Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Використання ультразвуку в кардіології

Використання ультразвуку в кардіології

Назва:
Використання ультразвуку в кардіології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,65 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Використання ультразвуку в кардіології”


Зона дослідження ехокардіографії обмежена ультразвуковим вікном - областю грудної клітки, вільної від структур, перешкоджаючих проникненню ультразвукового променя до серця. Оскільки ультразвуковий сигнал не розповсюджується через легені, датчик встановлюється в II-IV міжребер’ї зліва у грудини, що відповідає області абсолютної тупості серця, або в інші доступні для ехолокації зони (над грудиною, в епігастрії). Дитина лежить на спині з підведеним узголів'ям. Площа ультразвукового вікна декілька збільшується при положенні дитини на лівому боку. Незалежно від області розташування датчика обов'язковий його безповітряний контакт з поверхнею шкіри. З цією метою застосовують спеціальні гелі, гліцерин або вазелінове масло.
Залежно від акустичної відмінності між середовищами, а також від об'єму обстежуваного об'єкту застосовують певні ультразвукові частоти. У ехокардіографії використовують частоти від 1 до 7 Мгц, вони оптимальні для дослідження серця. Із збільшенням частоти підвищується здатність ультразвука відображатися від дрібніших утворень, але він менше проникає углиб тканин. У зв'язку з цим у дорослих використовують ультразвукові частоти 2,25-3,8 Мгц, у дітей грудного і старшого віку - 3,8-5 Мгц, у новонароджених - 7 Мгц.
Одновимірна ехокардіографія
При одновимірній ехокардіографії вивчення руху елементів серця проводять з однієї крапки з використанням різних кутів нахилу датчика. При одновимірній ехокардіографії структури серця візуалізують з використанням стандартних позицій з синхронною реєстрацією ЕКГ.
У I позиції послідовно візуалізують частину правого шлуночку, міжшлуночкову перегородку, порожнину лівого шлуночку на рівні сухожильних ниток клапана митри. У даній позиції визначають розміри лівого і правого шлуночків, товщину і характер руху міжшлуночкової перегородки і задньої стінки лівого шлуночку.
У II стандартній позиції ультразвуковий промінь проходить через правий шлуночок, міжшлуночкову перегородку, передню і задню стулки клапана митри і задню стінку лівого шлуночку. Дана позиція використовується для визначення анатомічної будови і характеру руху стулок митр.
III стандартна позиція утворюється при проходженні ультразвукового променя через вихідний тракт правого шлуночку, міжшлуночкову перегородку передню стулку клапана митри і задню стінку лівого передсердя.
IV стандартна позиція утворюється при проходженні променя через вихідний тракт правого шлуночку, коріння аорти, аортальний клапан і порожнину лівого передсердя. У цій позиції проводять визначення наступних ехометричених величин.
Двомірна ехокардіографія
За допомогою двомірної ехокардіографії можна одержати будь-який перетин серця і магістральних судин. Оскільки серце тривимірний орган, а ехокардіографія в реальному масштабі часу дозволяє одержувати зображення тільки в двомірній площині, детальне уявлення про будову серця може бути одержане при використовуванні декількох перетинів. Кожна конкретна структура в серці може бути вивчена при використовуванні двох взаємно перпендикулярних (подовжнього і поперечного) перетинів і декількох проміжних. Залежно від положення датчика, кута нахилу і його повороту можна одержувати безперервний спектр перетинів анатомічних структур органу, що утрудняє їх ідентифікацію. В зв'язку з цим, при вивченні ультразвукової анатомії серця запропоновані стандартні положення датчика, а також стандартні проекції. Стандартні проекції (перетини) вибрані з тією метою, щоб зі всього різноманіття виділити найбільш інформативні, легко доступні для ідентифікації структури.
Звичайно дослідження серця проводять в проекціях по довгих і коротких осях сканування а також з нестандартних (субксифоїдальний, надгрудинний) доступів.
Парастернальні проекції
Проекція довгої осі лівого шлуночку при парастернальному розташуванні датчика відповідає саггитальному перетину по довгій осі серця. Для отримання цієї проекції датчик встановлюють в III-IV міжребер’ї зліва від грудини, промінь направляють уздовж довгої осі серця (приблизно паралель лінії, що сполучає праве плече і ліве стегно обстежуваного).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Використання ультразвуку в кардіології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок