповільнених чинників;
6) проведення загартовування на різному рівні теплопродукції організму, як у спокої, так і при руховій діяльності різної активності;
7) місцева адаптація різних частин тіла не озна-чає загального пристосування організму до дії холоду чи спеки — оптимальна стійкість досягається при загартовуванні всього організму;
8) виконання кожної наступної процедури лише за умови повного відновлення температури тіла;
9) зменшення дози загартовуючого агента, враховуючи сумарну дію несприятливих реакцій організму на незвичайні наван-таження.
Режими загартовування. Початковий режим пов'язаний з тренуванням фізичної терморегуляції. Його застосовують у загартовуванні дітей, а також осіб, які ослаблені внаслідок хвороби, і людей старшого віку.
Оптимальний режим крім фізичної терморегуляції вклю-чає також хімічну, хоч і незначною мірою. Його рекомен-дують особам, які пройшли підготовку за початковим режи-мом і є практично здоровими.
Спеціальний режим поряд з фізичною терморегуляцією значною мірою включає хімічну. Цей режим призначають водолазам, верхолазам, а також особам, які працюють в екстремальних умовах.
Фізична форма теплорегуляції забезпечується звуженням капілярів шкіри під дією холоду а тим самим зменшенням кількості циркулюючої крові, зниженням температури шкіри і зменшенням тепловіддачі. При нагріванні капіляри повер-хневих шарів шкіри розширюються, кількість циркулюючої крові збільшується, внаслідок чого підвищується температура шкіри. При цьому збільшується тепловіддача шкіри при її контакті з зовнішнім середовищем.
Хімічна терморегуляція забезпечується посиленням теп-лопродукції печінки та інших внутрішніх органів при дії холоду. При високій температурі зовнішнього середовища обмінні процеси сповільнюються, що запобігає перегріванню організму. Фізична і хімічна терморегуляція тісно взаємо-пов'язані.
Абсолютних протипоказань до загартовування немає.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Загартовування організму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок