Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ГЕМОСТАЗ

ГЕМОСТАЗ

Назва:
ГЕМОСТАЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,55 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
ГЕМОСТАЗ

Життя людини, нормальне функціонування всіх органів залежить від ефективності всіх органів кровопостачання, тобто нормальної циркуляції крові від серця до всіх органів і повернення її до серця. Показниками нормального кровообігу є добре самопочуття, нормальний колір шкіри та слизових оболонок, частота пульсу 60-80 ударів за одну хвилину, добре його наповнення, нормальний АТ та ін.

Однією з головних причин, які призводять до порушення кровообігу є зменшення ОЦК. В кров’яному руслі людини, залежно від маси тіла та віку, циркулює певна кількість крові. Приблизний ОЦК визначається по формулі:

ОЦК = (маса тіла) х 50

Значні зміни ОЦК, що частіше спостерігається при крововтраті, небезпечні для життя. Найбільш чутливі до крововтрати діти і люди похилого віку. Погано її переносять виснажені, голодні, стомлені люди. Якщо дорослим можна майже не відчувати втрату 300-400 мл крові, то для дітей така ж крововтрата може стати смертельною. Таким чином, кровотеча є прямою загрозою життю і тому потребує негайної зупинки.

Кровотечею називається витікання крові з кровоносних судин в результаті порушення цілості судинної стінки.

Кровотечі виникають від механічного ушкодження стінки судини, змін або руйнування її патологічним процесом (туберкульоз, запалення, пухлини і т. д.), підвищення артеріального тиску і порушення процесів зсідання при захворюваннях крові, інфекційному гепатиті, сепсисі та ін.

Нерідко має місце поєднання кількох факторів. Так, наприклад, гіпертонічна хвороба може супроводитися артеріосклеротичними змінами стінок судин, крововиливи при гемофілії виникають після ушибів і т. д.

Крововиливом називається дифузне просочування кров'ю тканини, гематомою — обмежене скупчення крові в тканинах.

Види кровотеч. Розрізняють артеріальні, венозні, капілярні і паренхіматозні кровотечі.

Артеріальна кровотеча є найбільш небезпечною внаслідок швидкої втрати крові, особливо при порушенні цілості великих судин. При пораненні аорти і великих артерій (сонної, підключичної, клубової та ін.) смерть настає дуже швидко в результаті масивної крововтрати.

Артеріальна кровотеча характеризується швидким, у вигляді пульсуючої струмини, витіканням яскраво-червоної крові. Яскраво-червоний колір її пояснюється високим вмістом кисню. Пов'язка швидко просочується кров'ю, притиснення артерії вище рани значно зменшує або спиняє кровотечу.

Венозна кровотеча характеризується витіканням крові темного кольору; Це пояснюється більш низьким вмістом у венозній крові кисню і підвищеним насиченням її вуглекислотою. Кров тече безперервною повільною струминою, головним чином з периферичного кінця вени. Притиснення ушкодженої ділянки, накладення давлючої пов'язки спиняє кровотечу; піднімання кінцівки зменшує, а опускання її посилює кровотечу.

При пораненнях великих вен шиї, легеневих вен внаслідок негативного тиску в їх просвіті відбуваються засмоктування повітря і розвиток повітряної емболії судин, серця, легень, мозку із швидким настанням смерті.

Капілярна кровотеча виникає при ушкодженні капілярів, кровоточить уся ранова поверхня. Кровотеча звичайно невдовзі самостійно припиняється.

Паренхіматозні кровотечі бувають при травмах (поранення, розрив) паренхіматозних органів (печінка, селезінка, нирки, легені) і характеризуються значною крововтратою, пов'язаною з ушкодженням численних судин (артерій, вен, капілярів), які не спадаються після поранення. Паренхіматозні кровотечі небезпечні і можуть призвести до смерті внаслідок значного знекровлювання організму.

Розрізняють зовнішні і внутрішні кровотечі.

Зовнішні кровотечі характеризуються поступанням крові в зовнішнє середовище. Найчастіше зовнішня кровотеча є явною, вона проходить через різні дефекти шкірного покриву. Кровотечі через слизові оболонки (пошкоджені) в просвіт статевого органа, який сполучається з зовнішнім середовищем (стравохід, шлунок, тонка і товста кишки, сечовий міхур, трахея), називаються зовнішніми прихованими. В цих випадках виділення крові назовні проходять через певний час, інколи через декілька годин.

Внутрішні кровотечі – вихід крові в порожнину тіла, яка не сполучається з зовнішнім середовищем – плевральну, черевну, порожнину черепа, мозку, або в м’язи міжтканинного простору і жирову клітковину. Найчастіше причиною внутрішніх кровотеч є закрита травма органів, які знаходяться в даних порожнинах, а також судин в наслідок сильного удару, падіння з висоти, здавлення. Внутрішні кровотечі можуть виникнути і в результаті захворювання органів і судин – туберкульозу, злоякісних пухлин, позаматкової вагітності, кісти. Внутрішні кровотечі порожнини надзвичайно небезпечні, так як вони протікають приховано, а об’єм плевральної і черевної порожнини можуть вмістити в себе всю циркулюючу кров.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: ГЕМОСТАЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок