Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Засоби контрацепції

Засоби контрацепції

Назва:
Засоби контрацепції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,03 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Сучасні засоби контрацепції істотно змінили наші поняття про любов. Вони виключили із сексуального життя фактори ризику, і чоловіка і жінки стали вільніші та розкутіші в сексуальних відносинах. Однак ця «розкутість» повинна бути заснована на повному знанні того, як зробити своє статеве життя однаково безпечним і з погляду сексуального здоров'я, і з погляду запобігання небажаної вагітності. Контрацептиви бувають бар'єрні (механічні), хімічні, ритмічний (фізіологічний), гормональні і внутрішньоматкові, перерваний статевий акт, а також полова стерилізація.
Чоловічий презерватив
Кондоми (чоловічі презервативи) виготовляються з тонкої гуми. Презерватив надягають на статевий член у стані ерекції до введення його в піхву. На зовнішню поверхню презерватива рекомендується наносити спеціальні змащення (сперміциди), які містять речовини, що руйнують сперматозоїди. Не можна застосовувати вазелін і олію, тому що вони розпушують гуму і вона частіше рветься.
Переваги:
· простий у застосуванні;
· немає протипоказань;
· попереджає не тільки небажану вагітність, але і захищає партнерів від захворювань, що передаються статевим шляхом. Не можна застосовувати презервативи з вичерпаним терміном придатності. Вони рвуться під час полового акту. Один статевий акт — один презерватив!
Ефективність — 70%.
Недоліки:
· деякі жінки вважають, що при використанні презервативом знижується інтенсивність сексуальних відчуттів;
· жінка не одержує сперму, у якій багато біологічно активних речовин, корисних для її організму.
Діафрагми і ковпачки
Діафрагми, чи ковпачки зі сперміцидами, (піхвові презервативи) являють собою кільцеподібні пристрої різних розмірів з гумовим ковпачком і металевою пружиною. Після введення в піхву пружний ободок ковпачка упирається в його стінки і тим самим перешкоджає проникненню сперматозоїдів у матку. Діафрагму, індивідуально підібрану за розміром, жінка уводить у піхву за 3 години до полового акта і видаляє через 6 годин після нього — не раніш! Навчають цим маніпуляціям у жіночих консультаціях. Метод нешкідливий, діафрагма використовується багаторазово, але при зміні маси тіла на 3 кг необхідно підібрати діафрагму іншого розміру.
Ефективність наближається до 90% при використанні в комбінації зі сперміцидами.
Протипоказання:
· запальні процеси в статевих органах;
· недорозвинена шийка матки;
· алергія на гуму.
Недоліки:
· введення представляє визначені незручності;
· іноді виникає загострення циститу;
· з'являється неприємне відчуття стороннього тіла у піхві під час статевого акту.
Сперміциди
Основна мета хімічних контрацептивів — сперміцидів — руйнування сперматозоїдів після того, як вони потрапили в піхву, але не досягли матки. Сперміциди випускаються у виді желе, паст, свіч, пінистих таблеток. Вводять сперміциди в положенні лежачи. Після їхнього введення не можна сідати в постелі, чи вставати ходити. Желе і пасти вводять за 5 хвилин до полового акту, пінисті таблетки — за 10 хвилин, а свічі — за 15 хвилин. Для кожного наступного полового акту необхідно додаткове введення сперміцидів. Після полового акту не рекомендується підмиватися.
Протипоказання:
· алергійні реакції на сперміциди.
Переваги:
· сперміциди лікувально впливають при запальних процесах у піхві і шийки матки.
Ефективність невисока, близько 70%. Ефективність підвищується до 90%, якщо сперміциди застосовувати в комбінації з діафрагмою.
Гормональна контрацепція
Гормональні протизаплідні засоби містять синтетичні гормони, що діють в організмі жінки аналогічно природним статевим гормонам, вироблюваним у яєчниках. Концентрацію гормонів підбирають таким чином, щоб викликати повну імітацію вагітності. Під їхнім впливом в організмі жінки відбувається ряд змін, що перешкоджають справжній вагітності, бо у яєчниках не дозріває яйцеклітина, тому що в період «помилкової вагітності» цей процес блокується, згущається слиз у шийці матки, що перешкоджає проникненню сперматозоїдів у порожнину матки. Тому, якщо запліднення і відбудеться, вагітність розвиватися не буде.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Засоби контрацепції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок