Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Людський організм, як єдина система

Людський організм, як єдина система

Назва:
Людський організм, як єдина система
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,02 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Людський організм, як єдина система”


ПЛАН
1. Організм людини, як єдине ціле.
2. Здоров’я – найбільший скарб людини.
3. Обмін речовин в організмі людини.


ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ ЯК ЄДИНЕ ЦІЛЕ
Основні механізми, що забезпечують цілісну єдність організму.
Організм — це єдине ціле. За допомогою нервової системи вста-новлюється зв'язок між усіма органами організму. Зміни в діяль-ності одного органа впливають на життєдіяльність усього організ-му. Так, досить вколоти шкіру, як це відразу ж позначиться на серцебитті, диханні, потовиділенні, скороченні м'язів і т. ін. Функціонування всіх систем організму контролюється центральною нер-вовою системою, яка забезпечує узгодженість їхньої роботи від-повідно до умов зовнішнього постійно змінного середовища.
Цілісна єдність організму підтримується також гуморальним регулюванням, через кров. Різні органи нашого тіла виділяють речовини, які надходять у кров, і вона розносить їх до всіх клітин, тканин і органів. Ці речовини можуть спричинювати й підтримува-ти діяльність інших органів на певному рівні, забезпечуючи нор-мальне функціонування їх. Наприклад, виділення підшлунковою залозою інсуліну впливає на вуглецевий обмін; гормони гіпофіза, що надходять у кров, впливають на ріст організму. Гуморальний зв'язок між органами контролюється нервовою системою.
Поняття про організм як єдине ціле включає взаємозв'язок фізичного і психічного. Наприклад, недостатній розвиток щитовид-ної залози призводить до розумової відсталості. У дітей, що народилися з недорозвиненим мозком, спостерігається недоум-ство.
Взаємозв'язок між будовою і функціями органів, між організ-мом і навколишнім середовищем. Між формою і функціями орга-нів існує нерозривний зв'язок. Так, довжина кишок у тварин по-в'язана з характером їхнього живлення. У рослиноїдних тварин кишки набагато довші, ніж у м'ясоїдних. Спостерігається такий зв'язок і в індивідуальному розвитку організму. Фізична інерт-ність, малорухомий спосіб життя зумовлюють слабкість м'язової системи. І навпаки, заняття фізичними вправами і спортом сприя-ють зміцненню організму, підвищенню працездатності. Все це свідчить про зв'язок між будовою організму і його функціями.
Через нервову систему здійснюється зв'язок між системами ор-ганів в організмі та між організмом і навколишнім середовищем.
На відміну від тварин людина свідомо і планомірно впливає на природу в процесі трудової діяльності. Вона не обмежена суворо певним життєвим середовищем і здатна створювати собі умови, необхідні для нормального життя навіть у незвичайному середовищі. Прикладом може бути освоєння людиною космічного простору і морських глибин, розробка надр Землі.
Однак, оскільки людина походить від тварин, в її організмі збереглось чимало анатомо-фізіологічних рис, притаманних тва-ринному світу. Якісні відмінності людини від тварин виникли у зв'язку з суспільною трудовою діяльністю. Ось чому провідною для людей є взаємодія не тільки з природою, а й з соціальним середовищем.
Вивчаючи анатомо-фізіологічні особливості дитини, слід брати до уваги соціальне середовище, в якому вона формується: в яких умовах живе і як виховується вдома.
Роль спадкових факторів у рості й розвитку дитини. Спадко-вість у дітей може в одних випадках проявлятись досить яскраво, в інших — залишатись другорядним фактором. Наприклад, група крові і тип вищої нервової діяльності завжди визначаються спад-ковими факторами, тоді, як обмін речовин може змінитись під впливом умов зовнішньою середовища. Одні — фенотипні — влас-тивості організму формуються під впливом факторів зовнішнього середовища, інші — генотипні — є виявом спадкових факторів. Так, колір волосся, очей, шкіри успадковується більшою мірою, ніж форма тіла, ширина кисті, стопи.
Здоров’я – найбільший дар природи. Людина отримала від природи надзвичайно досконалий організм прекрасної форми, з універсальною стійкістю до труднощів життя – холоду і спеки, ран і отрут, страхів і нервових потрясінь, голоду та захворювань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Людський організм, як єдина система

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок