Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Мінеральна щільність кісткової тканини і атерогенність ліпідів у хворих з есенціальною артеріальною гіпертензією

Мінеральна щільність кісткової тканини і атерогенність ліпідів у хворих з есенціальною артеріальною гіпертензією

Назва:
Мінеральна щільність кісткової тканини і атерогенність ліпідів у хворих з есенціальною артеріальною гіпертензією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,26 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Мінеральна щільність кісткової тканини і атерогенність ліпідів у хворих з есенціальною артеріальною гіпертензією


Есенціальна артеріальна гіпертензія (АГ) – один з основних факторів розвитку атеросклерозу, ішемічної хвороби серця (ІХС) та цереброваскулярної патології. За останні роки отримано нові дані, які свідчать про те, що атеросклеротичне ураження судин, кальцифікація аорти і клапанів серця, остеопороз – взаємозалежні патологічні процеси [3]. Остеопороз, як і атеросклероз, наслідками яких є відповідно переломи кісток скелета і серцево-судинні катастрофи, – часті причини зниження якості життя і летальності осіб віком понад 50 років [11]. У хворих з остеопоротичними переломами кісток виявлено зростання частоти кальцифікації аорти, вираженість якої корелює зі зниженням мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) [9]. Атеросклеротичне ураження судин нерідко супроводжується кальцифікацією атеросклеротичної бляшки на пізній стадії хвороби, що збільшує ризик судинних ускладнень, особливо у хворих з АГ [8].
При зниженні МЩКТ досить часто відзначають підвищення рівня атерогенних ліпопротеїдів, розвивається більш тяжкий атеросклероз вінцевих судин серця, суттєво підвищується ризик розвитку інсульту та інфаркту [6, 7]. Існує гіпотеза, згідно з якою АГ відносять до так званих “кальційдефіцитних” хвороб. Більш низьку захворюваність на АГ спостерігають у регіонах з жорсткою водою, багатою кальцієм, і в популяціях з високим споживанням кальцію [1].
Метою дослідження було вивчення мінеральної щільності кісткової тканини у хворих з есенціальною артеріальною гіпертензією залежно від віку, тривалості хвороби, статевої приналежності, постклімактеричного синдрому у жінок, стадії захворювання та стану ліпідного спектра крові.
Матеріал і методи
Обстежено 112 хворих з есенціальною АГ. Усім хворим проведено загальноклінічне та лабораторно-інструментальне обстеження для верифікації діагнозу есенціальної АГ за загальноприйнятими критеріями ВООЗ (1996). Ступінь АГ визначали за рекомендаціями ВООЗ (1999). Стан кісткової тканини оцінювали за допомогою двофотонного рентгенівського денситометра “Lunar DPX-A N 2589” (Dual Energy X-Ray Absorptiometry – DXA) фірми “Lunar corp.” (США). Вивчали такі параметри: мінеральну щільність губчастої кістки поперекового відділу хребта – BMD (bone mineral density); відносні показники – T (peak bone mass) – BMD щодо таких у здорових молодих людей (25–45 років) у одиницях стандартних відхилень і показники у відсотках від рівня мінеральної щільності кісток здорових молодих людей; показники Z і відсоток щодо здорових осіб усієї вікової групи. Результати вимірювання МЩКТ інтерпретували згідно з рекомендаціями ВООЗ: остеопороз – МЩКТ нижче середнього рівня піка кісткової маси більш ніж на 2,5 стандартного відхилення; остеопенія – МЩКТ нижче середнього рівня піка кісткової маси на 1–2,5 стандартного відхилення.
Рівень загального холестерину (ХС) та ХС ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ) визначали стандартизованими методами. Проводили розрахунок коефіцієнта атерогенності (КА).
Серед обстежених хворих було 39 (31,9 %) чоловіків віком від 37 до 64 років (у середньому (53,2±3,6) року) і 73 (68,1 %) жінки віком від 34 до 63 років (у середньому (51,3±3,7) року). У 53 (72,6 %) жінок з АГ відзначали постменопаузу. Найбільше хворих з АГ виявляли у віковій групі 50–59 років, причому жінок у ній було більше на 24,8 %, ніж чоловіків. У 42,1 % хворих тривалість захворювання становила 5–10 років. До контрольної групи увійшли 30 практично здорових осіб того ж, як і хворі, віку і статі.
За стадіями хворі з АГ були розподілені так: І стадію відзначали у 9 (8,1 %) хворих; ІІ стадію – у 92 (82,1 %), ІІІ стадію – у 11 (9,8 %). У 55 (49,1 %) хворих діагностовано І ступінь (м’яку) АГ, у 29 (25,9 %) – ІІ ступінь (помірну) АГ; у 28 (25 %) – ІІІ ступінь (тяжку) АГ. За даними клінічного і ехокардіоскопічного обстеження у 36 (32,1 %) хворих з ессенціальною АГ не виявлено клінічних проявів серцевої недостатності (СН).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Мінеральна щільність кісткової тканини і атерогенність ліпідів у хворих з есенціальною артеріальною гіпертензією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок