Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Принципи і методи лікування вогнепальних поранень, опіків і комбінованих уражень щелепно-лицевої ділянки

Принципи і методи лікування вогнепальних поранень, опіків і комбінованих уражень щелепно-лицевої ділянки

Назва:
Принципи і методи лікування вогнепальних поранень, опіків і комбінованих уражень щелепно-лицевої ділянки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,65 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лекція
Принципи і методи лікування вогнепальних поранень, опіків і комбінованих уражень щелепно-лицевої ділянки


П Л А Н
Види опіків;
Термічні опіки;
Ступені опіків;
Перша медична допомога при опіках обличчя;
Комбінована і поєднана травма.  


Актуальність теми визначається важкістю вогнепальних поранень обличчя, високою частотою ускладнень, усунення яких вимагає тривалого часу і високої кваліфікації хірурга-стоматолога. Для глибокого і всебічного освоєння даного матеріалустуденти повинні згадати теми, які вивчали на кафедрі біохімії (синдром гострого розладу водно-електролітного балансу), кафедра гістології (опіки – будова шкіри), загальної хірургії (кровотеча, запальні процеси) та ряду інших.
Опіки обличчяподіляються на:
Термічні;
Хімічні;
Електроопіки;
Променеві;
Бойові.
Променеві опіки – внаслідок зловживання сонячними ваннасм, ІФО лампи, променями рентгенологічних і радіоактивних випромінювань.
Бойові – внаслідок вибуху ядерного пристрою виникають в результаті дії теплового і світлового випромінення. При цьому виникають 2 види опіків:
А) первинні або світлові, які виникають від дії видимих і інфрачервоних променів;
Б) вторинні (контактні). Вторинні опіки виникають від дії полум’я або розпеченого повітря, а також від дотику тіла до гарячих предметів.
Важкі опіки спричиняє напалм – суміж бензину (96%) і спеціального згущувача (4%). Це желатинно-дрібна маса, легко займається і досягає високої температури горіння 800-15000. Напалм за час горіння (3-4 хв) пропалює покрівельне залізо. Він щільно прилипає до різних предметів і особливо до шкіри людини. Напалм суміш плаває у воді, не припиняючи горіння. Він горить, бризкаючи крупними краплями. В’язкими запалювальними сумішами заряджають авіабомби, снаряди, міни і фугаси. Може використовуватись в ручних гранатах, в ранцевих і танкових вогнеметах. Напалмові опіки локалізуються переважно на відкритих частинах тіла, причому більш ніж в 75% випадків вражається обличчя. Втрата свідомості, характерна швидка поява набряку тканин. Вже через декілька хвилин, при опіку голови, повіки набрякають так, що очні щілини закриваються і уражені стають осліпленими; вони втрачають орієнтацію в просторі.
Всі напалмові опіки протікають з нагноєнням. Відторгнення некротизованих тканин проходить повільно, закінчується через 3-4 тижні. Утворюються келоїдні рубці, уражені не можуть спати (не можуть зімкнути повіки).
Класифікація опіків за А.А.Вітневським:
І ступінь – характеризується наявністю болю, почервоніння, набряку. Через 2-3 дні явища стихають, відмічається відшарування поверхневого рогового шару шкіри, яке триває 6-8 днів.
ІІ ступінь – утворення міхурів. Відмічається значне і швидке випотівання рідини (плазми крові) з кровоносних судин в міжклітинні простори і під шар епідермісц. Епідерміс відшаровується на рівні зернистого шару з утворенням міхурів. З поверхні шкіри в міхурі можуть проникнути мікроби і викликати нагноєння. Якщо нагноєння не наступило, загоєння наступає протягом 10-15 днів.
ІІІ ступінь – некроз шкіри. В залежності від глибини некрозу ця ступінь ділиться на ІІІ а і ІІІ б. При ІІІ а зберігається частина сітчастого шару з епітеліальними утвореннями (потові і сальні залози, волосяні мішечки), завдяки чому можлива епітелізація шкіри. При ІІІ б визначається тотальний некроз шкіри. При діаметрі ураження 6-8 см самостійного загоєння не спостерігається ІУ ст – некроз всієї товщі шкіри і глибоколежачих тканин. Утворюються дефекти і великі рубці, які спотворюють обличчя.
Особливості опіків обличчя:
Нерівність рель’єфу обличчя зумовлює виникнення різних за глибиною уражень;
Швидке загоєння опікових ран;
Часте виникнення шоку;
Спостворення (фізична і психічна травма).
Надання допомоги на етапах медичної евакуації:
І. на полі бою – перша медична допомога – гасіння горящого одягу, напалм – погрузити у воду або обличчя накрити плащ-накидкою. Асептична пов’язка накладається лише при тривалому транспортуванні – більше 1-2 годин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Принципи і методи лікування вогнепальних поранень, опіків і комбінованих уражень щелепно-лицевої ділянки

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок