Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Основи військової епідеміології. Санітарно-епідеміологічна розвідка

Основи військової епідеміології. Санітарно-епідеміологічна розвідка

Назва:
Основи військової епідеміології. Санітарно-епідеміологічна розвідка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,83 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат з гігієни
На тему:
Основи військової епідеміології. Санітарно-епідеміологічна розвідка


Основи військової епідеміології. Санітарно-епідеміологічна розвідка
У ході організації і проведення лікувально-евакуаційних, сані-тарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів у військах передба-чається здійснення медичної розвідки, складовою частиною якої є санітарно-епідеміологічна розвідка - комплекс заходів, у результаті проведення яких військово-медична служба безперервно і завчасно отримує відомості про можливі джерела і шляхи занесення інфекції у війська та про умови, що можуть сприяти розповсюдженню інфек-ційних захворювань серед особового складу військ. Джерелами зане-сення інфекції можуть бути: цивільне населення; природні осередки; війська противника (при застосуванні ним біологічної зброї), І взяті у полон солдати; звільнені військовополонені та репатріанти; поповнення; спеціалісти, які прибули у відрядження та їн.
При проведенні санітарно-епідеміологічної розвідки збирають і вивчають дані про санітарно-епідеміологічну обстановку в районах можливого розміщення військових формувань або їх бойових дій, а також шляхи пересування військ, її проведення є обов'язком для усіх ланок військово-медичної служби. У механізованій роті сані-тарно-епідеміологічну розвідку здійснює санітарний інструктор, у батальйоні - начальник медичного пункту батальйону (фельдшер), у частині — лікар або середній медичний працівник під його керів-ництвом. Після отримання конкретного завдання від старшого ме-дичного начальника вони можуть діяти самостійно або у складі підрозділу загальновійськової розвідки. При постановці завдання на проведення санітарно-епідеміологічної розвідки треба враховувати рівень спеціальної підготовки особового складу медичної служби, наявність у нього відповідного оснащення, умови обстановки тощо.
Як правило, основним методом роботи розвідників цих ланок медичної служби є огляд території, що обстежується, та опитуван-ня місцевого населення. Важливі відомості можуть надати медичні працівники та представники місцевої влади, а також військовопо-лонені, але їх інформація потребує додаткової перевірки. У ході санітарно-епідеміологічної розвідки виявляють наявність інфекцій-них захворювань серед місцевого населення та епізоотій серед домашніх і диких тварин, оцінюють санітарний стан населених пунктів із врахуванням наявності й підтримання у робочому стані споруд водопостачання та водовідведення, місцевих лікувально-про-філактичних та санїтарно-технічних закладів (лікарні, поліклініки, СЕС, лазні, пральні тощо), а також наявність медичних спеціалістів медико-профілактичного напрямку: епідеміологів, бактеріологів, вірусологів, гігієністів, токсикологів, радіологів, клїніцистів-інфек-ціоністів тощо.
Отримані дані можна доповнювати взяттям проб харчових про-дуктів, води, грунту, комах, гризунів, а від хворих - блювотних та фекальних мас, крові для лабораторного дослідження в СЕЛ (СЕЗ). У більшому обсязі санітарно-епідеміологічну розвідку проводять спеціалісти СЕЗ (СЕЛ), які мають відповідне спеціальне обладнан-ня й оснащення та засоби пересування.
Залежно від умов навчально-бойової діяльності військ і сані-тарно-епідемічної обстановки можуть змінюватися організаційні форми розвідки, але завжди вона повинна відповідати таким вимогам:
- вести її необхідно безперервно, тому що обстановка, особли-во у воєнний час, змінюється дуже швидко;
- отримані в ході розвідки дані повинні бути достовірними та своєчасно доповідатися відповідним старшим медичним начальни-кам, тому що недостовірні відомості потягнуть за собою неправильні висновки і неправильно прийняті рішення щодо застосування сил і засобів, а несвоєчасність призведе до втрати інформаційної цінності результатів розвідки;
- наступність розвідки забезпечується послідовною передачею отриманих даних із нижніх ланок медичної служби старшим медич-ним начальникам з метою використання їх для протиепідемічного захисту військ;
- дієвість - передбачає уже в ході розвідки проведення ряду протиепідемічних заходів (позначення території або об'єктів, де виявлені осередки Інфекційних захворювань чи їх переносників, або ліквідація, по можливості, виявлених епідемічних факторів тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Основи військової епідеміології. Санітарно-епідеміологічна розвідка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок