Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Організації і особливості вищої медичної освіти у країнах Західної Європи в період середньовіччя

Організації і особливості вищої медичної освіти у країнах Західної Європи в період середньовіччя

Назва:
Організації і особливості вищої медичної освіти у країнах Західної Європи в період середньовіччя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,18 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
КУРСОВА РОБОТА
НА ТЕМУ:
„ Організації і особливості вищої медичної освіти у країнах Західної Європи в період середньовіччя”


План.
Вступ.
Феодальний лад.
Духовна культура середньовіччя.
Схоластика.
Складні лікарські приписи.
Епідемії середніх століть.
Боротьба з заразними хворобами.
Висновок.
Література.
Вступ.
Феодальний лад встановився в різних країнах світу в різні історичні терміни. Цей процес переходу від рабовласництва до феодалізму протікав у специфічних для кожної країни формах. Так, у Китаї це відбулося біля ІІІ-ІІ століття до н.е. , в Індії - у перші сторіччя нашої ери, у Закавказзі і Середній Азії в ІV-VІ століттях, у країнах Західної Європи - у V-VІ століттях, у Росії - в ІX столітті.
Падіння Західної Римської імперії в 476 р. н.е. представляє для Західної Європи історичну грань між рабовласницькою формацією і прийшовшій їй на зміну новою формацією - феодальної, між так називаною стародавністю і середніми століттями. Середньовіччя - епоха феодальних, чи кріпосницьких, відносин охоплює 12-13 століть.
При феодалізмі існувало два основних класи: феодали і залежні кріпаки . Згодом з ростом міст підсилився шар міських ремісників і купців - майбутній третій стан, буржуазія. Між двома основними класами феодального суспільства протягом усього середньовіччя йшла боротьба, що не припиняється.
1. Феодальний лад.
Феодальний лад Франції, Німеччини, Англії пройшов три стадії. Перша стадія феодалізму (з V по X-XІ в.) - раннє середньовіччя - випливала безпосередньо за падінням рабовласницького ладу в Римі в результаті повстання рабів і вторгнення "варварів".
Прогресивні риси феодального ладу позначилися не швидко. Нові форми громадського життя складалися повільно. Кельтські і німецькі племена, що перемогли рабовласницькі держави, принесли із собою пережитки родового ладу з його економічними і культурними рисами, насамперед з натуральними формами господарства. Перехід від античного світу до середньовіччя в Західній Європі був зв'язаний спочатку з глибоким економічним і культурним спадком. У ранньому середньовіччі переважало натуральне господарство. У країнах Західної Європи а плин ряду століть відзначався занепадом науки.
В другій стадії феодалізму в Західній Європі (приблизно з XІ по XV століття) - у розвинутому з ростом продуктивних сил росли міста - центри ремесла і торгівлі. Ремісники в містах поєднувалися в цехи, розвиток яких характерно для даної стадії. Поряд з натуральним господарством одержало розвиток мінове господарство. Міцніли товарно-грошові відносини. Розвивалася і росла торгівля усередині країни і між країнами.
2. Духовна культура середньовіччя.
Уся духовна культура середньовіччя знаходилася під гнітом церковної ідеології, що затверджувала божественну незмінюваність існуючого класового порядку і гноблення. "Світогляд середніх століть був по перевазі геологічним... церква була найвищим узагальненням і санкцією існуючого феодального ладу", Блаженний Августин в ІV столітті виставив характерне в цьому відношенні положення: "Авторитет священного писання вище всіх здібностей людського розуму". Офіційна церква боролася проти –спроб єресеїв критично відноситися до священного писання і церковних авторитетів. У цих єресеїв знаходив висвітлення соціальний протест селян і городян. Для придушення єресеїв наприкінці цього періоду в католицьких країнах Західної Європи був створений особливий орган - інквізиція. Звідси саме собою випливало, що церковна догма була вихідним моментом і основою всякого мислення. Юриспруденція, природознавство, філософія - весь зміст цих наук приводився відповідно до навчання церкви. В епоху середньовіччя науку вважали служницею церкви, і їй не було дозволено виходити за межі, установлені вірою.
3. Схоластика.
У X-XІІ століттях домінуючою формою філософії в Західній Європі стала схоластика. У XІІІ столітті схоластика досягла свого розквіту. Зміст схоластики полягав в обґрунтуванні, систематизації і захисті офіційної церковної ідеології шляхом штучних формалістичних логічних хитрувань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Організації і особливості вищої медичної освіти у країнах Західної Європи в період середньовіччя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок