Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ОСНОВИ ВІЙСЬКОВОЇ ГІГІЄНИ

ОСНОВИ ВІЙСЬКОВОЇ ГІГІЄНИ

Назва:
ОСНОВИ ВІЙСЬКОВОЇ ГІГІЄНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,42 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат з гігієни
На тему:
ОСНОВИ ВІЙСЬКОВОЇ ГІГІЄНИ


ОСНОВИ ВІЙСЬКОВОЇ ГІГІЄНИ
Санітарно-гігієнічне забезпечення військ
Санітарно-гігієнічні заходи включають санітарний нагляд і ме-дичний контроль:
- за станом здоров'я особового складу;
- за розміщенням;
- за очищенням місць розташування;
- за водопостачанням;
- за організацією харчування;
- за умовами військової праці;
- за лазнево-пральним обслуговуванням особового складу. Для виконання цих завдань створена і функціонує у Збройних
Силах України система організаційно-адміністративних, санітарно-технічних, господарських, медичних та інших заходів, проведення яких забезпечує санітарне благополуччя військ, збереження і зміц-нення здоров'я військовослужбовців та підтримання відповідного рівня їх боєздатності.
Санітарний нагляд - цілеспрямована діяльність органів управ-ління, установ та закладів державної санітарно-епідеміологічної служ-би з контролю за виконанням юридичними та фізичними особами вимог санітарного законодавства з метою попередження, виявлен-ня й усунення або зменшення шкідливого впливу небезпечних чин-ників навколишнього середовища на здоров'я особового складу, а за необхідності - застосування заходів правового характеру до по-рушників. Вимоги основного документа санітарного законодавства Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" з доповненнями (1994), а також встанов-лені відповідними постановами Кабінету Міністрів України і наказами Міністра оборони України та іншими законодавчими актами державні санітарні норми і правила, гігієнічні нормативи є обов'язковими для виконання військовими командирами і начальниками усіх рівнів.
Медичний контроль - сукупність заходів, які здійснюються медичною службою військ з метою збереження і зміцнення здоро-в'я особового складу, забезпечення його санітарного та епідемічного благополуччя шляхом контролю за повсякденним виконанням встановлених вимог щодо дотримання санітарно-гігієнічних правил і проведенням протиепідемічних і профілактичних заходів, у тому числі контрольних медичних оглядів і обстежень особового складу, динамічного лікарського спостереження за станом здоров'я окре-мих професійних груп військовослужбовців та осіб, які перехворіли на інфекційні захворювання.
Медичний контроль організовується начальниками медичної служби військових формувань відповідно до вимог чинних статутів та вказівок і настанов, а здійснюється безпосередньо лікарями, фельд-шерами, медичними сестрами і санітарними інструкторами частин та підрозділів у обсягах і з періодичністю, що попередньо узгоджу-ються з представниками закладів державної санітарно-епідеміологіч-ної служби, до зони відповідальності яких належать дані формуван-ня. Одночасно медична служба останніх сама є об'єктом державно-го санітарно-епідеміологічного нагляду.
Медичний контроль за станом здоров'я особового складу військ
Основним завданням медичного контролю є визначення фізичного стану та стану здоров'я особового складу. Особлива увага приділяється виявленню хворих з явними і прихованими формами захворювань, зокрема хронічних, осіб із недостатньою масою тіла, ослаблених та виснажених, з початковими формами гіпо та авітамінозу.
Про важливість медичного контролю за станом здоров'я війсь-ковослужбовців свідчить і те, що ряд гігієнічних заходів внесено до статутних положень. Так, згідно із статтею 234 Статуту внутріш-ньої служби Збройних Сил України, збереження і зміцнення здоров'я військовослужбовців досягається шляхом проведення командирами (начальниками) заходів, спрямованих на створення здорових умов служби і побуту; систематичного загартовування І фізичного трену-вання; виконання санітарно-гігієнічних, протиепідемічних і лікуваль-но-профілактичних заходів. Він починається з відбору та призову до лав Збройних Сил фізично здорових осіб і здійснюється протя-гом усього терміну служби шляхом проведення медичних і тілес-них оглядів, а також повсякденного спостереження за особовим складом з метою визначення фізичного стану військовослужбовців, здатності їх витримувати умови бойової обстановки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ОСНОВИ ВІЙСЬКОВОЇ ГІГІЄНИ

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок