Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Оцінка фізичного розвитку новонароджених. Класифікація новонароджених

Оцінка фізичного розвитку новонароджених. Класифікація новонароджених

Назва:
Оцінка фізичного розвитку новонароджених. Класифікація новонароджених
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,67 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Оцінка фізичного розвитку новонароджених. Класифікація новонароджених


Оцінка відповідності
фізичного розвитку новонародженого терміну гестації у матері
Гестаційний вік визначають за часом останньої менструації у матері, даті першого ворушіння плоду, за даними об'єктивного обстеження вагітної жінки у дитячий консультації, включаючи УЗД, а також на основі клінічної оцінки ступеня зрілості новонародженого.
При народженні обов’язково проводиться клінічна оцінка ступеня зрілості новонародженого.
Поняття «фізичний розвиток» включає в себе сукупність морфологічних і функціональних ознак організму, які характеризують зріст, масу, форму тіла дитини, її структурно-морфологічні властивості.
Для оцінки фізичного розвитку новонародженого використовують середні статистичні показники основних параметрів у залежності від гестаційного віку або оціночні таблиці по типу перцентилів.
Згідно статистичним даним:
показники у межах М±2сігми або Р10-90 вважаються за нормальні для даного гестаційного віку,
відхилення у середньому (М) на 2 та більше або вище Р90 та нижче Р10 - з різким відхиленням від норми.
Важливе значення для оцінки фізичного розвитку має характеристика пропорційності тілобудови та стану харчування новонародженого.
Показники фізичного розвитку новонароджених залежать від віку і антропометричних параметрів батьків, порядкового номеру вагітності у матері, статі плоду, харчування та умов життя жінки. Так, у жінок, які народжують повторно, які є крупними, народжуються відповідно більш крупні діти. Середня маса тіла хлопчиків, починаючи з 34-ого тижня вагітності більше, ніж у дівчат. У юних первісток, вікових повторнородячих народжуються діти з малою масою тіла. Ці фактори визначають біологічні коливання показників фізичного розвитку новонароджених.
Важливе значення для оцінки фізичного розвитку має характеристика пропорційності тілобудови і стану харчування новонародженого.
У залежності від терміну пологів новонароджені поділяються на доношених, недоношених та переношених.
Доношений новонароджений - дитина, яка народилася ри терміні гестації від 37 повних до менше ніж 42 тижні гестації із середними показниками маси тіла (3610416г для хлопчиків і 3480484г для дівчат, довжиною тіла відповідно 51,51,7см і 511,9см).
У доношеного новонародженого голова складає ј частину тіла. Великий розмір її пов’язаний з превалюючим розвитком мозку.
Важливе значення має визначення форми голови та обвіду черепу при народженні. Впродовж перших 2-3 днів життя у дитини зберігається конфігурація черепа, що обумовлена проходження голівки через пологові шляхи. До варіантів норми відносяться:
доліхоцефалічний череп (виятгнутий у передньозадньому напрямку),
брахіцефалічний (витягнутий у поперековому напрямку),
череп у вигляді башти.
Кістки черепа дещо еластичні, може бути дуплікатура у ділянці сагітального та вінцевого швів. Тім’яні кістки можуть находити на потиличну та лобну.
Обвід черепа у доношених дітей 33-36см і може перевищувати обвід грудної клітини на 1-2 см. Переднє (велике) тім’ячко відкрите, його розміри не перевищують 2,5-3см. Заднє (мале) тім’ячко – не більше 0.5см.
У доношеного новонародженого добре розвинутий жировий шар, шкіра рожева, бархатиста, вкрита пушковим волоссям (лануго), головним чином у ділянці плечового поясу; добре розвинута ареола молочної залози (1 см і більше у диаметрі), поперекові складки займають 2/3 її поверхні; хрящ вушних раковин плотний, нігті плотні. Пупкове кільце знаходиться посередині між лоном та мечовидним паростком, статеві органи є зрілими.
Крик дитини голосний. М’язовий тонус і фізіологічні рефлекси новонародженого добре виражені. Поза флексорна. Функція смоктання добре виражена.
Недоношений новонароджений - народжені у терміні гестації менше 37 тижнів.
Діагностичні ознаки недоношеності:
маса тіла від 1000г до 2500г., довжина 38-47см, обвід голови – 26-34см. обвід оглуддя – 24-33см;
функціональна і морфологічна незрілістьосновних систем органів;
зниження відношення лецитин/сфінгомієлін у навколоплідних водах, бронхіальному та шлунковому аспіратах;
зовнішні ознаки незрілості (шкіра тонка, хрящ вушних раковин недорозвинутий тощо);
функціональна недостатність процесів саморегуляції і гомеостазу;
високі показники -фетопротеїну;
пізній старт дозрівання захисних морфо-функціональних структур;
висока частота набрякового синдрому у перші дні життя (40%), СДР (60-70%), внутрішньочерепних крововиливів, тривала кон’югаційна гіпербілірубінемія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Оцінка фізичного розвитку новонароджених. Класифікація новонароджених

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок