Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вестибулярний аналізатор

Вестибулярний аналізатор

Назва:
Вестибулярний аналізатор
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,21 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЛЕКЦІЯ
Вестибулярний аналізатор


Вестибулярний аналізатор здійснює функцію рівноваги тіла як у стані спокою, так і під час руху. Рецептори, розташовані в присінку (отолітовий аппарат), відповідають за координацію тіла в стані спокою (статику), а рецептори півколових проток (ампулярний аппарат) відповідають за координацію тіла під час руху (кінематику). Разом вони виконують стато-кінематичну функцію. Вестибулярний аппарат на відміну від інших аналізаторів ніколи не перебуває в стані спокою. Він постійно зазнає подразнення в результаті дії на нього сили земного тяжіння. Навіть в стані спокою поза тіла підтримується умпульсами, які йдуть від вестибулярного аналізатора. Відсутність постійного подразнення отолітового апарата за рахунок сили земного тяжіння в стані невагомості призводить до численних порушень в організмі.
Ще однією важливою особливістю функціонування вестибулярного аналізатора є двобічний зв”язок його з вунтрішніми органами. Прикладом цього може бути його взаємозв”язок із шлунково-кишковим трактом. Подразнення вестибулярного аналізатора викликає нудоту та блювоту. В цей же час, такі захворювання, як виразка шлунку та дванадцятипалої кишки, панкреатит, гепатохолецистит можуть викликати запаморочення як наслідок рефлеторного впливу на вестибулярний аналізатор.
Вестибулярний аналізатор, як інші аналізатори, складається з переферичного відділу (рецептора), провідникової частини з ядрами в стовбурі мозку та центрального (кіркового) відділу.
Рецептори вестибулярного аналізатора розташовані у внутрішньому вусі. В мішечках присінку розташований отолітовий аппарат у вигнляді macula utriculi та macula sacculi. Отолітовий апарат являє собою скупчення нейроепітеліальних або чутливих клітин, які розташовані поміж опорними клітинами.
Адекватним подразником отолітового апарата є будь-яка сила, що може викликати прямолінійне прискорення.
Адекватним подразником ампулярного апарата є кутове прискорення. Порогом збудження для півколових каналів є кутове прискорення, рівне 0,12-2 м/с2.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Вестибулярний аналізатор

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок